Na co zwracać uwagę budując dom z betonu komórkowego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Na co zwracać uwagę budując dom z betonu komórkowego?

Odpowiedź eksperta: Beton komórkowy jest najpopularniejszym materiałem ściennym w Polsce. Jego popularność wynika przede wszystkim z właściwości technicznych oraz łatwości budowania. Jest materiałem jednorodnym. Oznacza to, że ma w każdym kierunku te same właściwości.

aktualizacja: 2017-06-08 06:18:19

Wytrzymałość na ściskanie elementów murowych z betonu komórkowego, izolacyjność cieplna i inne parametry są w każdym kierunku (w poprzek ściany, w pionie, wzdłuż ściany) takie same. Dzięki temu ściany z niego wykonane tworzą skuteczną barierę dla przepływu ciepła z wnętrza budynku w kierunku na zewnątrz, pionowym lub w kierunku podłużnym.

 

Jest to szczególnie istotne, przy wykonywaniu budynków energooszczędnych. Ponadto dokładne wymiarowo bloczki z betonu komórkowego umożliwiają precyzyjne wykonywanie ścian na cienkie spoiny. Wykonuje się je łatwiej niż ściany murowane na zaprawę tradycyjną. Warunek jest taki, by zastosować bloczki o dokładnych wymiarach oraz przestrzegać prostych wskazówek i zaleceń wykonawczych.

 

Po pierwsze należy używać narzędzi systemowych, które są po to, by ułatwić i przyspieszyć roboty murarskie. Zestaw narzędzi to wydatek około 200 zł, ale na pewno zwróci się z nawiązką.

 

Po drugie należy przestrzegać kolejności robót i zaleceń wykonawczych.

 

Po trzecie warto zastosować pełen system z betonu komórkowego, dzięki czemu wszystkie detale będą poprawnie wykonane. Przez to murowanie będzie bardzo łatwe, czas realizacji budowy ścian znacznie się skróci, a budynek będzie miał wysoką jakość techniczną.

mgr inż. Tomasz Rybarczyk
Product Manager
SOLBET Sp. z o.o.
fot. SOLBET

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny