Tynk jak diament - prawdziwy klejnot na twojej ścianie!

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Tynk jak diament - prawdziwy klejnot na twojej ścianie!

Tynk gipsowy Knauf MP 75 Diamant jest gładki, paroprzepuszczalny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Po nałożeniu na ścianę szybko schnie i świetnie wygląda, dzięki czemu jest doskonałym materiałem wykończeniowym, polecanym zarówno do domów mieszkalnych jak i obiektów użyteczności publicznej.

aktualizacja: 2019-04-11 10:36:40

Knauf MP 75 Diamant to nowoczesny, niepalny, łatwy w obróbce materiał, łączący zalety tynku cementowo-wapiennego i gipsowego. Może być stosowany we wszystkich ogrzewanych zimą pomieszczeniach, w których wilgotność nie przekracza 70%. Świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni, gabinecie, ale także łazience, kuchni czy nawet pralni.

Tynk ma tę właściwość, że pochłania z otoczenia nadmiar wilgoci, którą oddaje potem, gdy powietrze stanie się zbyt suche. Po nałożeniu na ścianę tworzy gładką, ale przede wszystkim niezwykle twardą powierzchnię, która jest odporna na zarysowania, ścieranie i uderzenia.

Świetnie sprawdzi się zwłaszcza w domach, w których mieszkają rodziny z małymi dziećmi, ponieważ jest dedykowany do pomieszczeń szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne. Można stosować go także na klatkach schodowych w budynkach wielorodzinnych oraz w urzędach, szpitalach, szkołach, przedszkolach czy żłobkach - a więc wszystkich miejscach intensywnie użytkowanych.

Tynk Knauf MP 75 Diamant - opakowanie
Tynk Knauf MP 75 Diamant - opakowanie

Oszczędność czasu

Tynk firmy Knauf nakłada się na ścianę lub sufit (podłoże powinno być mineralne) maszynowo, za pomocą agregatu tynkarskiego. Jego warstwa może mieć od 8 mm do nawet 50 mm grubości, co pozwala ukryć wszelkie nierówności podłoża. Przy grubości powłoki przekraczającej 35 mm producent zaleca nakładanie tynku w dwóch warstwach, co skróci czas schnięcia. Przy cieńszej powłoce tynk nakłada się jednowarstwowo.

W przeciwieństwie do chropowatych, ziarnistych tynków cementowo-wapiennych, MP 75 Diamant jest łatwy w obróbce, szybko i sprawnie umieszcza się go na ścianie oraz dwa razy szybciej schnie (centymetrowa warstwa średnio przez około dwa tygodnie), nie kurcząc się i nie pękając. Po wyschnięciu stanowi jednolite, gładkie, zwarte, pozbawione charakterystycznych dla tynków cementowo-wapiennych "pajęczynek" podłoże, idealne pod różnego rodzaju farby, tapety, płytki ceramiczne lub kamienne czy ozdobne tynki wykończeniowe.

Bez problemu można także wbijać w niego gwoździe. Inwestorzy, którym zależy na ekstremalnie gładkiej powierzchni, mogą dodatkowo nałożyć na tynk, który i tak jest bardzo gładki, warstwę polimerowej gładzi Knauf Super Finish, która jest dostępna w postaci gotowej masy.

Nakładanie tynku Knauf MP 75 Diamant
Nakładanie tynku Knauf MP 75 Diamant

Najtwardszy z twardych

Do tej pory tynki gipsowe, w przeciwieństwie do tynków cementowo-wapiennych, cechowały się umiarkowaną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Knauf MP 75 Diamant, dzięki swojemu innowacyjnemu, opracowanemu w laboratoriach Knauf składowi, całkowicie odwraca tę tendencję. Jest tak twardy, że wykończone nim powierzchnie zachowują świetny wygląd latami, nie wymagając renowacji. Zresztą nazwa tynku została wybrana nieprzypadkowo i ma dodatkowo podkreślać jego ponadprzeciętne właściwości.

Tynk Knauf MP 75 Diamant  jest odporny na uszkodzenia
Tynk Knauf MP 75 Diamant jest odporny na uszkodzenia

Dba o samopoczucie domowników

Knauf MP 75 Diamant ma działanie higroskopijne co mówiąc w skrócie oznacza, że pozwala zachować w pomieszczeniach neutralną, korzystną dla zdrowia wilgotność, tworząc w nich przyjemny, ale także zdrowy klimat (produkt ma atest higieniczny). Ponadto pokryte nim ściany są ciepłe i przyjemne w dotyku.

Wszystko to sprawia, że nawierzchnia ta jest niezwykle uniwersalna i może być wykorzystywana w pomieszczeniach o bardzo różnym przeznaczeniu, w tym kuchniach i łazienkach, gdzie wilgotność powietrza jest z reguły nieco wyższa niż w pozostałej części budynku.

Ściany otynkowane tynkiem Knauf MP 75 Diamant

Knauf logotyp

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Naprawa i wykończenie ścian - dlaczego warto stosować system? Rady eksperta
Naprawa i wykończenie ścian - dlaczego warto stosować system? Rady eksperta
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny