Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Uzdatnianie wody

Sprytne rozwiązania w Twoim domu - wysokojakościowa i ciepła woda prosto z kranu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-06-01

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Szukasz rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić Twój czas, pieniądze, poprawią jakość wody i sprawią, że szybko stanie się ona ciepła, gdy tego potrzebujesz? Podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Woda kranowa, dostępna w naszych domach, musi spełniać szereg norm dotyczących parametrów biologicznych, chemicznych i jest pod tym kątem regularnie badana. Płynie jednak ona do nas rurami, które nierzadko mają po kilkadziesiąt lat. Może to sprawić, że woda nie będzie już taka sama jak podczas badań w Wodociągach Miejskich.

Co w takim razie zrobić, aby mieć pewność, że „kranówka” nie ma niepotrzebnych dodatków?

Zestaw filtrów przepływowych do wody

Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest montaż filtrów przepływowych, które polepszą jakość wody w punkcie jej poboru. Podstawowym i niezbędnym jest filtr węglowy, który usuwa posmak chloru. Wkład, wykonany z łupin orzecha kokosowego, poprawia smak, zabarwienie i zapach wody.

Zestaw filtrów przepływowych Dafi do uzdatniania wody


Zestaw filtrów przepływowych Dafi do uzdatniania wody

Zadaniem filtra polipropylenowego jest oczyszczanie mechaniczne. Usuwa on piasek, drobne zawiesiny, produkty korozji czy tłuszcze. Gdy zależy nam na pozbyciu się kamienia kotłowego, chcemy wyeliminować osad z czajnika i ochronić pozostałe urządzenia przed twardą wodą, zalecane jest wykorzystanie filtra z żywicą jonowymienną. Dzięki jego użytkowaniu przedłużymy żywotność naszych artykułów AGD.

Z myślą o osobach, które czerpią wodę z własnego ujęcia, mieszkają w pobliżu pól uprawnych lub obawiają się nieszczelnego szamba, specjaliści marki Dafi stworzyli filtr azotanowy, który pochłonie szkodliwe azotany. Mogą one być szczególnie groźne dla małych dzieci, a także dla zwierząt hodowlanych.

Kiedy dysponujemy już wysokojakościową wodą, należy również pomyśleć o sposobach jej ogrzewania. W mieszkaniach często korzystamy z piecyków, zamontowanych np. w łazienkach, które nie są zbyt efektywne, gdy chcemy uzyskać ciepłą wodę w kuchni.

Podobnie jest z systemami grzewczymi w domach - są one scentralizowane i muszą cały czas pracować, abyśmy zawsze mieli dostęp do ciepłej wody. Co zrobić w takiej sytuacji?

Przepływowe podgrzewacze elektryczne

Z pomocą przychodzą nam przepływowe podgrzewacze, które można zamontować w szafce pod zlewem lub umywalką, a także nad - dostępne są wersje z wylewkami; lub obok kabiny prysznicowej. Te małe urządzenia wydajnością nie ustępują tym o większych gabarytach i służą do ogrzewania wody bezpośrednio w punkcie jej poboru. Dzięki temu, niemal natychmiast po odkręceniu kurka, możemy korzystać z ciepłej wody.

Przepływowy podgrzewacz elektryczny Dafi


Przepływowy podgrzewacz elektryczny Dafi

Niewątpliwą zaletą przepływowych ogrzewaczy jest fakt, że zużywają one prąd tylko wtedy, gdy są używane. Podgrzewają taką ilość wody, jaka w danym momencie jest potrzebna. Dodatkowo wylewki wyposażone są w specjalnie zaprojektowane perlatory, które przyczyniają się do mniejszego zużycia wody. W ten sposób eliminujemy wszelkie straty – zarówno wody, jak i energii elektrycznej.

Ogrzewacze, wykonane z wysokiej jakości, z atestowanych tworzyw sztucznych, nie ulegają korozji, a co za tym idzie, ich trwałość jest dłuższa. Fakt bycia izolatorami sprawia, że ciepło nie jest pobierane z wody, co przekłada się na większą efektywność.

Zaproponowane powyżej rozwiązania sprawdzą się w każdym domu, niezależnie od jego wielkości. Korzystanie z nich zapewni nam nie tylko smaczną wodę kranową, bez niepotrzebnych dodatków czy ciepłą wodę prawie natychmiast po odkręceniu kurka, ale pozwoli również zaoszczędzić pieniądze, czas i miejsce.

Postaw na sprawdzone rozwiązanie i dołącz do milionów zadowolonych Polaków.

źródło i zdjęcia: Formaster, marka Dafi

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum