Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Zasobniki i podgrzewacze wody

Ciepła woda na życzenie - przepływowe ogrzewacze polskiej marki Dafi

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-06-26

Budowa własnego domu wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji - jaki rodzaj pokrycia dachowego wybrać, które ocieplenie lepiej spełni swą funkcję. Do takich niewątpliwie należy również sposób ogrzania wody. Myślisz, że „ogrzewanie centralne” jest niezbędne, aby otrzymać ciepłą wodę?

Ogrzewacz pojemnościowy a przepływowy

Ogrzewacze pojemnościowe są niewątpliwie popularnym, ale czy najlepszym rozwiązaniem? Duże gabaryty sprawiają, że często wymagają osobnego pomieszczenia do montażu, ich cena jest wysoka, a czas podgrzewania wody długi (nawet 132 minuty, aby uzyskać temp 45°C dla 80 l bojlera o mocy 2kW). Co w takim razie będzie najlepszą alternatywą dla nich?

Przepływowe ogrzewacze polskiej marki Dafi zostały zaprojektowane w odpowiedzi na stale rosnące wymagania konsumentów. Użytkownicy bojlerów nie zgadzają się na straty ciepła (woda płynie rurami, często nawet kilkanaście metrów, a jej temperatura się obniża), możliwość wystąpienia korozji i rozszczelnienia metalowego zbiornika czy korozję grzałki, zmniejszającej skuteczność działania.

Przepływowy ogrzewacz wody Dafi jako alternatywa dla ogrzewaczy pojemnościowych
Przepływowy ogrzewacz wody Dafi jako alternatywa dla ogrzewaczy pojemnościowych

Konstruktorom przepływowych ogrzewaczy wody przyświecała idea, by były to urządzenia niewielkie, tanie i powszechnie dostępne. Zamontować je możemy pod lub nad umywalką, zlewozmywakiem, obok kabiny prysznicowej.

Instalacja w punkcie poboru wody sprawia, że jest ona ciepła od razu po odkręceniu pokrętła i nie traci temperatury. Zastosowanie wysokiej jakości tworzyw sztucznych powoduje, że o problemach z korozją możemy zapomnieć.

Proekologiczne rozwiązanie - wybór sprzętu zasilanego energią elektryczną

Ogrzewacze przepływowe przyczyniają się również do ochrony środowiska. Wybór sprzętu zasilanego energią elektryczną pozwala na redukcję emisji spalin.

Obecnie znaczna jej część pochodzi z alternatywnych źródeł np. słońca, a panele fotowoltaiczne obecne są na coraz większej liczbie pokryć dachowych. Dla ich właścicieli oznacza to niższe rachunki za prąd, a co za tym idzie niższe koszty ogrzania wody.

Gdzie jeszcze można zastosować ogrzewacze?

Ogrzewacze przepływowe doskonale sprawdzą się nie tylko w domach, ale także w mieszkaniach. Piecyki, umieszczone w łazienkach, często są nieefektywne, gdy chcemy uzyskać ciepłą wodę w kuchni. Ogrzewacz przepływowy spełni doskonale swą funkcję. Jego niewielkie rozmiary pozwalają na montaż np. szafce pod zlewozmywakiem, bez zajmowania całej dostępnej przestrzeni.

Możemy je również zainstalować w zakładach pracy, lokalach gastronomicznych, centrach wystawowo-targowych czy ośrodkach wypoczynkowych i domkach letniskowych. Przepływowe ogrzewacze wody są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ciepła woda.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Użytkowanie przepływowych ogrzewaczy wody to rozwiązanie bezpieczne nie tylko dla środowiska, ale także dla nas samych. Nie musimy obawiać się rozszczelnienia instalacji i ewentualnych zatruć gazem lub tlenkiem węgla (czadem). Ze względu na brak magazynowania ciepłej wody, wykluczona została także możliwość rozwoju bakterii Legionella, które mnożą się właśnie w takim środowisku.

Przepływowe ogrzewacze wody - wybór na lata!

Przepływowe ogrzewacze wody stanowią doskonałą alternatywę dla scentralizowanych systemów grzewczych wody. Są nie tylko niewielkie, łatwe w montażu i energooszczędne, ale także praktycznie bezawaryjne i pozbawione wad swoich większych odpowiedników. Wybierz przepływowy ogrzewacz marki Dafi i ciesz się ciepłą wodą od razu po odkręceniu pokrętła.

źródło i zdjęcia: marka Dafi

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum