Płaska blachodachówka na twój dom jednorodzinny

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Płaska blachodachówka na twój dom jednorodzinny

Minimalistyczne trendy cały czas utrzymują się na rynku budowlanym. Proste i geometryczne formy przemawiają do większości inwestorów - tego typu dachy wpasowują się w nowoczesną jak i tradycyjną zabudowę.

aktualizacja: 2019-10-02 12:35:52

Mniej znaczy więcej - taką dewizą charakteryzuje się minimalizm, który cieszy się dużą popularnością. Proste formy dachu często robią lepsze wrażenie niż najbardziej skomplikowane połacie. Przyciągają schludnym wyglądem, a ich skromny wygląd pozostawia swobodę w kwestii akcesoriów wokół domu, nie tworząc przy tym bałaganu. W takim przypadku najlepiej wybrać płaski materiał pokryciowy - przetłoczenia są ledwo widoczne co nadaje porządek całej bryle.

Do nowoczesnej architektury, eleganckim oraz mieszczącym się w rozsądnym budżecie wyborem będzie płaska blachodachówka (na przykład blachodachówka IRYD firmy Blachy Pruszyński). Wkomponowuje się idealnie w futurystyczne budynki z dużymi przeszkleniami.

Blachodachówka płaska IRYD firmy Blachy Pruszyński - panel
Blachodachówka płaska IRYD firmy Blachy Pruszyński - panel

Jeśli jednak zależy nam na urozmaiceniu rysunku połaci możemy sięgnąć po panel KARO. Układane w rąby pokrycie nadaje posiadłości nieco ciekawszy wygląd, przełamując monotonię dachu "od linijki". Panele są dostępne zarówno w matowym jak i połyskującym wykończeniu.

Panel dachowy karo firmy Blachy Pruszyński - kolor grafitowy
Panel dachowy karo firmy Blachy Pruszyński - kolor grafitowy

Płaskie panele i blachodachówki sprawdzą się świetnie na dachach dwuspadowych i kopertowych - takie połacie nie są skomplikowane, co znacznie ułatwia montaż. Decydując się na grafitowe odcienie z łatwością dopasowujemy dom do otoczenia, przy czym nie ryzykujemy przytłoczenia architektury domu. Szary odcień jest naturalnym kolorem, którym charakteryzuje się stal ocynkowana.

Blachodachówki i panele płaskie są mimo to powlekane odpowiednimi powłokami ochronnymi, które nadają ton i wykończenie. Takie powłoki mogą być poliestrowe, poliuretanowe (np. PURMAT czy PURLAK), ale również występują w połączeniu dwóch struktur, tzw. powłoki hybrydowe (PURMAX). Ich struktura jest różna, a więc oczywiście będą się one różnić między sobą trwałością, stopniem połysku oraz fakturą.

Wszystkie blachodachówki i panele płaskie możemy dobrać w różnorodnych kolorach z palety kolorów RAL. Wśród nich znajdziemy kilka odcieni szarości, które z łatwością dobierzemy do nowoczesnego stylu naszego domu.

pruszynski.com.pl

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Ace2

13 Lip 2019, 11:27

Szkoda że opisujący z kryptoreklamą nie napisał że deszcz to jak walenie po garnku. Hałasy są nie do zniesienia, mam blachodachówkę Kron od Prądzyńskiego. Nie polecam. Na większości krawędzi odchodzi farba. Tylko tradycyjna dachówka nie jakaś puszka po konserwie.

time image

Gość Budowlaniec

13 Maj 2019, 11:29

Bardzo trafnie i konkretnie przedstawione blachodachówki panelowe. Ten artykuł z pewnością przekona innych do zakupu tego typu pokrycia dachowego.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny