Wiązary Burkietowicz dostarcza konstrukcyjne drewno lite łączone na złącza klinowe

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wiązary Burkietowicz dostarcza konstrukcyjne drewno lite łączone na złącza klinowe

Wiązary Burkietowicz to krajowy lider w produkcji prefabrykowanych konstrukcji drewnianych, firma rodzinna - szczycąca się 124 letnią tradycją. Znana jest ze swojej innowacyjności, wykorzystując nowoczesne technologie obróbki drewna. Rozpoczęcie produkcji drewna klejonego na złącza klinowe to kolejny krok nie tylko w rozwoju firmy, ale także wykorzystanie światowego trendu - produkcji nowoczesnego materiału konstrukcyjnego skrojonego na miarę potrzeb budownictwa XXI wieku.

aktualizacja: 2019-04-15 10:26:30

Konstrukcyjne drewno lite łączone na złącza klinowe jest nowoczesnym, certyfikowanym materiałem konstrukcyjnym o wysokich właściwościach wytrzymałościowych i spełniającym wymogi bezpieczeństwa. W przypadku firmy Wiązary Burkietowicz - wykorzystywane jest jedynie polskie drewno.

- Rynek budowlany, w tym nowoczesne budownictwo drewniane, poszukuje ekologicznych, energooszczędnych, wysoko jakościowych produktów, spełniających nie tylko wymagania techniczne, ale również zapewniających wysoki stopień bezpieczeństwa dla użytkownika - mówi właściciel Marcin Burkietowicz. - Takim materiałem jest konstrukcyjne drewno lite łączone na złącza klinowe. Produkując je we własnej fabryce wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy coraz częściej poszukują różnorodnych możliwości wykorzystania drewna.

Konstrukcyjne drewno lite łączone na złącza klinowe w fabryce Wiązary Burkietowicz produkowane jest zgodnie z normą EN 15497:2014 z sosny Pinus sylvestris, które suszone jest w pełni zautomatyzowanych komorach, w kontrolowanych warunkach do wilgotność 15% (+/-3%) i sortowane pod względem wytrzymałości zgodnie z normą DIN 4074-1 oraz PN-EN 14081-1+A1 (materiał klasy C24). Wady, które mogłyby wpłynąć na obniżenie jakości drewna są wycinane. W ten sposób wyselekcjonowane odcinki drewna o indywidualnych przekrojach łączone są na mikrowczepy, następnie czterostronnie strugane i przycinane do długości 8 lub 13 metrów.

Nie zawsze dysponujemy wysokiej jakości drewnem litym o wymaganych długościach i przekrojach. Dzięki połączeniom klinowym uzyskujemy drewno budowlane o pożądanych wymiarach, cechujące się wysoką dokładnością wymiarów i kształtów - idealne do konstrukcji ścian, stropów i dachów - dostępne od ręki. - podkreśla Marcin Burkietowicz.

fot. Wiązary Burkietowicz
fot. Wiązary Burkietowicz
fot. Wiązary Burkietowicz

Ze względu na sposób obróbki i niską wilgotność, drewno łączone na złącza klinowe prawie nie wykazuje skłonności do pęknięć, charakteryzuje się stabilnością wymiarów i nie wymaga chemicznego zabezpieczenia - impregnacji środkami chemicznymi.

Dlatego sprawdzi się w wielu konstrukcjach w budownictwie, w których wymagane jest zastosowanie elementów o niezmiennych parametrach technicznych np. wsporniki i belki, płatwie i krokwie, jak również słupy i oczepy elementów ściennych, stropowych i dachowych; elementy konstrukcyjne, wobec których stawiane są wysokie wymagania utrzymania stabilnych i dokładnych wymiarów; a także widoczne, dekoracyjne belki stropowe, czy belki do suchej zabudowy (konstrukcje pod płyty GK, OSB itp.).

Proces produkcji oraz zastosowana standaryzacja wymiarowa pozwala produkować i magazynować poszczególne elementy, tak aby realizacja zamówienia przebiegła możliwie szybko i sprawnie dla klienta.

- Naszym celem jest utrzymywanie wysokich stanów magazynowych i dostawa w maksymalnie krótkim czasie. - dodaje Marcin Burkietowicz.

fot. Wiązary Burkietowicz
fot. Wiązary Burkietowicz
fot. Wiązary Burkietowicz

Konstrukcyjne drewno lite łączone na złącza klinowe produkowane przez firmę Wiązary Burkietowicz wraz z początkiem br. otrzymało certyfikat "Stałości właściwości użytkowych" wydany przez Technical and Test Institute For Construction Prague.

Potwierdza on, że konstrukcyjne drewno lite łączone na złącza klinowe o przekroju prostokątnym przeznaczone jest do wykonywania nośnych konstrukcji drewnianych (budynki, mosty), ma klasę reakcji drewna na ogień: D-s2, d0, klasę formaldehydową E1, naturalną trwałość o klasie 4 (wg EN 350) oraz że deklarowana wartość charakterystycznej wytrzymałości na zginanie złącza klinowego wynosi 24 N/mm2.

fot. Wiązary Burkietowicz
fot. Wiązary Burkietowicz
fot. Wiązary Burkietowicz

Produkt oferowany jest w: grubości 50 i 80 mm, szerokości od 150 do 200 mm oraz długości od 8000 do 13 000 mm. Inne wymiary producent oferuje na zamówienie. Produkcja drewna klejonego na złącza klinowe odbywa się w zakładzie produkcyjnym Wiązary Burkietowicz w Bąkowie. Produkt dostępny jest z magazynu w Odolanowie.

Wiązary Burkietowicz - logotyp
tartak@burkietowicz.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny