STYROPIAN.men - Gwiazdy Termoizolacji

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
STYROPIAN.men - Gwiazdy Termoizolacji

Styropian to najpopularniejszy materiał termoizolacyjny wykorzystywany w budownictwie. Dostępny w wielu odmianach o różnorodnych parametrach służy do ocieplania ścian zewnętrznych, podłóg, fundamentów i dachów. 60 lat stosowania styropianu potwierdziło jego wysoką skuteczność, trwałość i zachowanie właściwości technicznych. Unikatowe cechy styropianu przybliża nowa kampania informacyjna Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu STYROPIAN.men - Gwiazdy Termoizolacji.

aktualizacja: 2017-07-13 08:24:35

BIAŁY

Styropian BIAŁY to polski superbohater. Przystępna cena i świetne właściwości zapewniły mu pozycję gwiazdy polskich ociepleń. BIAŁY w akcji to pewny sukces każdej inwestycji. Od lat obsadzany jest w największych, kasowych produkcjach. BIAŁY wygrywa z konkurentami w kraju nad Wisłą, bo niestraszne mu niesprzyjające warunki na planie. Od swoich rywali jest znacznie twardszy, nie boi się wody i nie pyli podczas montażu. Jest przy tym także o wiele tańszy. Nic dziwnego, że skradł serca Polaków, którzy do ociepleń wybierają go najchętniej.

Płyty BIAŁEGO osiągają wartość lambda (λ) wynoszącą od 0,045 W/(mK) do 0,038 W/(mK). Te zalecane do izolacji ścian zewnętrznych powinny mieć co najmniej 0,040 W/(mK), bo, jak twierdzi sam BIAŁY - Jakość musi ważyć! Aktualnie, w odpowiedzi na rosnące wymagania energooszczędności, BIAŁY jeszcze zwiększa swoją grubość. Polacy kochają BIAŁEGO, bo ciepło w ich domach to jego zasługa.

SZARY

SZARY kolorem wyłamuje się ze schematu typowego styropianu. Jest wytworem inteligentnej technologii. Dzięki specjalnym dodatkom uszlachetniającym, na czele z grafitem, osiąga najlepsze wartości lambda (λ), wynoszące nawet 0,031 W/(mK). Praca jego szarych komórek pozwala mu izolować nawet o 30% skuteczniej niż jego biały odpowiednik, a dzięki mniejszej grubości do izolacji ścian zewnętrznych potrzeba go znacznie mniej. - To moja licencja na ocieplanie! - mówi nasz bohater.

Styropian SZARY fenomenalnie chroni budynki przed stratami energii potrzebnej do ich ogrzewania i chłodzenia. Pozwala ograniczyć grubość izolacji, a dzięki temu zaoszczędzić na kosztach innych materiałów i robocizny. Jest idolem fanów budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

WODOODPORNY

Styropian WODOODPORNY jest prawdziwym ekspertem od mokrej roboty. W zasadzie wszystko uchodzi mu na sucho. Wołają go, kiedy beton musi iść do ziemi. Pilnuje go w piwnicy - żeby nie nabrał wody w usta. Jak sam twierdzi - Grunt to wejść głęboko w rolę i mieć mocne fundamenty. A jak WODOODPORNY radzi sobie ze sławą? To proste. Jest odporny na każdą wodę, również sodową.

Styropian WODOODPORNY chroni budynek na poziomie fundamentów oraz wszędzie tam, gdzie może wystąpić długotrwałe działanie wody. Przystosowany jest do izolowania pod ziemią. Jest bardzo wytrzymały oraz niewrażliwy na rozwój bakterii i grzybów.

TWARDY

Jak większość twardzieli, styropian TWARDY ma dwa oblicza. Z jednej strony to prawdziwy macho - silny i nieugięty. - Życie mnie nauczyło, żeby nie ulegać naciskom. Biorą mnie, kiedy trzeba położyć kogoś na deski albo wykończyć na dachu - opowiada. Z drugiej strony TWARDY to prawdziwy gentelman, zapewnia stabilizację, jest cichy i ciepły. - Cenię trwałe relacje, chciałbym dać komuś mocne oparcie - przyznaje.

Styropian TWARDY jest niezastąpiony do izolowania podłóg, parkingów oraz dachów płaskich. Wyróżnia go niezwykła wytrzymałość na ściskanie oraz trwałość, dzięki czemu nie odkształca się nawet pod długotrwałym obciążeniem. Warto pamiętać, że im wyższa jest waga TWARDEGO, tym większa jest jego odporność na ściskanie. Sława na pewno go nie przygniecie.

Zobacz więcej: http://styropian.men

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu
www.producencistyropianu.pl
ul. Puławska 72 lok. 1, 02-603 Warszawa

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Izolacja dachu wełną przy nierównych krokwiach
Izolacja dachu wełną przy nierównych krokwiach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny