Okpol prezentuje PGM A1 - okno do dachów płaskich otwierane manualnie

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Okpol prezentuje PGM A1 - okno do dachów płaskich otwierane manualnie

Dachy płaskie, choć wciąż nietypowe dla rodzimego budownictwa, coraz śmielej goszczą w projektach nowoczesnych budynków. Wciąż są najbardziej popularne w przypadku budynków wielorodzinnych i tzw. bloków z wielkiej płyty. Z myślą o odważnych i nieszablonowych projektach powstało PGM A1 - okno, które sprosta wymaganiom architekta, oprze się zmiennej aurze, zadba o domowe wnętrze, umożliwi swobodne wejście na dach i doskonale wpisze się w trend nowoczesnego budownictwa.

aktualizacja: 2019-04-15 10:18:21

Okno PGM A1 wyposażone zostało w profile z twardego PVC z komorami wypełnionymi pianką poliuretanową o niskim współczynniku przewodzenia ciepła i wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych - współczynnik Urc wynosi w tym wypadku 1,3 W/m2K.

Pakiet dwuszybowy z argonem, wyposażony jest w standardzie w ciepłą ramkę międzyszybową oraz powłokę niskoemisyjną, co gwarantuje bardzo dobrą termikę - współczynnik przenikania ciepła szyby plasuje się tu na poziomie Ug = 1,0 W/m2K.

Na straży bezpieczeństwa poddasza stoi połączenie hartowanej szyby zewnętrznej o grubości 6 mm oraz wewnętrznej szyby laminowanej o klasie P2A. Taki pakiet szybowy zapewnia wysoką wytrzymałość w przypadku gradobicia, intensywnych opadów deszczu czy opadających na dach gałęzi i szyszek oraz utrudnia wtargnięcie w przypadku ewentualnego włamania.

Stolarka okienna zamontowana na dachu płaskim ma również ogromny wpływ na projektowanie wnętrza. Okna dostosowane do tego typu przestrzeni potrafią doskonale doświetlić znajdujące się tuż pod nimi pomieszczenia, stając się tym samym ważnym elementem aranżacyjnym.

Okno do dachów płaskich PGM A1 (90x90), otwarte na 48°
Okno do dachów płaskich PGM A1 (90x90), otwarte na 48°
Okno do dachów płaskich PGM A1 (90x90), otwarte na 80°
Okno do dachów płaskich PGM A1 (90x90), otwarte na 80°

PGM A1 wyposażone jest w niezwykle solidną dźwignię zamykającą oraz siłownik umożliwiający otwieranie skrzydła w trzech pozycjach, aż do maksymalnego rozwarcia wynoszącego do ok. 80°. Polecane jest do klatek schodowych w domach prywatnych, w budynkach wielorodzinnych i w obiektach przeznaczonych do użytku publicznego, ponieważ umożliwia swobodne wejście na dach i ułatwia drogę ewakuacyjną.

Okpol - logotyp
OKPOL
www.okpol.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny