Płyta izolacyjna ETIXX - innowacyjny patent na ciepłą fasadę

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Płyta izolacyjna ETIXX - innowacyjny patent na ciepłą fasadę

Termomodernizacja budynku to duże przedsięwzięcie finansowe, które musi zwrócić się nie tylko w postaci nowej, prestiżowej elewacji, lecz także komfortu i realnych oszczędności. Z myślą o profesjonalnych i trwałych ociepleniach fasad powstały innowacyjne płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu - ETIXX Fasada λ 31.

aktualizacja: 2019-02-04 07:44:00
Knauf Therm

Opatentowana technologia gwarantuje szybkie i fachowe wykonanie termoizolacji. Rosnące wymagania pod kątem energooszczędności budynków sprawiają, że stosowanie dobrej jakości materiałów izolacyjnych stało się koniecznością. Dyrektywa Unii Europejskiej 2010/20/UE mówi, że po 2020 roku mają powstawać budynki niemal zeroenergetyczne.

Przez ściany zewnętrzne ucieka około 20% energii, dlatego dopuszczalne przez prawo wartości współczynnika przenikania ciepła dla przegród konstrukcyjnych będą w przyszłych latach konsekwentnie zaostrzane, co już teraz wymaga stosowania materiałów izolacyjnych o jak najlepszych właściwościach termoizolacyjnych. Propozycją dla nowoczesnego, wysoko energooszczędnego budownictwa jest nowa grafitowa płyta izolacyjna ETIXX Fasada λ 31.

Innowacyjna metoda produkcji w technologii formowania w prasie sprawia, że płyty mają idealnie proste krawędzie i płaską powierzchnię, co przekłada się na trwały i estetyczny efekt ocieplenia. Opracowana w laboratoriach marki Knauf Therm unikatowa technologia ETIXX posiada Patent europejski przyznawany przez Europejski Urząd Patentowy.

Układ warstw ocieplenia w systemie Knauf Therm z zastosowaniem nowej płyty ETIXX.
Układ warstw ocieplenia w systemie Knauf Therm z zastosowaniem
nowej płyty ETIXX

Ocieplenie w standardzie Premium

Charakterystyka energetyczna budynku to już dziś jeden z czynników wpływających na jego wartość rynkową, dlatego planując budowę lub remont domu warto zainwestować w technologie i materiały, które zapewniają nawet lepsze efekty, niż wymaga tego obecne prawo budowlane.

Starannie opracowany wsad surowcowy z domieszką kompozytu grafitu i optymalna gęstość 13,5 kg/m³ sprawiają, że płyty EPS ETIXX cechują się najlepszym w swojej klasie współczynnikiem przewodzenia ciepła λD=0,031 W/mK. Dzięki temu doskonale nadają się one do zastosowań nawet w domach pasywnych.

Bardzo dobry parametr współczynnika przenikania ciepła sprawia, że możliwe jest stosowanie płyt o mniejszej grubości dla uzyskania podobnego efektu ociepleniowego, jak w przypadku styropianu o gorszych właściwościach termoizolacyjnych. Cieńsza warstwa ocieplenia pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu fasady. W zależności od projektowanej charakterystyki energetycznej budynku i potrzeb montażowych można zastosować płytę o grubości 150, 200 lub 300 mm.

Nowe płyty styropianowe EPS ETIXX wytwarzane w innowacyjnej technologii formowania w prasie
Nowe płyty styropianowe EPS ETIXX wytwarzane
w innowacyjnej technologii formowania

w prasie

Technologia ETIXX - udoskonalony grafit

Technologia ETIXX oferuje wiele ułatwień montażowych, które pozwalają na stworzenie profesjonalnej termoizolacji nawet mniej wykwalifikowanym wykonawcom.

- Doświadczenia z takich rynków jak Francja czy Włochy pokazują, że nowa technologia ETIXX zapewnia profesjonalny montaż w każdych warunkach, a także skrócenie czasu prac o 20%. To nasza odpowiedź na rosnące wyzwania rynku, na którym rośnie presja na szybsze oddawanie inwestycji do użytku, a zarazem budowanie w bardziej energooszczędnych technologiach niż dotychczas - mówi Cezary Bieżoński, Regionalny Menedżer Sprzedaży Knauf Therm Styropian Budowlany.

Nowe płyty marki Knauf Therm można rozpoznać już na pierwszy rzut oka po wytłoczonym logotypie i charakterystycznych symbolach, które poprawiają właściwości płyty, a także pełnią funkcję opisową. Żłobienia na powierzchni płyty poprawiają znacznie stabilność wymiarową płyty, co było do tej pory słabą stroną styropianów grafitowych.

 

Na spodzie płyty ETIXX oznaczono punkty osadzania talerzy mocujących Na wierzchu oznaczono miejsca nakładania zaprawy klejowej.
Na spodzie płyty ETIXX oznaczono punkty
osadzania talerzy mocujących
Na wierzchu oznaczono miejsca nakładania
zaprawy klejowej

Materiał ETIXX nie ulega odkształceniom pod wpływem promieni UV, co daje pewność, że warstwa ocieplenia zawsze szczelnie przylega do muru, dzięki czemu nie ma miejsc, przez które może potencjalnie przenikać ciepło. System pięciu trapezoidalnych rowków i charakterystyczna, gofrowana struktura płyty zapewniają optymalną przyczepność wszystkich warstw.

Zarówno na wierzchu, jak i spodzie płyty ETIXX naniesiono oznaczenia pełniące funkcję instrukcji montażu. Okręgi z krzyżującymi się liniami wskazują dokładnie miejsca kołkowania, zaś od strony montowanej do muru dokładnie wskazano miejsca nanoszenia kleju. Dodatkowo na krawędzi płyty umieszczono czytelną informację o kierunku montażu, co wyklucza ewentualne pomyłki podczas przyklejania płyt.

Fot. Knauf Therm

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.styropianknauf.pl

Logotyp Knauf Therm
Producent:
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.,
Ul. Styropianowa 1; 96-320 Mszczonów, Adamowice
Tel.: +48 46 857 06 17
knaufindustries.polska@knauf.fr,
www.knauf-industries.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny