StarSystem Resolution - izolacja dla zdrowego domu

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
StarSystem Resolution - izolacja dla zdrowego domu

Skutecznym sposobem na stworzenie przyjaznego i zdrowego miejsca do mieszkania, obok zapewnienia solidnej konstrukcji i wykorzystania zdrowych produktów do wykończenia wnętrz, jest zadbanie o jego właściwą izolację cieplną. Ogranicza ona zużycie energii, wpływa na komfort, dobre samopoczucie oraz zdrowie. Rozwiązaniem, które zapewnia takie warunki jest najnowszy system firmy Baumit - StarSystem Resolution.

aktualizacja: 2019-10-07 08:52:37

Właściwie dobrana i zamontowana izolacja pozwala stworzyć w domu zdrowe środowisko do życia. Pomaga regulować temperaturę we wnętrzach, zapewniając ciepło zimą i chłód latem. W przypadku zastosowania systemu ocieplenia, temperatura w pomieszczeniu może wynosić 22°C, a ścian 19°C. Dla porównania bez systemu ocieplenia wartości te mogą kształtować się na poziomie 26 i 15°C.

3 filary zdrowego mieszkania wg Baumit: Ocieplenie przede wszystkim, wnętrze jest ważne oraz solidność ma znaczenie.Termoizolacja zapobiega też powstawaniu nieprzyjemnych przeciągów wywołanych przez prądy konwekcyjne, dzięki utrzymywaniu ciepła w ścianach. Silna konwekcja ma miejsce jeżeli różnica pomiędzy temperaturą powietrza a powierzchni ścian w pomieszczeniu jest większa niż 3°C. Termoizolacja pozwala ograniczyć wychładzanie powietrza przy powierzchni ścian, a w konsekwencji w pomieszczeniu.

Kolejną zaletą izolacji jest jej korzystny wpływ na wilgotność powietrza. Pozwala utrzymać jej komfortowy poziom, który wynosi od 40 do 60%. Wreszcie - termoizolacja przeciwdziała kondensacji pary wodnej, która sprzyja rozwojowi grzybów - pleśni. Temperatura powierzchni izolowanych ścian wewnętrznych wynosi zazwyczaj od 17 do 19°C. W tym przedziale zjawisko kondensacji zwykle nie zachodzi.

StarSystem Resolution jest doskonałym rozwiązaniem na loggie, balkony, wnęki okienne, i drzwiowe, ścianki kolankowe, wykusze czy zabudowę graniczną.
StarSystem Resolution jest doskonałym rozwiązaniem na loggie, balkony, wnęki okienne, i drzwiowe, ścianki kolankowe, wykusze czy zabudowę graniczną.

Dwukrotnie lepsza płyta

W celu zapewnienia takich warunków w pomieszczeniach Baumit stworzył szeroką gamę systemów, które przeznaczone są zarówno do izolacji domów jednorodzinnych, jak również do termomodernizacji elewacji wieżowców. Najnowszym z nich jest StarSystem Resolution - najwydajniejszy system ETICS firmy Baumit. Wykorzystywana w nim płyta ResolutionTherm oferuje doskonałą izolację cieplną ścian budynków.

Znakomite parametry izolacyjne tej płyty to zasługa rdzenia ze sztywnej piany fenolowej, która osiąga niemal dwukrotnie lepsze wyniki niż powszechnie stosowany biały styropian. Zamknięta struktura komórek rdzenia płyty umożliwia osiągnięcie wyjątkowej wartości izolacyjnej systemu. Płyta Baumit ResolutionTherm o grubości 8 cm i współczynniku przewodzenia ciepła λ=0,022 W/mK pozwala uzyskać ten sam efekt termoizolacyjny, co warstwa styropianu grubości 15 cm. System StarSystem Resolution ma Europejską Aprobatę Techniczną.

Od lewej: zwykły styropian, styropian grafitowy, Baumit ResolutionTherm. Zastosowanie płyty ResolutionTherm przy projektowaniu budynku pozwala zwiększyć jego powierzchnię użytkową nawet o 8 m2.
Od lewej: zwykły styropian, styropian grafitowy, Baumit ResolutionTherm. Zastosowanie płyty ResolutionTherm przy projektowaniu budynku pozwala zwiększyć jego powierzchnię użytkową nawet o 8 m2.

Co jeszcze w systemie?

Elementem systemu StarSystem Resolution jest też tynk samoczyszczący NanoporTop, opracowany z wykorzystaniem nanotechnologii oraz wyposażony w fotokatalizator, który aktywowany światłem słonecznym dodatkowo zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń na elewacji.

Z kolei zaprawa klejowo-szpachlowa Baumit StarContact White to produkt mineralny, wzmocniony włóknami polipropylenowymi. Jest bardzo przyczepna i wysoce wytrzymała. System uzupełniają siatka z włókna szklanego Baumit StarTex i łącznik wkręcany Baumit S (STR).

Grupa produktów wchodzących w skład kompletnego systemu ociepleń (ETICS) Baumit StarSystem Resolution.
Grupa produktów wchodzących w skład kompletnego systemu ociepleń (ETICS) Baumit StarSystem Resolution.

Trwała i zdrowa

Wybór systemu izolacyjnego, który zdecydujemy się wykorzystać na naszym domu to niezwykle istotna decyzja - wszak chcemy aby był trwały i skutecznie redukował koszty ogrzewania oraz klimatyzacji przez lata, a nawet dziesięciolecia.

Wybór Baumit StarSystem Resolution to zapewnia, ale gwarantuje też dogodny klimat wewnątrz pomieszczeń przez cały rok, oszczędność kosztów w trakcie budowy nowego domu i stałe obniżenie kosztów ogrzewania. System chroni ściany przed pękaniem i zawilgoceniem a budynek przed występowaniem mostków termicznych. Daje również swobodę wzornictwa i pole do nieograniczonej kreatywności, a dzięki swoim właściwościom zapewnia użytkownikom przyjazne i zdrowe miejsce do życia.

Baumit logotyp

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość wolkar

24 Lis 2019, 06:58

Szkoda, że zabrakło porównania cen ułożenia jednego metra kwadratowego izolacji...

time image

Gość

19 Lis 2019, 10:54

Jeśli uwzględnić cieńszą izolację na etapie projektowania to faktycznie można zwiększyć powierzchnię wewnętrzną. Sytuacja nie ma znaczenia dla budynków już stojących.

time image

Gość Jestem pewien !

13 Lis 2019, 11:44

Nie jest to prawda że zyskuje się jakąkolwiek powierzchnię użytkową ponieważ ocieplenie zewnętrzne jest na... zewnątrz budynku a więc? Budynek ma po prostu mniejsze wymiary zewnętrzne i tyle... taki Państwa 'drobny' błąd :-D no ale... ja rozumiem ! Reklama dźwignią handlu ;-)

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny