Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Uzdatnianie wody

Wybierz ekologię - filtruj wodę!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-05-21

Ekologia to słowo, które towarzyszy nam coraz częściej. W jaki sposób łatwo możemy zmienić nasze działania na proekologiczne i dodatkowo zaoszczędzić? Jednym ze sposobów jest picie czystej wody, ale przefiltrowanej w szczególny sposób.

Filtry Dafi zamiast butelek jednorazowych

Działania proekologiczne mają na celu ochronę środowiska. Są niezwykle istotne, bo choć często są drobnymi zmianami, to przy efekcie skali, ich rezultat może być naprawdę znaczący. Na co więc warto zwrócić uwagę, by nasze zachowania były przyjazne dla Ziemi?

Jednorazowe opakowania ułatwiają nam życie, ale są ogromnym obciążeniem dla naszej planety. Codziennie na wysypiska trafiają ogromne ilości odpadów, które nie zostaną ponownie wykorzystane.

Spacerując po lesie również możemy zauważyć puste butelki, słomki, które są niechlubnym świadectwem obecności człowieka. Sieją one spustoszenie także w oceanach i utrudniają funkcjonowanie rybom, ssakom, gadom i ptactwu.

W wielu przypadkach użycie jednorazowych opakowań możemy jednak zredukować do minimum. Najlepszą opcją jest wybór produktów wielokrotnego użytku, które będą nam służyć przez dłuższy czas, a nie trafią praktycznie od razu do kosza.

Butelki filtrujące w pracy i na spacerze

Doskonałym przykładem takiego produktu są butelki filtrujące polskiej marki Dafi, które zastępują wodę ze sklepowych półek. Możemy z niej korzystać wszędzie, wystarczy, że napełnimy ją wodą kranową. Umieszczony wewnątrz filtr sprawi, że będzie ona pozbawiona posmaku chloru i smaczna.

Filtr składa się ze sprasowanego pod dużym ciśnieniem węgla aktywnego, pozyskiwanego ze spalania łupin orzecha kokosowego - ten sam środek pomaga nam w przypadku problemów żołądkowych. Dzięki temu wkład jest całkowicie bezpieczny dla nas a także dla przyrody.

Butelki filtrujące dostępne są w kilku pojemnościach, z mniejszej ucieszą się dzieci, większe (0,7 l) będą nieodzownym elementem każdego treningu. Szeroka gama kolorystyczna i możliwość personalizacji sprawi, że każdy znajdzie butelkę idealną dla siebie.

Dzbanek filtrujący - idealne rozwiązanie do domu

Wodę możemy filtrować również w domu, wykorzystując do tego celu dzbanki. Wykonane są one z bezpiecznego tworzywa, wolnego od Bisfenolu A lub szkła. Jeden filtr gwarantuje nam do 200 l smacznej wody i chroni urządzenia przed kamieniem.

Dzbanek filtrujący Dafi zapewnia 200 litrów czystej wody


Dzbanek filtrujący Dafi zapewnia 200 litrów czystej wody

Producenci oferują nam również wkłady, które wzbogacają wodę w magnez lub jeszcze skuteczniej rozprawiają się z kamieniem kotłowym i chronią artykuły gospodarstwa domowego.

Korzystając z produktów wielokrotnego użytku, nie tylko zmniejszamy liczbę odpadów, ale także oszczędzamy pieniądze i miejsce. Litr filtrowanej wody to koszt zaledwie 10-20 groszy.

W skali miesiąca, przy otrzymaniu 200 l wody, za filtr zapłacimy ok. 15 zł. W przypadku wody w jednorazowych butelkach, jej koszt wyniesie 120 zł, a do środowiska trafi 2,2 kg plastiku.

Dbajmy o Ziemię

Ochrona środowiska powinna być naszym nadrzędnym celem, ponieważ Ziemia jest naszym wspólnym i jedynym domem. Warto zadbać o nią i o swoją kieszeń.

Takie proste czynności jak oszczędzanie energii (wyłączenie światła lub nie zostawianie urządzeń w trybie czuwania), segregowanie odpadów czy używanie płóciennych toreb podczas zakupów powinny stać się naszą codziennością. Dla dobra naszej planety i nas wszystkich.

Źródło i zdjęcia: marka Dafi

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum