Bruki klinkierowe na każdą pogodę

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Bruki klinkierowe na każdą pogodę

Budując dom, musimy pamiętać o aranżacji jego otoczenia. Tarasy, ogrodzenia i zieleń są dopełnieniem planowanej przez nas inwestycji. Dlatego też warto się zastanowić nad właściwym wyborem materiału, który będzie zarówno trwały, jak i w pełni harmonijny z krajobrazem.

aktualizacja: 2019-04-12 12:57:17
Vandersanden

Bruki klinkierowe - naturalne i trwałe

Bruki klinkierowe Vandersanden to naturalny materiał nawierzchniowy wypalany z gliny i piasku. Są nie tylko przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, domieszek czy barwników, lecz także niezwykle trwałe i wytrzymałe - cechuje je kilkukrotnie większa wytrzymałość niż bruk betonowy. Dzięki technologii redukcji kolory bruków klinkierowych są jednolite w całym przekroju, przez co wręcz wieczne.

Bruk klinkierowy Terra Carbona Antica
Bruk klinkierowy Terra Carbona Antica

Kolory i kształty bruków klinkierowych

Niepowtarzalny i niejednolity kolor bruku sprawia, że z łatwością dopasowuje się do każdego rodzaju otoczenia, tworząc ciekawą kompozycję. Ponadto kolory otrzymywane w wyniku procesu redukcji są niezwykle naturalne.

Jest to doskonały materiał na nawierzchnie wokół domu, począwszy od tarasów, ścieżek, podjazdów, na placach i drogach skończywszy. Doskonale łączy się z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak kamień naturalny czy drewno, idealnie komponując się z zielenią ogrodową.

Bruki Vandersanden są produkowane w dwóch technologiach, kilkudziesięciu kolorach, formatach i różnych strukturach. Daje to wręcz nieograniczone możliwości ich zastosowania i dopasowania do otoczenia oraz łatwego ich łączenia i układania w dowolne kompozycje, także łuki i koła.

Bruk klinkierowy Radeberg
Bruk klinkierowy Radeberg

Łatwość utrzymania

Dodatkową zaletą bruków klinkierowych jest to, że nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Zabrudzenia z łatwością spłukuje deszcz, a upływ czasu sprawia, że kolor nabiera większej intensywności. 

To jednak nie koniec zalet. Ponieważ bruk jest naturalnie związany z otoczeniem, w przypadku uszkodzenia nawierzchni można ją w prosty sposób naprawić, wymieniając pojedyncze elementy, bez uszkodzenia i rozbiórki całej kompozycji.

Znane i (nie)znane

Firma Vandersanden, po kupieniu trzech fabryk produkujących bruki klinkierowe od koncernu CRH, wraz z jedną fabryką posiadaną już wcześniej, stała się ich największym producentem w Europie. Część z nich, produkowana w fabryce AKA Oberlausitz znajdującej się tylko 30 km od Polskiej granicy, jest już dobrze znana w Polsce, ale pod innymi nazwami - np. kolor występujący pod nazwą Tytan N to Meissen.

Bruk klinkierowy Calau_45
Bruk klinkierowy Calau_45
Bruk klinkierowy Cortona
Bruk klinkierowy Cortona

Bruki klinkierowe Vandersanden to gwarancja najwyższej jakości i trwałości oraz ponadczasowej estetyki. Więcej informacji na www.vandersanden.pl

Logo Vandersanden

Kontakt w Polsce:

marketing@vandersanden.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny