Ile kosztuje metr ogrodzenia JONIEC®?

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ile kosztuje metr ogrodzenia JONIEC®?

Planując ogrodzenie posesji często zastanawiamy się - "ile to będzie kosztować"? Większość sprzedawców odpowie zdaniem, którego nie lubimy: "to zależy". Nie lubimy takiej odpowiedzi, ale faktem jest to, że na cenę ogrodzenia wpływa wiele parametrów.

aktualizacja: 2019-04-01 05:26:21

OD CZEGO ZALEŻY CENA OGRODZENIA?

  • Jaki system ogrodzeniowy

Cena ogrodzenia na pewno zależy od tego, jaki system ogrodzeniowy wybieramy. Do wyboru mamy ogrodzenia łupane i modułowe: np. GORC®, ROMA Classic, ROMA Horizon, ROMA Perfect. Cena bloczków każdego systemu jest inna.

  • Jak wysokie będzie ogrodzenie

Jak wysokie będzie nasze ogrodzenie? Jak wysokie będą słupki ogrodzenia oraz murek pomiędzy słupkami? Większa ilość warstw - to większa ilość bloczków, z których będziemy budować ogrodzenie. Natomiast wyższa podmurówka, to automatycznie mniejszy gabaryt przęseł, które musimy zamontować pomiędzy słupkami. Przęsła wykonane ze szlachetnych materiałów potrafią być bardzo drogie, więc wyższa podmurówka może w całości pozwolić nam zaoszczędzić pewną kwotę.

  • Jaki kolor ogrodzenia

Cena bloczków różni się w zależności od wybranego odcienia. W ofercie firmy JONIEC® każdy rodzaj ogrodzenia dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu wybór odpowiedniego odcienia nie powinien być żadnym problemem. Odcienie GORC® de Luxe to zarówno odcienie jednolite (czarny, stalowy, piaskowy, kremowy), jak i melanże MULTI-COLOR® (piryt, onyx, alaska, cytryn, golden, bronzyt, lava, vera, silver, getyt).

W przypadku elementów jednokolorowych warto od razu przewidzieć, ile materiału zużyjemy do budowy całego ogrodzenia. Dokupując materiał musimy liczyć się z tym, że dostaniemy bloczki różniące się nieznacznie kolorem. Różnice w odcieniach jednego koloru mogą być spowodowane produkcją bloczków w różnych warunkach atmosferycznych oraz zmiennością kruszywa, które jest składnikiem pochodzenia naturalnego. Różnice w odcieniach nie są wadą wyrobu.

Natomiast MULTI-COLOR® to efekt uzyskany w toku produkcji. Cechą charakterystyczną MULTI-COLOR®’u jest to, że każdy bloczek jest inaczej ubarwiony, co pozwala uzyskać efekt niepowtarzalności i wyjątkowości każdego ogrodzenia.

Melanże firmy JONIEC® charakteryzują się niezwykłą naturalnością i delikatnością w przenikaniu barw. W trakcie budowy należy mieszać bloczki i ułożyć je tak, aby stworzyć możliwie najładniejszą kompozycję. Odcienie systemu ogrodzeniowego GORC® Top dzięki technologii SCRATCH nabierają niezwykłej łagodności. Delikatne melanże kolorystyczne sprawiają, że ogrodzenie jest wizualnym uzupełnieniem otoczenia budynku, a nie jej centralnym punktem.

Paleta kolorów ogrodzenia ROMA Classic, ROMA Horizon i ROMA Perfect pozwala zaspokoić zarówno miłośników stonowanych barw, jak i wielbicieli lekkiej awangardy. Do wyboru są odcienie, które doskonale współgrają zarówno z elewacjami w zimnych, jak i ciepłych tonacjach. Intensywne melanże "z lekkim pazurem" nadają otoczeniu wyjątkowego charakteru.

  • Jaki rodzaj bram, furtek i przęseł

Cena ogrodzenia zależy także od tego, jaki rodzaj bram, furtek i przęseł wybieramy. Pomiędzy słupki możemy zamontować przęsła wykonane m.in. z metalu, drewna, pcv, z kutego metalu, gabionowe, itp. Cena każdego z nich może znacząco się różnić.

CENA OGRODZENIA JONIEC®

Aby ułatwić pierwszą przymiarkę do wyceny ogrodzenia firmy JONIEC® prezentujemy przykładowe projekty jednego modułu ogrodzenia z podaną ilością elementów, które są potrzebne do jego budowy. Ceny tych elementów można zdobyć w biurze handlowym firmy JONIEC®: www.joniec.pl/kontakt lub u dystrybutorów firmy JONIEC® www.joniec.pl/partnerzy.

GORC GL22 - wąski słupek + wąska podmurówka
Przykładowy projekt ogrodzenia GORC GL22 - wąski słupek + wąska podmurówka
GORC GL38_GL22 - szeroki słupek + wąska podmurówka
Przykładowy projekt ogrodzenia GORC GL38_GL22 - szeroki słupek + wąska podmurówka
ROMA CLASSIC - szeroki słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem
Przykładowy projekt ogrodzenia ROMA CLASSIC - szeroki słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem
ROMA CLASSIC - szeroki słupek + wąska podmurówka naprzemiennie
Przykładowy projekt ogrodzenia ROMA CLASSIC - szeroki słupek + wąska podmurówka naprzemiennie
ROMA CLASSIC - wąski słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem
Przykładowy projekt ogrodzenia ROMA CLASSIC - wąski słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem
ROMA CLASSIC - wąski słupek + wąska podmurówka naprzemiennie
Przykładowy projekt ogrodzenia ROMA CLASSIC - wąski słupek + wąska podmurówka naprzemiennie
ROMA HORIZON - szeroki słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem
Przykładowy projekt ogrodzenia ROMA HORIZON - szeroki słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem
ROMA HORIZON - wąski słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem
Przykładowy projekt ogrodzenia ROMA HORIZON - wąski słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem

Jeśli masz już plan i wymiary swojej działki, to wykonaj samodzielnie projekt całego ogrodzenia korzystając z KALKULATORA OGRODZEŃ: www.kalkulatorogrodzenia.pl. Następnie skontaktuj się z pracownikiem biura handlowego firmy JONIEC®. Doradcy odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Joniec logotyp 

F.P.U.H. JONIEC® Mieczysław Joniec
Tymbark 109
34-650 Tymbark
Tel. 18 332 55 38
Tel. kom. 602 539 182

e-mail: joniec@joniec.pl
www.joniec.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja budowy ogrodzenia modułowego
Instrukcja budowy ogrodzenia modułowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny