Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 70096
Osadniki hydrodynamiczne Certaro HDS Pro

Od ponad dziesięciu lat firma Wavin dostarcza inteligentne rozwiązania w zakresie piaskowników stosowanych w systemach kanalizacji deszczowej, a także zbiorników rozsączających i retencyjnych. Firma Wavin wykorzystała swoje doświadczenia do opracowania serii separatorów do wody deszczowej.

Osadnik hydrodynamiczny (HDS) Wavin Certaro ustanawia nowy standard technologii filtracji. Separator ten, zaprojektowany do obsługi przepływu do 15 litrów na sekundę, wprowadza wodę w ruch wirowy, co pozwala na zmniejszenie prędkości liniowej wody i umożliwia skuteczne separowanie osadu i zanieczyszczeń i osiadanie ich w zbiorniku filtra. Dzięki temu, że cząstki zanieczyszczeń są w osadniku wprowadzane w ruch wirowy, pokonują one tę samą odległość w zbiorniku osadowym, jednak w znacznie mniejszym urządzeniu.

Aby zagwarantować jak najlepszą filtrację, osadnik Wavin Certaro został poddany szeroko zakrojonym badaniom laboratoryjnym i symulacjom komputerowym dynamiki cieczy. Dzięki zmniejszeniu rozmiarów podstawy tworzywowej komory filtracyjnej i jego masy możliwe było uzyskanie znacznych oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi zbiornikami osadowymi.

Część osadna w osadniku Wavin Certaro, związana z przewidywaną ilością osadu stałego i częstotliwością jego usuwania. Piasek i zanieczyszczenia można usuwać po prostu dzięki uzyskaniu dostępu do środkowej rury pionowej. Ze względu na okrągły kształt zbiornika całość osadu można skutecznie usuwać, wykorzystując standardowy sprzęt do czyszczenia ciśnieniowego i pojazd asenizacyjny.
Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum