Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble pokojowe

W poszukiwaniu idealnej kołdry na jesień i zimę

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Jesień za rogiem. Wraz z jej nadejściem czekają nas spadki temperatur, odczuwalne zwłaszcza o porankach i wieczorami. Zobacz, jak przygotować siebie i najbliższych na chłody. Na jakiego typu kołdrę warto zwrócić uwagę? Krótkie omówienie dostępnych rodzajów kołder o naturalnym wypełnieniu znajdziesz w poniższym tekście. Zaczynamy!

Dlaczego warto wybrać puchową kołdrę?

Kołdra wypełniona puchem i pierzem gęsim ma swoją specyfikę. Jest ceniona ze względu na miękkość, poczucie przyjemnego otulenia, a także antyalergiczne właściwości. Pościel z wypełnieniem naturalnym świetnie utrzymuje ciepło, gwarantując dobrą cyrkulację powietrza. Chroni przed chłodem, ale nie przegrzewa ciała, dostarczając odpowiedniego poziomu wentylacji. Puch pobiera powietrze z otoczenia, które następnie ogrzewa za sprawą ciepłoty ciała osoby pod nim śpiącej.

Dlatego też mamy do czynienia z tak dużym komfortem termicznym w przypadku tego typu produktu. W przypadku kołder z puchu ich wnętrze pozbawione jest stosiny, dlatego środek jest idealnie miękki i niekłujący. Natomiast w przypadku kołder z pierza można znaleźć już stosinę. Wielu producentów łączy oba te rodzaje wypełnień, tworząc produkty o optymalnych parametrach. Zaletą kołder puchowych jest ich pełna naturalność oraz jakość idąca z nią w parze.

Wadą niestety jest dość znaczna cena oraz brak możliwości prania w bardzo wysokiej temperaturze (powyżej 60 stopni Celsjusza). Ciepło idące w parze z lekkością - kto nie pokochałby tak fenomenalnego rozwiązania na jesienne i zimowe noce? Producent AMZ Szamotuły specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości kołder z wypełnieniem naturalnym. Więcej informacji na ten temat znajdziesz, wchodząc na stronę https://senpo.pl/producer/amz.

Kołdra całoroczna Standard marki AllerGuard o antyalergicznych właściwościach

Jeśli rozważasz zakup nowej pościeli na zbliżający się sezon jesienno-zimowy, poznaj jakość kołdry AllerGuard z kolekcji „Standard”. Skandynawski producent doskonale wie, jak dotkliwy nocą potrafi być chłód, dlatego jest ekspertem w produkcji rozwiązań zapewniających komfort cieplny. Wypełnienie z puchu i pierza gęsiego, poszycie z mikrowłókiennej tkaniny oraz brzegi wzmocnione zgrzewem - każdy z tych aspektów sprawia, że masz do czynienia z rozwiązaniem idealnie chroniącym przed zimnem przez cały sezon grzewczy. Klasyczna biała kolorystyka i szeroki wybór rozmiarów ułatwiają dobór kołdry do bieżących potrzeb domowników.

Zewnętrzna tkanina zapobiega wnikaniu chorobotwórczych alergenów do wnętrza, a czysty i świeży gęsi puch polskiego pochodzenia otula swoim ciepłem i miękkością. Atest OEKO-TEX Standard 100 gwarantuje, że masz do czynienia z produktem najwyższej jakości, bezpiecznym dla skóry.

Co ciekawe, ten model kołdry możesz pielęgnować, piorąc w pralce ustawionej na program sporo wyższy niż przeciętne 60 stopni Celsjusza, przeznaczone dla produktów puchowych. Kołdrę Standard możesz umieścić w pralce i wyprać w 90 stopniach - bez obaw o kondycję i stan końcowy produktu. Pamiętaj jedynie, aby nie eksponować jej zbyt mocno na słońce - nie przepada za tym.

źródło i zdjęcia: OFF-SITE sp. z o.o. dla AMZ Szamotuły

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum