Geometria, odwaga, kolory

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Geometria, odwaga, kolory

Lata ’80 powróciły budząc przy tym niemałe emocje. Unowocześniony i awangardowy jedni go kochają, innych odrzuca. Przypadkowość i brak zasad we wnętrzu. Dzisiaj powrót do tych lat wygląda trochę inaczej, jest bardziej przemyślany, natomiast niektóre rzeczy się nie zmieniły. Wprowadzenie wielu elementów, które stworzą idealną całość. Nie mamy wątpliwości, że tamten czas wpłynął bardzo na polskie wnętrza, ale także na architekturę i modę.

aktualizacja: 2020-06-16 08:44:07

Po pierwsze geometria

Znajdziemy ją wszędzie w meblach, dodatkach, wzorach. Czarno - białe grafiki, plakaty. Złagodzenie wnętrza poprzez dodanie szarości. Połączenie ich z intensywnymi kolorami jest odważnym posunięciem, ale o to właśnie chodzi. Zestawienie turkusowych, amarantowych i soczystych zieleni bardzo odważnie i kolorowo. Kolorowe klosze, wielobarwne zastawy, obrusy i drewniane elementy. Maksimum różnorodności to właśnie charakteryzuje ten styl. Tutaj mamy salon, sypialnie i kuchnie.

Łazienka to płytki

Niegdyś kolor był uzależniony od tego co można było dostać w danym czasie. Nikt nie wybierał, w zasadzie nie było w czym. Dziś mamy wybór, więc bez problemu znajdziemy odpowiednie kafelki do naszego wnętrza. W bardzo dobrym stylu powróciła mozaika, którą układamy w piękne i oryginalne wzory. Lustro czy kinkiety kiedyś plastikowe. Czy dzisiaj chcemy plastik w domu? Na pewno jest on mniej kiczowaty co za tym idzie będzie spełniał swoją funkcję o wiele lepiej, natomiast ma on mało zwolenników.

Meble bardzo proste, błyszczące z przeszklonymi witrynami, w których znajdowała się zastawa ceramiczna. Ładna, kolorowa. Popularna meblościanka z barkiem i witryną, zastąpiona meblami na wymiar, które są o wiele bardziej praktyczne i funkcjonalne. Ozdobione czymś czym można było zakryć niedoskonałości. Przez lata, delikatnie zmieniane, taka próba pójścia z duchem czasu, niekoniecznie udana. Dzisiaj znajdziemy mnóstwo mebli nawiązujących do tamtego okresu. Prosta, geometryczna forma, szklane witryny nieco bardziej unowocześnione. Meble na wyższych nóżkach, które dodają elegancji i uroku. Obicia mebli z tkanin, które są miękkie i luksusowe. Dzisiaj w geometryczne wzory, piękne żywe kolory i drewniane nóżki, prosta linia krzeseł tutaj widać minimalizm, który ożywiamy kolorami. Projekty, które dziś fascynują są wynikiem zachowania naturalnych materiałów z dodatkiem kolorów.

Drzwi z wytłoczeniami

Drewniane konstrukcje to właśnie lata’ 80

Efektowne drewniane podłogi i drzwi, a ściany jasne czasem z przełamane beżem lub szarością. Boazeria na ścianach z jasnego drewna, przeszła niemałą zmianę w postaci białych lub szarych paneli tylko na części ściany bardziej jako ozdoba.

Ciemne, drewniane podłogi to symbol jakości tamtych lat, te podłogi są do dnia dzisiejszego, odnawiane, ale nie zmieniane. Drzwi podobnie białe niejednokrotnie malowane farbą olejną i ozdobne szkło. Branża drzwiowa przeszła od tamtej pory ogromną metamorfozę, milowy krok do przodu.

Skrzydła w stonowanej gamie kolorystycznej lub klasyczne białe będą idealne.

Drzwi w stylu lat '80

Incanto 50 unowocześniona wersja drzwi z wytłoczeniami będzie idealnie pasować do wnętrza urządzonego w tym stylu. Białe lub w dębie rustical delikatnie wytarty, przełamany bielą. Subtelny dekor złagodzi nasze kolorowe wnętrze. Bardziej współczesną formę znajdziemy w modelu Bornos. Pionowe panele będą charakterystyczne. Dąb olejowany będzie nawiązaniem do tych pięknie błyszczących witryn. Orzech włoski podobnie jak dąb perfekcyjnie wpasuje się w całość. Proste z dekoracyjnymi panelami, wyraźny i przemyślany podział w konstrukcji.

Urządzając wnętrze w tym stylu warto pamiętać, aby nie przesadzić chociaż trudno tutaj popełnić błąd. W formie, która występuję dziś jest łatwiej i prościej. Bawimy się formą, kolorami łączymy nowe ze starym. Powrót z klasą i złamanie panujących schematów i idealizmu. Projektanci spisują się idealnie i perfekcyjnie odnajdują się projektując dla nas. Wszystko ma swój charakter jest bardzo oryginalne, a nasze wnętrze staje się niebanalne. Tak bardzo różne i jednocześnie pasujące do siebie elementy naszego wnętrza. Przestrzeń bardzo domowa, wesoła i odważna. To co dla innych jest nieoczywiste dla nas zabawne.

Tamte lata upłynęły na eksperymentowaniu i udoskonalaniu co wpłynęło bardzo dobrze na dzisiejsze wnętrza i architekturę. Panuje różnorodność stylów i projektów. Przyzwyczajenia się zmieniły, a co za tym idzie wiele starych nieużytkowanych przez ostatnie lata budynków i rzeczy dostaje drugie życie. Stare opuszczone lub zaniedbane kamienice stają się nową i co ważne bardzo komfortową przestrzenią, w której można zdziałać cuda.

Nie tylko na wzór lat ’80 , ale także nowe skandynawskie i surowe wnętrza. Niedoskonałość, którą akceptujemy i potrafimy się w niej odnaleźć to efekt tych kilkudziesięciu lat pracy. Aranżacja wnętrz pokazuje nam to najlepiej. Wachlarz możliwości pomaga nam stworzyć oryginalną przestrzeń. Dla projektantów znaczy to jeszcze więcej. Dużo więcej pomysłów, które możemy zrealizować i iść równo z potrzebami naszych konsumentów. Dostosowując się do każdego stylu od klasyki do wnętrz Loftowych.

Jako producent drzwi jesteśmy gotowi na zmiany i realizowanie projektów zgodnie z dzisiejszymi wymaganiami. Te klasyczne modele zaczynając od Incanto do przeszklonych Loftów i nowoczesnych systemów przesuwnych. Każdy model ma kilka odpowiedników od tych przeszklonych do pełnych, które zapewnią nam prywatność. Wszystkie możliwości w jednym miejscu.

Logo Voster
www.voster.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje