JONIEC: ogrodzenia, elewacje, architektura ogrodowa

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 17-22 minuty
JONIEC: ogrodzenia, elewacje, architektura ogrodowa

Firma JONIEC® to czołowy polski producent elementów małej architektury ogrodowej. W jej ofercie znajdują się ogrodzenia betonowe łupane, betonowe modułowe, płytki elewacyjne i dekoracyjne, gazony, podmurówki, palisady. Sztandarowym produktem firmy jest ogrodzenie łupane GORC®, które od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Każdego roku do oferty wprowadzane są nowe produkty, a te będące już w stałej ofercie firmy wzbogacane są o nową paletę kolorystyczną.

aktualizacja: 2021-02-02 10:11:27
Joniec

Wysoka jakość produktów została doceniona przez grono wiernych klientów, ale ogromnie cieszy fakt, że została również wyróżniona przez fachowców z branży. Tytuł "Jakość Roku® 2014" został przyznany przez Kapitułę Największego Programu Projakościowego w Polsce firmie JONIEC® za niezmiennie wysoką jakość swoich wyrobów, tytuł "Jakość Roku® Srebro 2016" za projakościowy sposób myślenia oraz stosowanie dobrych praktyk w biznesie oraz Certyfikat HOME ZONE Jakość i Niezawodność dla marki JONIEC®.

W 2019 roku przyznano firmie JONIEC® tytuł DOBRA MARKA 2019 w kategorii: POLSCY PRODUCENCI - Ogrodzenia betonowe, natomiast rok później tytuł POLSKA DOBRA MARKA 2020. Rok 2020 to również ZŁOTE godło KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2020 dla marki JONIEC® w kategorii "Ogrodzenia".

JONIEC: OGRODZENIA MODUŁOWE

OGRODZENIA ROMA

Ogrodzenie ROMA Classic składa się z elementów o prostym, geometrycznym kształcie. Ogrodzenie to docenią osoby lubiące minimalizm i delikatną ascezę w designie. Z bloczków systemu ROMA Classic można zbudować zarówno klasyczne ogrodzenia z niską podmurówką i wąskimi słupkami, jak i pełne mury, które umożliwiają całkowite odgrodzenie posesji od uciążliwego otoczenia. Ogrodzenie nagrodzone Złotym Medalem MTP 2018.

OGRODZENIA ROMA Classic
OGRODZENIA ROMA Classic

Ogrodzenie ROMA Classic

OGRODZENIA ROMA Classic

ROMA Horizon to produkt, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów poszukujących prostych form. ROMA Horizon to system bloczków ogrodzeniowych, których ogromną zaletą jest prosty i szybki montaż. Do wyboru są kolory, które doskonale współgrają zarówno z elewacjami w zimnych, jak i ciepłych tonacjach. Intensywne melanże "z lekkim pazurem" nadają otoczeniu wyjątkowego charakteru.

OGRODZENIA ROMA Horizon

Ogrodzenie ROMA Horizon

OGRODZENIA ROMA Horizon

ROMA Perfect to ogrodzenie, które idealnie współgra z nowoczesną architekturą domów prywatnych i budynków użyteczności publicznej. Dzięki technologii SCRATCH kolory ogrodzenia są niezwykle subtelne, wtapiające się w otoczenie. Prosty design i łatwość układania to atuty, które docenią zarówno właściciele posesji, jak i wykonawcy. Ogrodzenie nagrodzone Złotym Medalem MTP 2020.

OGRODZENIA ROMA Perfect
OGRODZENIA ROMA Perfect

JONIEC: OGRODZENIA ŁUPANE GORC®

Ogrodzenia łupane GORC® to autorski pomysł firmy JONIEC®. Swoim wyglądem nawiązują do materiału, który od dawna stosowany był w budownictwie – do kamienia. Wielkość i kształt elementów systemu GORC® de Luxe, różnorodność kolorów oraz niepowtarzalna struktura każdego bloczka pozwalają na dowolne aranżacje. Wysoka jakość wyrobów zapewnia trwałość i solidność ogrodzenia, które może być prawdziwą wizytówką domu, posesji czy firmy.

OGRODZENIE GORC® de Luxe

Ogrodzenie łupane GORC® de Luxe GL22 to połączenie tradycji i nowoczesności. Ogrodzenie łupane GORC® de Luxe GL38 to kolejna wersja systemu, o większych wymiarach bloczków. Pozwala to na osiągnięcie masywnego i dostojnego charakteru otoczenia posesji. Jednakowa wysokość bloczków, ta sama kolorystyka oraz faktura powierzchni umożliwia dowolne łączenie elementów obu systemów. Daje to dodatkowe możliwości kreowania własnego ogrodzenia. Ogrodzenia GORC® zostały 3 razy wyróżnione europejskim certyfikatem JAKOŚĆ ROKU® - w roku 2011, 2014 i 2016.

OGRODZENIA ŁUPANE GORC®

OGRODZENIE GORC® de Luxe

OGRODZENIA ŁUPANE GORC®

OGRODZENIE GORC® de Luxe

OGRODZENIE GORC® Top

Ogrodzenie GORC® Top polubią osoby ceniące klasykę i naturalność. Technologia SCRATCH nadaje powierzchni bloczków niezwykłej łagodności. Delikatne melanże kolorystyczne sprawiają, że ogrodzenie jest wizualnym uzupełnieniem otoczenia budynku, a nie jej centralnym punktem. Dzięki charakterystycznej budowie bloczków słupkowych i murkowych ogrodzenie jest bardzo stabilne i trwałe. System GORC® Top to idealne rozwiązanie do wznoszenia wysokich ogrodzeń i murów.

OGRODZENIA GORC® Top
OGRODZENIA GORC® Top
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Właściciele posesji szukali odpowiedniego ogrodzenia swojej działki. Wybór padł na ogrodzenie łupane Joniec® w kolorystyce Piryt.

JONIEC: ELEWACJE TOM

Bloczki elewacyjne TOM mogą być wykorzystane do budowy ścian różnych obiektów. Sprawdzają się zarówno w budownictwie mieszkaniowym ( domki jednorodzinne, wielorodzinne, garaże ) jak i w budownictwie przemysłowym (elewacje budynków biurowych, ściany budynków użyteczności publicznej ). Rozmaitość kolorów oraz charakterystyczna faktura powierzchni nadają budynkowi indywidualny, niepowtarzalny wygląd. Wysoka jakość produktów sprawia, że elewacje TOM są odporne na zniszczenia i szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

BLOCZKI ELEWACYJNE TOM

Bloczki elewacyjne TOM

JONIEC: PŁYTKI ELEWACYJNE I DEKORACYJNE PIANO

Płytki elewacyjne i dekoracyjne PIANO są wyjątkowym materiałem wykończeniowym, który doskonale sprawdza się, jako okładzina ścian zewnętrznych, ścian wewnętrznych, kominów, kominków, murków, itp. Wygląd płytek PIANO do złudzenia przypomina łupany kamień.

Są one solidne i trwałe a jednocześnie estetyczne i stylowe. Łupana powierzchnia płytek umożliwia uzyskanie niepowtarzalnego wyglądu wyłożonych nimi przestrzeni oraz pozwala na stworzenie wyjątkowych aranżacji. Wieloletnia trwałość płytek PIANO pozwala uniknąć kosztów związanych z koniecznością regularnego malowania i renowacji ścian.

Płytki elewacyjne i dekoracyjne PIANO

PŁYTKI ELEWACYJNE I DEKORACYJNE PIANO

JONIEC: PODMURÓWKI OGRODZENIOWE

Zastosowanie desek betonowych przy budowie ogrodzenia to doskonały sposób na znaczące ograniczenie czasu i kosztów jego budowy. Oferta firmy JONIEC® obejmuje podmurówki o wymiarach dopasowanych do wszystkich dostępnych na rynku metalowych paneli ogrodzeniowych; deski betonowe mają także zastosowanie do budowy ogrodzeń z siatki. Wysoka jakość oraz trwałość wyrobów to cechy, które mają duże znaczenie przy budowie ogrodzeń. Dzięki temu możemy mieć pewność, że będzie ono solidną ochroną naszej posesji na długie lata.

PODMURÓWKI OGRODZENIOWE

PODMURÓWKA OGRODZENIOWA

PODMURÓWKI OGRODZENIOWE

PODMURÓWKA OGRODZENIOWA

JONIEC: PALISADA MOGIELICA I STONE

Palisady to elementy małej architektury, które w subtelny sposób porządkują przestrzeń. Stanowią element dekoracyjny, który daje możliwość zaakcentowania różnorodnego ukształtowania powierzchni. Mogą być także wykorzystane do tworzenia umocnień skarp czy budowy tarasów o zróżnicowanych poziomach. Świetnie nadają się do obramowania trawników, wjazdów, parkingów, rabatów kwiatowych.

PALISADA MOGIELICA I STONE

PALISADA MOGIELICA I STONE

PALISADA MOGIELICA I STONE

JONIEC: GAZONY

Gazony, to wyroby idealne do wykonania umocnień skarp i nasypów, do budowy ścian i murów oporowych, do ozdobienia parków i ogrodów w postaci klombów, obramowań kwietników i trawników. Gazony dostępne są w kilku kolorach i kształtach. Zazębiające się profile gazonów zapewniają stabilne połączenie i umożliwiają dowolne kształtowanie budowanej powierzchni. Obsadzone kwiatami, iglakami, skalniakami tworzą przepiękną ozdobę otoczenia.

GAZONY

JONIEC: BLOCZKI SKARPOWE RIO

Bloczki skarpowe RIO znakomicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wzmocnienie skarpy, wału lub zbocza. Dzięki łupanej powierzchni bloczków, imitującej naturalny kamień, wygląd wzniesienia pozostaje bardzo naturalny. Bloczek w kształcie trapezu z lekko łukowatym łupanym licem pozwala na ułożenie przeróżnych linii kołowych i falistych.

Bloczki skarpowe RIO można również zastosować w ogrodzie jako element dekoracyjny do budowy kwitnących zboczy, klombów, obramowań kwietników czy trawników. Świetnie sprawdzi się jako element ścianek ekranów tłumiących hałas czy murów odgradzających od sąsiednich posesji.

BLOCZKI SKARPOWE RIO

BLOCZKI SKARPOWE RIO

BLOCZKI SKARPOWE RIO

JONIEC: KOSTKA ŁUPANA

Łupana kostka to materiał, z którego można zbudować estetyczne ścieżki ogrodowe, obejścia domów i garaży. To produkt, który możemy użyć do budowy schodów na taras, małych alejek i placyków. Paleta odcieni umożliwia dopasowanie się do koloru ogrodzenia, elewacji, czy też innego elementu otoczenia domu. Paleta barw obejmuje zarówno jednolite kolory (piaskowy, czarny), jak i melanże MULTI-COLOR® (piryt, onyx, vera, bronzyt, getyt).

Rozmaite wymiary kostki pozwalają tworzyć niepowtarzalne kompozycje wizualne. Daną przestrzeń możemy wypełnić kostką o jednakowych rozmiarach uzyskując klasyczny, spokojny wygląd. Możemy też wymieszać kostki o różnych wymiarach, co zapewni efekt niepowtarzalności i wyjątkowości.

KOSTKA ŁUPANA

KOSTKA ŁUPANA

JONIEC: DASZKI BETONOWE

Daszki betonowe służą jako ochrona murków i słupków ogrodzenia przed szkodliwym działaniem deszczu, śniegu, wiatru, mrozu. Daszki betonowe firmy JONIEC® dopasowane są wymiarem, kolorem oraz fakturą powierzchni do każdego systemu ogrodzeniowego oferowanego przez tego producenta. Sprawdzają się też doskonale do wykańczania słupków i murków zbudowanych z innych materiałów, typu kamień czy klinkier.

DASZKI BETONOWE

DASZKI BETONOWE

DASZKI BETONOWE

JONIEC: PRZĘSŁA OGRODZENIOWE

Przęsła panelowe metalowe to doskonały sposób na budowę ogrodzenia o nowoczesnym wyglądzie. Można je zamontować na dwa sposoby: jako palisada (równolegle do powierzchni słupka) lub jako żaluzja (pod kątem). Odległości pomiędzy poszczególnymi panelami można regulować uzyskując większą lub mniejszą przezierność ogrodzenia.

PRZĘSŁA OGRODZENIOWE

Przęsła gabionowe to produkt, dzięki któremu ogrodzenie zyskuje niepowtarzalny wygląd. Przestrzenie przęseł można wypełnić w całości (uzyskując pełne zasłonięcie) lub w części (uzyskując częściową przezierność ogrodzenia). Materiał, który można użyć do wypełnień to np. naturalny kamień, szkło, itp.

GABIONOWE PRZĘSŁA OGRODZENIOWE

JONIEC: CHEMIA DO BETONU

IMPREGNAT DO OGRODZEŃ PROTECT

Impregnat do stosowania na nawierzchniach z betonu i kamienia. Preparat powoduje zwiększenie odporności na zabrudzenia i warunki atmosferyczne, poprawia wygląd nawierzchni, wzmacnia jej kolor, zmniejsza ścieralność. Na okładzinach wapiennych, z piaskowca lub innych skał naturalnych zaleca się wykonanie próby.

KLEJ USZCZELNIACZ

Klej do bloczków ogrodzeniowych, kamiennych i prefabrykatów. Spoiwo do klejenia i uszczelniania bloczków ogrodzeniowych, kamiennych i prefabrykatów. Mocno klejący, jedno komponentowy klej/uszczelniacz poliuretanowy. Posiada dobrą przyczepność do betonu, cegły, metalu i wielu innych podłoży.

FARBA DO MALOWANIA I RENOWACJI POWIERZCHNI BETONOWYCH

Farba do malowania i renowacji powierzchni betonowych o bardzo dużej odporności na warunki atmosferyczne, wysokiej odporności na ścieranie i doskonałej przyczepności do podłoża betonowego. Oparta jest na nowoczesnych surowcach gwarantujących najwyższą jakość. Farbę polecamy do odświeżania daszków, które wraz z upływem czasu mogą stracić swój świeży kolor.

PREPARAT DO USUWANIA WYKWITÓW I NALOTÓW

Specjalistyczny preparat przeznaczony do skutecznego usuwania wykwitów węglanowych powstających w postaci białych plam i nacieków na produktach z betonu typu: bloczki ogrodzeniowe, okładziny ścienne, elementy skarpowe, gazony. Zalecany jest do oczyszczania powierzchni betonowych przed impregnacją lub malowaniem.

IMPREGNAT DO OGRODZEŃ - koloryzujący

Akrylowo-silikonowy, wodorozcieńczalny impregnat ochronny i dekoracyjny. Produkt dedykowany dla ogrodzeń ROMA Horizon w kolorach: grafit, platinum, biały. Impregnat posiada zdolność penetracji w głąb podłoża, co zabezpiecza przed szkodliwym działaniem wody i mrozu, zwiększa żywotność ogrodzenia oraz podłoża betonowego, odświeża i ożywia kolor ogrodzenia w dostępnych kolorach, ukrywa powstałe na powierzchni defekty kolorystyczne, plamy, przebarwienia oraz trwale barwi powierzchnie betonowe.

IMPREGNAT DO OGRODZEŃ - hydrofobowy uniwersalny

Impregnat dedykowany jest do ogrodzeń, w których stosowana jest technologia SCRATCH: GORC® Top (we wszystkich kolorach) oraz ROMA Perfect (we wszystkich kolorach), a także do ogrodzenia łupanego GORC® de Luxe (w kolorze silver) oraz ogrodzenia modułowego ROMA Horizon (w kolorze białym). Właściwości impregnatu: tworzy ochronną membranę zabezpieczającą powierzchnię ogrodzenia przed wnikaniem wody, utworzona warstwa hydrofobowa znacznie zmniejsza powierzchnię absorpcji wody, wiąże kurz i zapobiega zanieczyszczaniu powierzchni, powierzchnia nie zmienia pierwotnego koloru, przedłuża żywotność ogrodzenia, powierzchnia zachowuje właściwości oddychające, zwiększa parametry mrozoodporne

KOTWA CHEMICZNA

Dwuskładnikowa masa żywiczna, która służy do sklejenia elementów. Szczególnie sprawdza się do solidnych zamocowań i dzielnie zastępuje kołki oraz dyble. Połączenie kotwą chemiczną charakteryzuje się najwyższymi parametrami wytrzymałościowymi, uzyskanymi dzięki wysokiej przyczepności do podłoża i ogromnej twardości. Elementy mogą być kotwione na różnych głębokościach uzyskując wyższe parametry nośności. Kotwę chemiczną można używać blisko krawędzi podłoża bez narażenia na jego zniszczenie, pokruszenie czy oderwanie fragmentu, co mogłoby się stać, gdyby chcieć wykorzystać tu kotwy mechaniczne lub kołki rozporowe.

PREPARAT LBN

Przeciwskurczowa domieszka do betonu. Stosowana w budownictwie do przygotowania mieszanki betonowej przeznaczonej do wypełnień bloczków ogrodzeniowych, jako środek przeciwdziałający zmniejszaniu objętości betonu.

CHEMIA DO BETONU
CHEMIA DO BETONU

Dodaj komentarz

time image
time image