Jak wybrać przesuwne drzwi tarasowe?

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jak wybrać przesuwne drzwi tarasowe?

Naturalne światło jest ważne dla dobrego samopoczucia, dlatego współczesne domy są projektowane tak, by zmaksymalizować jego dostęp do wnętrz, a jednocześnie zapewnić malowniczy widok na zewnątrz. Bardzo popularne są obecnie duże przeszklenia, w postaci okien od podłogi do sufitu czy drzwi przesuwnych na całą ścianę. Drugie z nich okazały się hitem nie tylko wśród architektów. Dowiedz się, jakie korzyści przynoszą drzwi przesuwne i które z nich wybrać.

aktualizacja: 2019-05-30 10:42:58

Najważniejszą zaletą drzwi przesuwnych jest wygoda – skrzydła można rozsunąć jednym ruchem ręki. Mimo dużych rozmiarów są łatwe w obsłudze i nie zabierają cennego miejsca po otwarciu. Poza tym stanowią efektowną dekorację salonu, który wizualnie staje się bardziej przestronny i otwiera się szeroko na widoki natury.

Do wyboru mamy kilka wariantów drzwi tarasowych, w zależności od mechanizmu mogą być podnoszono-przesuwne lub przesuwne, a biorąc pod uwagę materiał - z PVC czy aluminium.

Drzwi tarasowe z PVC czy z aluminium?

W Polsce największą popularnością cieszą się konstrukcje z PVC , gdyż są praktyczne, komfortowe w użytkowaniu i energooszczędne. Coraz więcej inwestorów decyduje się jednak na drzwi aluminiowe Są bardziej nowoczesne, mają wyjątkowy, transparentny design i można je obsługiwać także zdalnie, np. za pomocą smartfona.

Oba rodzaje systemów przesuwnych oferuje firma Schüco, która dba o staranne dopracowanie wszystkich rozwiązań technicznych i funkcjonalnych. Oto zalety każdego z nich.

Przeczytaj także:

Jakie właściwości powinny posiadać idealne drzwi przesuwne?

Zalety systemu drzwi tarasowych z PVC

Systemy drzwi podnoszono-przesuwnych z PVC są bardzo chętnie wybierane przede wszystkim ze względu na oszczędność miejsca i komfort użytkowania. Na przykład w drzwiach Schüco LivIngSlide zastosowano estetyczną dźwignię, którą wystarczy delikatnie obrócić i przyciągnąć do siebie, by unieść duże skrzydło do góry i bezgłośnie je przesunąć równolegle do ściany. Łatwość obsługi zapewniają mechanizmy wspomagające podnoszenie skrzydła i zamykanie

Płaski próg zapewnia komfort przechodzenia zgodny z założeniami budownictwa bez barier. W zależności od potrzeb można wybrać optymalny układ skrzydeł stałych i przesuwnych. Ościeżnica o niewielkiej głębokości zabudowy 194 mm nadaje stolarce lekki wygląd i umożliwia jej łatwy montaż w budynkach nowych i modernizowanych. Energooszczędne drzwi ze skrzydłami o głębokości 82 mm i ciepłą dwukomorową szybą mogą osiągać współczynnik przenikania ciepła Uw=0,8 W/m²K, czyli lepszy od tego, jaki ma obowiązywać od roku 2021!

Drzwi podnoszono-przesuwne z PVC Schüco LivIngSlide. Wariant z dwoma centralnymi skrzydłami przesuwnymi.

Drzwi podnoszono-przesuwne z PVC Schüco LivIngSlide. Wariant z dwoma centralnymi skrzydłami przesuwnymi.
Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivingSlide. Właściwości i zalety nowego rozwiązania.

 

W domach wysoko energooszczędnych i pasywnych można także zastosować drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide 82 SI. Dzięki zastosowaniu siedmiokomorowej ościeżnicy o zwiększonej głębokości zabudowy 219 mm i skrzydeł o głębokości 82 mm mogą one spełniać kryteria ochrony cieplnej stawiane nawet budownictwu pasywnemu Uw≤0,8 W/m²K. Płaski, wielokomorowy próg redukuje do minimum ryzyko wychładzania się posadzki w zimne dni.

Drzwi podnoszono-przesuwne z PVC Schüco ThermoSlide. Dwa warianty z jednym skrzydłem przesuwnym w lewo i w prawo
Drzwi podnoszono-przesuwne z PVC Schüco ThermoSlide. Dwa warianty z jednym skrzydłem przesuwnym w lewo i w prawo

Zalety systemu drzwi tarasowych z aluminium

Aluminiowe drzwi przesuwne posiadają wszystkie zalety energooszczędnych systemów z PVC oraz dużo węższe ramy. W systemie Schüco ASE 80.HI można produkować drzwi przesuwne lub podnoszono-przesuwne ze skrzydłami o dużych wymiarach nawet 3,2 x 3,5 lub 3,5 x 3,2 m, w których widoczna strefa styku może wynosić zaledwie 40 mm. Stolarka spełnia przy tym rygorystyczne kryteria izolacyjności cieplnej aż do standardu pasywnego włącznie Uw≤0,8 W/m²K.

Drzwi przesuwne i podnoszono przesuwne Schüco ASE 80.HI. Przyszłościowa izolacyjność cieplna i unikalny komfort użytkowania

W projektach, w których zależy nam na maksymalnej transparentności, można zastosować panoramiczne drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD lub Schüco ASE 67 PD, w których widoczne elementy aluminiowej konstrukcji zredukowano do minimum. Profile skrzydeł i ościeżnic zostały ukryte w murze, zaś próg jest zlicowany z posadzką. Takie drzwi tworzą wielkoformatową taflę szkła o wysokości kondygnacji z bardzo wąskimi profilami, widocznymi tylko na styku skrzydeł - 37 mm w systemie ASS 77 PD.HI i 31 mm w przypadku ASE 67 PD. Rozwiązania te oferują bardzo dobrą ochronę cieplną nawet poniżej Uw=1,1 W/m²K.

Panoramiczne drzwi przesuwne ASS 77 PD. Maksymalny komfort użytkowania i swoboda aranżacji przestrzeni.

Drzwi ASS 77 PD.SI w wersji super izolowanej łączą dodatkowo maksymalną przezierność z doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła nawet do Uw=0,84 W/m²K. Dzięki ukryciu ościeżnicy w murze takie przeszklenia dają efekt transparentnej architektury. Wizualną lekkość elewacji można dodatkowo podkreślić, stosując otwierane naroże 90° bez słupka w wersji ASS 77 PD.HI. Drzwi mogą być otwierane ręcznie lub zdalnie również w narożu budynku, za pomocą przycisku na panelu lub smartfona. Maksymalne bezpieczeństwo użytkowania zapewniają czujniki ruchu i nacisku.

Panoramiczne drzwi przesuwne ASE 67 PD. Minimalistyczny design z manualną obsługą

www.schueco.pl

Polub Schüco na FaceBook'u

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Dociekliwy

21 Maj 2019, 09:00

Zaczęła się era panoramicznego widoku na ogródek. Czytam często artykuły w prasie branżowej o wygodnych i ekskluzywnych drzwiach tarasowych jest coraz więcej się "mówi" Cena nie odstrasza już inwestora a producenci tzw. stolarki mają drzwi tarasowe w ofercie jako produkty flagowe.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny