Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 138887
Rolety zewnętrzne elewacyjne KALIMA RS

Nawet w sytuacji, gdy dom jest już całkowicie wykończony, można zamontować w nim rolety elewacyjne KALIMA RS lub RR. Ich pancerz zwija się do skrzynki umieszczonej na murze, nad wnęką okienną. Jest to najbardziej uniwersalny system. Rolety elewacyjne założyć można w najróżniejszych obiektach, niezależnie od sposobu i techniki ich wznoszenia.

Obudowa skrzynki dostępna jest w dwóch wariantach: zaokrąglona (RR) lub ścięta pod kątem 45 stopni (RS). Skrzynka, do której zwija się pancerz rolety, montowana jest nad oknem, na elewacji lub we wnęce okiennej. Obudowa rolety, którą idealnie dopasujesz do elewacji i innych elementów architektonicznych, może pełnić rolę dekoracyjną.

Rolety elewacyjne - charakterystyka

Podstawowe elementy składające się na budowę rolet zewnętrznych elewacyjnych nie różnią się od innych typów rolet. Rolety zewnętrzne elewacyjne składają się ze skrzynki (w tym przypadku jest ona umieszczona na elewacji), wału nawojowego i napędu, pancerza, prowadnic oraz systemu uszczelek. Całość jest montowana tak, aby cykl pracy przebiegał na wnęce okiennej. W tym przypadku ważną kwestią jest kształt i estetyka skrzynki, ponieważ jest ona widoczna. W ofercie jest dostępnych wiele wariantów kolorystycznych oraz fasonów. Dzięki temu łatwo dostosować skrzynkę do typu budynku.

W wielu przypadkach takie rolety pełnią funkcję dekoracyjną. Ponadto rolety elewacyjne mogą zostać wyposażone w systemy automatyki oraz odbiorniki do sterowania zdalnego. Co więcej silniki mogą być wyposażone w funkcję detekcji, która polega na zatrzymaniu pracy silnika po napotkaniu większego oporu. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, m.in. podczas mrozów, kiedy to przymarznięta roleta może ulec uszkodzeniu.

Rolety zewnętrzne na elewacji - zalety

Największą zaletą tego typu rolet jest wcześniej wspomniana już uniwersalność. Rozwiązanie to, ze względu na charakterystykę działania i budowę, nie musi być uwzględniane w projekcie. Dlatego też jest pierwszym wyborem w przypadku starszych, modernizowanych budynków. Dzięki temu można poprawić energooszczędność, nawet wiekowych już budynków. To właśnie poprawa energooszczędności budynku jest kolejną zaletą. Rolety zewnętrzne na elewacji świetnie izolują dom przed stratami ciepła, a w miesiącach letnich chronią wnętrze budynku przed mocnymi promieniami słonecznymi. Roleta zewnętrzna elewacyjna zapewnia również odpowiedni poziom prywatności.

Rolety elewacyjne - ceny

Cena rolet zewnętrznych elewacyjnych zależy w dużej mierze od stopnia zaawansowania automatyki. Charakterystyka tego rodzaju rolet sprawia jednak, że jest to nieco tańszy wariant w porównaniu z innymi. Biorąc pod uwagę szereg zalet oferowanych rozwiązań, za niewielką cenę można unowocześnić każdy budynek.

Pozostałe produkty firmy Krispol
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum