Takich okien jeszcze nie było!

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Takich okien jeszcze nie było!

RAU-FIPRO X to nowy wymiar okien. I to dosłownie. Mogą być większe niż dotąd, nawet na wysokość całej kondygnacji. Bez wprowadzania dodatkowych podziałów i zachowując niewielką szerokość profili. Dzięki czemu nie zabierają naturalnego światła, a przecież chodzi właśnie o wpuszczenie go jak najbardziej do wnętrza. Okna REHAU są przy tym nawet dwa razy cieplejsze od standardowych.

aktualizacja: 2019-09-17 09:16:47

Wielkość ma znaczenie

Chcemy żeby okna były naprawdę duże. Wtedy dom jest pełen światła i otwiera się na otoczenie. Przede wszystkim zaciera się wówczas granica pomiędzy domem i ogrodem. Staje się on naturalnym przedłużeniem salonu lub sypialni.

Profile RAU-FIPRO X pozwalają tworzyć okna i drzwi tarasowe o wysokości nawet 2,80 m, czyli na wysokość całej kondygnacji. Mogą mieć przy tym próg całkowicie ukryty w podłodze (RAUCERO). Nie tworzy on więc żadnej bariery, nie przeszkadza w komunikacji, a po zamknięciu jest niewidoczny. Profile są przy tym bardzo wąskie, co nadaje fasadzie lekkość. To możliwe dzięki kompozytowej budowie.

Tworzywo jest wzmocnione włóknem szklanym. Takie kompozytowe materiały najpierw wykorzystywano np. w lotnictwie i wysokiej klasy sprzęcie sportowym. Wzmocnione włóknami tworzywo sztuczne jest równocześnie lekkie, sztywne i bardzo odporne na obciążenia. Dość powiedzieć, że wcześniej tak duże okna robiono tylko z aluminium. Nawet usztywnienie ram z PVC stalą tu nie wystarczało.

Co ważne, kompozyt ma jeszcze tę przewagę nad wzmocnieniami ze stali, że włókna doskonale usztywniają również narożniki ramy, które w tradycyjnym wariancie są słabymi punktami. Kompozyt z włóknem szklanym ma tak dobre parametry, że nawet do wysokości 2,30 m można całkowicie zrezygnować z użycia wzmocnień stalowych w profilach.

Włókno szklane znakomicie ogranicza też rozszerzanie się i ruchy profili w wyniku rozgrzewania się od słońca. Dlatego takie okna można bez obaw stosować na nasłonecznionych elewacjach. I to nie tylko białe, ale także znacznie bardziej nagrzewające się pod wpływem promieniowania słonecznego te w ciemnych barwach.

 

Profile RAU-FIPRO X pozwalają tworzyć okna i drzwi tarasowe o wysokości nawet 2,80 m

Zatrzymać ciepło

Okna z profili RAU-FIPRO X w 90% przypadków nie wymagają wzmocnień ze stali. A to właśnie wewnętrzne usztywnienia ze stali zdecydowanie pogarszają izolacyjność ram. Te kompozytowe mają współczynnik Uf zredukowany nawet do zaledwie 0,60 W/(m2•K), podczas gdy standardowe są pod tym względem nawet dwukrotnie gorsze (1,20). Warto przy tym wiedzieć, że obecnie pakiety szybowe są na tyle dobre, że to właśnie rama staje się tym mniej energooszczędnym elementem okna.

Doskonała sztywność kompozytowych profili sprawia przy tym, że nawet duże okna można oszklić bardzo ciężkimi dwukomorowymi (z 3 szybami) pakietami szybowymi. Połączenie bardzo ciepłych ram i dobrego oszklenia powoduje, że okna REHAU uzyskały certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Nowoczesne okna pozwalają zmniejszyć ucieczkę ciepła nawet o ¾ względem tych montowanych jeszcze kilkanaście lat temu.

A ciepłe okna to przede wszystkim niższe rachunki za ogrzewanie. Tym bardziej, jeżeli powierzchnia przeszkleń jest duża. Z kolei pod warunkiem, że okna znajdą się na dobrze nasłonecznionej elewacji, spore przeszklenie o dobrej izolacyjności pozwala wykorzystać do ogrzewania wnętrz darmową energię słoneczną, nawet w pogodne zimowe dni. Takie projektowanie to jedno z podstawowych założeń budownictwa pasywnego.

Profile okna RAU-FIPRO X wzmocnione włóknem szklanym

Okna jakie tylko chcesz

Okna REHAU to doskonały zakup na lata, z myślą o przyszłości. Nie trzeba ich odnawiać, malować, ani konserwować w żaden szczególny sposób. Wystarczy zwykłe, regularne mycie.

Dostępne są w wielu kolorach, dzięki którym idealnie dopasujemy ich wygląd do kolorystyki i stylu elewacji. Ale to nie wszystkie możliwości. Profile okienne dostępne są także w wersji z aluminiowymi nakładkami KALEIDO COVER. Dzięki nim okna zyskają elegancki wygląd profili aluminiowych. A jeżeli zdecydujemy się na profile w kolorze antracytowym złudzenie będzie zupełne również po otwarciu okna.

Z myślą o tych, którzy cenią sobie naturalny wygląd, ale równocześnie doceniają zalety i trwałość nowoczesnych materiałów, powstały okleiny KALEIDO WOODEC. Ramy nie tylko wyglądają jak wykonane z naturalnego drewna, one są takie również w dotyku. Z delikatną, matową powierzchnią i strukturą. Mamy więc zalety drewna, bez jego wad.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny