Taras marzeń. Jaki materiał wybrać na nawierzchnię?

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Taras marzeń. Jaki materiał wybrać na nawierzchnię?

Coraz więcej współczesnych projektów zakłada taki sposób wznoszenia domów, aby bryła budynku obejmowała również element otwierający przestrzeń mieszkalną na zewnętrze. Mowa o tarasie, który służy odpoczynkowi, nie tylko w okresie wiosenno-letnim, ale również gdy na dworze panuje chłodniejsza aura. Ważny zatem staje się aspekt jego zaaranżowania, a wcześniej wykończenia, w tym wybór okładziny nawierzchniowej, tak aby stał się piękny i funkcjonalny przez cały rok.

aktualizacja: 2017-07-04 07:17:25

Każdy z nas potrzebuje czasem chwili wytchnienia w zacisznym miejscu, w którym mógłby odpocząć po dniu pełnym obowiązków z ciekawą książką w ręku lub filiżanką aromatycznej herbaty. Bywa też, że oddajemy się miłym konwersacjom w gronie rodziny lub przyjaciół przy świątecznym obiedzie czy okolicznościowym grillu.

Do tego typu form spędzania czasu doskonale nadaje się taras, któremu przypisuje się ostatnio dużą rolę w kreowaniu nastroju relaksu. Niezwykle istotne okazują się być elementy wykończeniowe, w tym płyty tarasowe, które odpowiednio dobrane zagwarantują długoletnie użytkowanie.

Wielkoformatowe wzornictwo

Taras już dawno stał się integralną częścią budynku, dlatego znakomicie harmonizuje z designem części mieszkalnej, tworząc z nią aranżacyjną całość. Nic więc dziwnego, że każda przydomowa strefa nabiera indywidualnych cech, zdradzając jednocześnie gusta właścicieli nieruchomości. A zatem dzięki całemu spektrum rozmiarów i sposobów ułożenia płyt, producenci są w stanie sprostać oczekiwaniom każdego nabywcy. Królują więc formaty, takie jak: 40 x 40 cm, 40 x 60 cm, 40 x 80 cm oraz 60 x60 cm czy 80 x 80 cm, znajdujące swe miejsce zarówno na mniejszej, jak i większej powierzchni, nadając jej niebanalny wyraz.

Prostokątne komponenty układane w sposób liniowy lub mozaikowy, tworzą na podłożu niesztampowe kompozycje przyciągające wzrok gości i sprawiają złudzenie efektownego dywanu o nieregularnej strukturze, po którym chodzi się z przyjemnością. Jeśli do tego dodamy wysoką jakość wykonania, różnorodność wykończeń, zastosowanie powłoki ochronnej Perlon® oraz zróżnicowanie kolorystyczne, zyskamy okładzinę, dzięki której nasz taras stanie się niepowtarzalną wizytówką naszego domu.

Płyty tarasowe Kavero

Klasyczny styl

Dla tradycyjnych rozwiązań, poleca się szczególnie płyty tarasowe w ciepłych i stonowanych barwach beżów i brązów, czerpiące inspiracje z naturalnych barw ziemi. Na szczególną uwagę zasługują płomieniowane struktury płyt Profit® o beżowych odcieniach oraz luksusowe lśniące melanże płyt Romantica®.

Niezwykle przemyślana gama kolorystyczna oraz delikatna tekstura powierzchni sprawiają, że płyty doskonale odnajdują się w strefach tarasowych i ogrodowych, gdzie liczy się każdy detal i ważne staje się budowanie nastroju zgodnego z kojącym duchem przyrody.

W słonecznym blasku

Rezydencja architect metalic

Miłośnikom nowoczesnych, zakochanych w minimalistycznych i ascetycznych formach rozwiązań, poleca się szczególnie płyty o nieco surowej, stonowanej kolorystyce bieli i szarości, przenoszące w świat modernistycznych aranżacji. Niebagatelną rolę w tej scenerii odgrywają płyty tarasowe Rezydencja® Architect® z serii Metalic-Color, na których natężenie i kąt oświetlenia słonecznego pozwalają odkrywać na nowo urok zmieniających się lustrzanych odcieni oraz kolorystycznych metamorfoz ich nawierzchni.

Rankiem, w południe, o zmierzchu, w blasku lamp tarasowych oraz gwiazd - o każdej porze dnia i roku w dyskretny sposób zachwycają nas swoim pięknem. Dzieje się tak dzięki perłowemu wykończeniu, nadającemu elementom niezwykłych właściwości. Dodatkowym atutem jest powłoka ochronna Perlon®, która sprawia, że wykonane z ich udziałem tarasowe aranżacje stają się obiektem zachwytu gości, a właścicielom służą wiele lat.

W nawiązaniu do natury

Płyty tarasowe Rezydencja® Architect® z serii Metalic-Color

Zwolennicy ciepłych w odbiorze oraz naturalnych rozwiązań wciąż poszukują złotego środka, a zatem materiału, za pomocą którego wykreuje się nastrój bliski przyrodzie, ale także odpornego na warunki pogodowe i upływ czasu. Stąd też ich zainteresowanie wzbudza drewno jako element wykończenia ogrodowego, jednakże bywające kłopotliwe i drogie w pielęgnacji. Warto wtedy pokusić się o zakup na taras Deski Ogrodowej, a więc płyt o podłużnych rozmiarach w czterech wersjach kolorystycznych, które doskonale imitują drewno wraz z jego naturalnym usłojeniem, dając zupełnie nowe możliwości aranżacyjne.

Dzięki wyższym parametrom wytrzymałościowym niż naturalne drewno, okładzina wykonana z tego materiału nie ulegnie zniszczeniu wraz z upływem czasu i pozostanie piękna bez względu na warunki atmosferyczne.

www.bruk-bet.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykończyć meble ogrodowe z palet?
Jak wykończyć meble ogrodowe z palet?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny