Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Okna, które będą spełniały normy nawet po 2021 roku!

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Okna, które będą spełniały normy nawet po 2021 roku!

Przedstawiamy drewniane okna Sokółki, która ma w swojej ofercie kilka linii produktowych, dedykowanych do domów jednorodzinnych. Pierwszą z nich jest "Klasyka". Mamy tu do wyboru dwa rodzaje okien drewnianych oraz jeden model drzwi tarasowych.

aktualizacja: 2019-06-27 07:27:52
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI

Drewniana "klasyka"

Podstawowe okna Thermo80 mają izolacyjność termiczną na poziomie 0,9 W/m2K, dzięki czemu będą spełniały normy nawet po roku 2021. Ich izolacyjność akustyczna wynosi natomiast 32 dB, co jest w tej chwili standardem. Okno ma delikatnie zaokrąglone krawędzie profili. Zastosowano w nim 3 szyby z niskoemisyjnego szkła (przestrzenie między nimi zostały wypełnione argonem), 80-milimetrową ramę skrzydła i ościeżnicy oraz dwie uszczelki wrębowe i jedną krawędziową, dzięki czemu konstrukcja jest niezwykle szczelna. Drewniane ramy są pokryte aż czterema warstwami lakieru, który może być w dowolnym kolorze. Dzięki temu okno jest odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych.

Model Elite92 charakteryzuje się przede wszystkim piękną estetyką, na którą wpływa łagodna linia profili. Zwiększenie grubości ramy skrzydła i ościeżnicy do 92 mm w połączeniu z energooszczędnym pakietem trójszybowym pozwoliło zredukować współczynnik przenikania ciepła do zaledwie 0,8 W/m2K. Doskonałą szczelność zapewniło zastosowanie trzech uszczelek, zaś gwarantem wytrzymałości okna jest 4-warstwowa konstrukcja ramy.

 

Uzupełnieniem kolekcji klasycznej są podnoszono-przesuwne drzwi tarasowe Thermo HS, które bardzo wygodnie się otwierają. Poza drzwiami pracującymi w jednej płaszczyźnie dostępny jest także model narożny z ruchomym słupkiem. Mimo dużych rozmiarów, drzwi poruszają się lekko i cicho, a dodatkową wygodę zapewnia niski próg. Można obsługiwać je ręcznie lub za pomocą automatyki.

 

Drewniane okna z osłoną aluminiową

Linia Design charakteryzuje się tym, że na drewniane ramy i ościeżnice okien Thermo80, Elite92 oraz drzwi Thermo HS zostały nałożone aluminiowe nakładki. Dzięki temu rozwiązaniu stolarka ma bardziej regularne krawędzie i pasuje do nowoczesnych domów. Zachowuje przy tym wszystkie swoje dotychczasowe zalety zyskując nowe, bo dzięki aluminiowym panelom jest jeszcze odporniejsza na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych (okna drewniane co kilka lub kilkanaście lat należy poddawać renowacji).

Uzupełnieniem serii okien drewniano-aluminiowych Thermo80 Alu i Elite92 Alu jest model Puro, w którym ascetyczną estetykę ram podkreślają proste linie i gładkie powierzchnie. Umieszczony od zewnątrz aluminiowy profil przykrywa jednocześnie skrzydło i ramę, tworząc jednolitą płaszczyznę. Umieszczone po wewnętrznej stronie okna drewniane ramy dają efekt przytulności. Współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,9 W/m2K, zaś izolacyjność akustyczna - 32 dB.

Dom jednorodzinny z oknami Sokółka Okna i Drzwi

Okna pasywne

Okna pasywne dedykowane są do budynków wykonanych w technologii pasywnej, a więc charakteryzujących się wyjątkowymi parametrami izolacyjnymi, mającymi na celu zminimalizowanie zużycia energii. W tę definicję idealnie wpisuje się drewniano-aluminiowy model Puro Passive, który ma najwyższy standard termoizolacyjności (zaledwie 0,68 W/m2K), potwierdzony certyfikatem Passive House Institut w Darmstadt. Wysoka termoizolacyjność wynika z konstrukcji okna. Między drewnem a aluminium została umieszczona dodatkowa izolacja. Przez to rama ma grubość aż 116,5 mm, a ościeżnica - 108 mm. W standardzie znajduje się pakiet 3-szybowy z niskoemisyjnego szkła z ciepłą ramką dystansową. Przestrzenie między szybami zostały wypełnione argonem.

Linia skandynawska

Ostatnią linią okien znajdujących się w ofercie Sokółki jest linia skandynawska (Scandinavian Style). Okna Euro mają prostą, geometryczną formę i smukłe kształty. Dzięki temu, że otwierają się na zewnątrz, mają bardzo dobrą szczelność. Ponadto takie rozwiązanie daje możliwość swobodnego zaaranżowania przestrzeni w bezpośrednim sąsiedztwie okna. Linia Euro polecana jest do domów położonych w miejscach wystawionych na działanie silnego wiatru, jak góry, wybrzeże czy otwarte przestrzenie. Izolacyjność termiczna okna wynosi 1,34 W/m2K, zaś akustyczna - 34 dB.

Okna Euro Alu (drewniano-aluminiowe) polecane są do nowoczesnych budynków i mają nieco lepsze parametry - ich izolacyjność termiczna wynosi 0,92 W/m2K. Uzupełnieniem linii skandynawskiej są także dwa rodzaje balkonowych, niezwykle wytrzymałych drzwi podnoszono-przesuwnych z progiem o wysokości niecałych 2 cm (można zlicować go z podłogą) - Eco Line i Eco Line Alu.

50 lat na rynku

Firma Sokółka Okna i Drzwi od blisko 50 lat produkuje cenioną na rynku stolarkę okienną, która słynie ze świetnej jakości, spełniając najbardziej rygorystyczne normy. W tej chwili w ofercie podlaskiego producenta są cztery linie okien i drzwi tarasowych, które można dopasować zarówno do budynków tradycyjnych, nowoczesnych, jak i pasywnych

Sokółka od lat dba o zadowolenie swoich klientów. Dlatego też w procesie produkcji okien stawia przede wszystkim na ich trwałość i funkcjonalność, ale także estetykę wykonania, bezpieczeństwo i bezawaryjność działania. Drewniane okna podlaskiego producenta zachowują także określone parametry techniczne, dzięki którym świetnie tłumią dochodzące z zewnątrz dźwięki, zapewniając wymianę powietrza, ale jednocześnie zatrzymując w domu ciepło.

Wszystkie okna przygotowywane są na indywidualne zamówienie, według specyfikacji dostarczonej przez klienta. Przed wykonaniem projekty przechodzą weryfikację pod względem technicznym. Przygotowywana jest również wycena zamówienia. Czasami pojawiają się uwagi dotyczące wymiaru okien oraz ich konstrukcji podyktowane względami bezpieczeństwa, ale także kwestiami użytkowymi. Wówczas, aby zapewnić odpowiednie działanie okien, dobrze jest je przeprojektować, uwzględniając zalecenia producenta.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje