Zanim włamywacz wejdzie do środka. Zabezpieczenie okien

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zanim włamywacz wejdzie do środka. Zabezpieczenie okien

Około 2/3 wszystkich włamań do domów jednorodzinnych w Polsce odbywa się przez okna, drzwi tarasowe i balkonowe. Potrzeba ich skutecznego zabezpieczenia jest więc oczywista. Skutecznego, czyli takiego, które zniechęci lub spłoszy złodzieja, zanim ten dostanie się do Twojego domu.

aktualizacja: 2019-05-28 11:29:45

Większości włamań dokonują nie zdeterminowani "profesjonaliści" lecz ludzie szukający po prostu łatwego łupu. Jednak obie grupy łączy niechęć do podejmowania dużego ryzyka. Z badań prowadzonych wśród skazanych jasno wynika, że działa na nich zniechęcająco już sama świadomość, że dom jest zabezpieczony. I właściwie nic w tym dziwnego. Każdy z nich zdaje sobie sprawę, że wzbudzenie alarmu spowoduje rychłe zjawienie się patrolu z agencji ochrony lub policji. A to oznacza ryzyko schwytania na gorącym uczynku i spędzenia paru lat w więzieniu.

Dlatego dobre zabezpieczenie powinno pełnić funkcję psychologiczną - zniechęcać włamywacza jeszcze zanim podejmie on konkretne działania. Im szybciej przekona się on, że wcale nie może działać swobodnie, lecz został już wykryty, tym lepiej. Najbardziej pożądany wariant to zniechęcenie go, gdy dopiero zbliża się do budynku, nie zdąży jeszcze niczego zniszczyć (np. wyważyć okna) i wtargnąć do wnętrza.

Prewencyjna ochrona

Smart Guard montowane jest na profilu ramy okiennej. Zapewniają spokój i bezpieczeństwo dla domu i jego mieszkańców. I to właśnie w najbardziej pożądany sposób - wykrywając intruza, który dopiero wkroczył na posesję i dopiero sposobi się do włamania.

Smart Guard działa zanim jeszcze dojdzie do jakichkolwiek szkód. Wykrywa obecność potencjalnego włamywacza, gdy ten dopiero podchodzi do okien. Gdy znajdzie się on w odległości mniejszej niż 20 cm od okna otrzyma ostrzeżenie - zobaczy migające czerwone diody LED. Jeżeli się po tym nie wycofa otrzymuje drugie ostrzeżenie w postaci sygnału dźwiękowego. Jeżeli pomimo tego spróbuje użyć siły i np. wyważyć okno, uruchomi się syrena alarmowa wewnątrz domu. Działanie opiera się więc na odstraszaniu, co zwykle w zupełności wystarcza.

 

Łatwa instalacja

Niewielkie moduły Smart Guard montuje się w oknach lub drzwiach tarasowych. Także tych dużych, przesuwnych, w systemach REHAU SYNEGO lub GENEO.. Nie potrzeba do tego skomplikowanych prac ani układania kabli. Można je zakładać zarówno w oknach nowych, jak i już zamontowanych na profilach REHAU. Monter przy pomocy specjalnych szablonów i frezów wykonuje od zewnątrz odpowiednie otwory. Zajmuje to kilka minut, a całość zostaje osłonięta dobraną pod kolor maskownicą. Od strony pomieszczenia nie potrzeba zaś żadnych prac.

System działa bezprzewodowo. Nie wymaga więc kucia ścian i układania przewodów. Nie trzeba też zasilania sieciowego. Smart Guard korzysta z 2 typowych baterii typu AA (paluszków), wymienianych co ok. 2 lata. Zasilana z sieci jest jedynie syrena alarmowa, lecz to do tego wystarczy jedynie włożyć wtyczkę do typowego gniazdka.

Smart Guard firmy REHAU - schemat działania

Smart Guard REHAU to nowy standard ochrony przeciwwłamaniowej. W przeciwieństwie do zwykłych alarmów, odstrasza włamywacza zanim wyrządzi szkody. Inteligentny strażnik w oknie nie tylko chroni Ciebie i Twoich bliskich przed stratami finansowymi, ale również gwarantuje Ci poczucie bezpieczeństwa we własnym domu.

Czujnik systemu Smart Guard firmy REHAU

Informacje na temat systemu REHAU Smart Guard

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny