Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 134088
Masa akrylowa Micatto MAGNAT Style

Micatto MAGNAT Style to drobnoziarnista masa akrylowa z dodatkiem miki przeznaczona do barwienia. Imituje strukturę gładkiego cementu z lśniącymi, miejscowo roztartymi cząsteczkami miki. Produkt posiada porowatą strukturę – zapewnia „oddychanie” podłoża, jest odporny na działanie bakterii i grzybów, dlatego może być stosowany w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności.

Dostępne opakowania: 8 kg

Wydajność: do 1,25 m2/kg na gładkim podłożu przy 2 warstwach

Dostępne kolory: 16 kolorów po zabarwieniu Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style, masę można barwić na inne kolory z dodatkiem pigmentu – do 3% objętości opakowania

Narzędzia: Wałek MAGNAT, Pędzel MAGNAT, Paca Stalowa MAGNAT

Zalecana ilość warstw: 2

Zalety

  • ƒefekt gładkiego cementu z roztartymi cząsteczkami miki
  • ƒodporna na zmywanie
  • ƒzapewnia „oddychanie” ścian

Przygotowanie podłoża. Podłoże powinno być przygotowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i zagruntowane zabarwioną zgodnie z recepturą farbą gruntującą MAGNAT PRIMER

Przygotowanie produktu. Produkt należy zabarwić Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style do 3% objętości wyrobu barwionego wg dostępnych receptur. Dokładnie, powoli wymieszać ręcznie. Czynność powtórzyć przed rozpoczęciem pracy oraz w trakcie malowania. Nie rozcieńczać wodą, nie dodawać wapna, nie mieszać z innymi farbami. W przypadku barwienia na ten sam kolor kilku opakowań, w celu zapewnienia jednolitego efektu kolorystycznego, przeznaczone do barwienia produkty należy kolorować w jednym pojemniku zbiorczym.

ETAP 1 Przeznaczoną pod dekorację powierzchnię malujemy jeden raz farbą gruntującą do wnętrz MAGNAT PRIMER. Do właściwych prac przystępujemy po wyschnięciu warstwy podkładowej.

ETAP 2 Za pomocą wałka nakładamy pierwszą warstwę Micatto. Ruchy wałkiem należy wykonywać nieregularnie w różnych kierunkach tak, aby pokryć całą przeznaczoną do malowania powierzchnię. Po około 10 minutach za pomocą pacy weneckiej MAGNAT wygładzamy jeszcze mokrą masę. Efekt dekoracyjny kreujemy krawędzią pacy, wykonując lekkie pociągnięcia w różnych kierunkach. Tą samą metodą dekorujemy kolejne fragmenty ścian pamiętając, aby ich łączenie odbywało się „na mokro”.

ETAP 3 Po około 8 godzinach nakładamy w ten sam sposób drugą, ale cieńszą warstwę. Podeschniętą strukturę po minimum 1 godzinie wygładzamy pacą tak, aby wybłyszczyć zawarte w produkcie cząstki miki. Należy zwrócić szczególną uwagę, by nie zarysować powstałej struktury.

ETAP 4 W celu zabezpieczenia i podkreślenia struktury wyschniętą dekorację malujemy bezbarwnym Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style.

Uwagi. Właściwe przygotowanie podłoża, użycie zalecanych narzędzi i metod malowania przyczynia się do uzyskania właściwej, deklarowanej wydajności wyrobu. Prace malarskie wykonywać w temperaturze podłoża i otoczenia od +5°C do +25°C i wilgotności powietrza do 75%. Chronić przed mrozem i nasłonecznieniem. Temperatura przechowywania: od +5°C do +30°C. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Produkt nie wymaga od wykonawcy konkretnych umiejętności z zakresu aplikacji tego typu materiałów.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum