Jak dbać o okna i drzwi drewniane?

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jak dbać o okna i drzwi drewniane?

Budownictwo energooszczędne zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Wiąże się to z niższymi kosztami eksploatacji oraz rosnącą wiedzą, w zakresie rozwiązań zmniejszających zapotrzebowanie energetyczne budynków. Jak wiadomo, na energooszczędność domu wpływ ma wiele czynników, a do bardziej istotnych zaliczyć można okna oraz ich montaż. Wydawać by się mogło, że przy zachowaniu rygorystycznych parametrów okien energooszczędnych, nie mogą one wyglądać estetycznie - nic bardziej mylnego.

aktualizacja: 2019-09-20 11:35:49

Jak dbać o okna i drzwi?

Nowoczesne okna i drzwi drewniane są ekologiczne, komfortowe w użytkowaniu. Charakteryzują się niebywałą trwałością jak i również wysokimi właściwościami termicznymi.

Jak powszechnie wiadomo słońce i deszcz są największymi wrogami stolarki drewnianej.

W drewnie narażonym na działanie obu tych czynników mogą powstawać mikro rysy, przez które woda wnika do środka, co może spowodować powstanie sinizny i zniszczenia powłoki ochronnej. Słonce natomiast może spowodować szarzenie, płowienie drewna.

Stolarka drewniana firmy GEORGE pokryta jest powłokami lakierniczymi firmy Remmers cechującymi się najwyższą jakością. Niemniej jednak aby okna i drzwi zachowały wspaniały wygląd i spełniały swoją funkcję przez długie lata należy w okresie jesienno-zimowym poświęcić odrobinę czasu na ich pielęgnację oraz zabezpieczenie.

Sprawdzonym i polecanym przez nas profesjonalnym środkiem do zabezpieczania okien jest zestaw do pielęgnacji firmy Remmers.

Jednak zanim przystąpimy do zastosowania tych środków, musimy usunąć za pomocą delikatnego detergentu i wody wszelkie zabrudzenia typu kurz, owady. Tego typu czynność zalecamy wykonywać częściej aby brud nie niszczył powłoki lakierniczej, co może spowodować pojawienie się alg, grzybów.

Następnie, w pierwszej kolejności należy zastosować środek (z zestawu) odtłuszczający. W drugiej zaś stosujemy balsam chroniący przed wilgocią i wpływem czynników atmosferycznych.

Balsam nakładamy miękką, nie kudlącą się ściereczką. Należy pamiętać, aby pokrytą preparatem powierzchnię chronić przez dwie godziny przed deszczem. Nie stosować w temperaturze poniżej 15°C i w warunkach silnego nasłonecznienia.

Pamiętajmy:

 • Regularne stosowanie wydłuża żywotność powierzchni i wydłuża okresy między jej renowacjami
 • Zestaw odświeża barwę i połysk
 • Preparaty dają dodatkową ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych
 • Materiał dobrze rozprowadza się na dużych powierzchniach
 • Zestaw złożony jest ze środka czyszczącego (Aidol Reiniger, nr art. 2743), balsamu (Aidol Induline Holzpflegebalsam, nr art. 1830) i 2 ściereczek

Nowoczesna stolarka drewniana firmy George

Drewno to jeden z najbardziej szlachetnych surowców, pozwala nam stworzyć okna energooszczędne i piękne. A dodatkowo możemy zrobić każde okno, każde drzwi na indywidualne zamówienie.

Drzwi PASSIV 90

Drzwi firmy GEORGE PASSIV 90 przeznaczone są dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Produkt ten łączy najnowsze technologie z tradycyjnym materiałem jakim jest drewno. Drzwi są wykonane z dbałością o każdy detal, dlatego spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Grubsze skrzydło w drzwiach 90 mm, gwarantuje niższą przenikalność cieplną i lepszą izolację akustyczną. 

Wyposażone w:

 • wzmocnione zawiasy z możliwością regulacji w dwóch płaszczyznach, dodatkowo w standardzie posiadają dwie uszczelki z tworzywa termoplastycznego firmy Deventer,
 • próg drewniany z osłoną aluminiową, chroniącą przed uszkodzeniami,
 • zamek listwowy KFV z dwoma wkładkami oraz system 4-punktowy.

Drzwi produkowane są na indywidualne zamówienie, w różnych wymiarach i wzorach.

Okna COMFORT 90

Okna COMFORT 90. Dzisiejsza technologia pozwala wykorzystać do maksimum to co najcenniejsze w tym surowcu, zachowując jego naturalne właściwości. Dlatego właśnie nasze okna są niezwykle wytrzymałe, niezawodne i piękne! A linia COMFORT 90 dedykowana jest głównie do domów pasywnych i energooszczędnych, gdzie ważne jest zachowanie jak najwyższych parametrów termoizolacyjnych.

 • Grubość ramy 90 mm
 • Możliwość wybory drewna
 • Termookapnik
 • Pakiet trzyszybowy
 • Rozbudowane systemy okuciowe
 • Dwie uszczelki przylgowa i krawędziowa
 • Możliwość zastosowania okładziny aluminiowej

Prócz profilu COMFORT 90, produkujemy okna o profilach COMFORT 78 oraz COMFORT 68. Drzwi wejściowe dostępne również w grubościach profili 68 i 78.

Każdy z tych profili można dodatkowo uzupełnić o okładzinę aluminiową od strony zewnętrznej, daje to zabezpieczanie przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi.

Stolarka okienna firmy George

Okna COMFORT RETRO

Okna COMFORT RETRO to okna o czystej formie, bez dodatków aluminium od strony zewnętrznej, mogą być wzbogacane rożnymi zdobieniami. Tego typu okna montowane są w budynkach o wartości historycznej, jako rekonstrukcja stolarki.

Stolarka okienna firmy George

Systemy przesuwne w ofercie firmy George

Dla miłośników dużych otwartych przestrzeni, posiadamy w ofercie wiele systemów przesuwnych.

PATIO: system uchylno przesuwny dostępny we wszystkich profilach COMFORT. System ten cieszy się sporą popularnością ze względu na funkcjonalne sterowanie klamką, pomaga ona operować skrzydłem z dużą łatwością. Dużą zaletą jest także możliwość uchyłu.

System HS: system podnoszono przesuwny z niskim energooszczędnym progiem. W tym systemie dostępny jest próg ceramiczny CLIMATECH przystosowany do trudniejszych warunków atmosferycznych.

Patio harmonijka: dostępny we wszystkich profilach COMFORT. Konstrukcja ta cechuje się najlepszymi parametrami termicznymi ze wszystkich systemów przesuwnych oraz maksymalnym zakresem szerokości (nawet do 12 m)

Systemy przesuwne w ofercie firmy George

Nasze rzetelne podejście do każdego zamówienia dotyczącego produkcji stolarki , która wykonywana jest według indywidualnych ustaleń, umożliwia nam wykonanie powierzonej nam pracy w taki sposób aby usatysfakcjonować nierzadko bardzo wymagających klientów.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny