Baterie elektroniczne sposobem na skuteczne oszczędzanie wody

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Baterie elektroniczne sposobem na skuteczne oszczędzanie wody

Życie w zgodzie z naturą i z poszanowaniem środowiska jest modne i opłacalne dla domowego budżetu. Na oszczędność wody mają wpływ nie tylko codzienne przyzwyczajenia, lecz także urządzenia wspomagające, np. baterie elektroniczne. Dowiedz się, jaki mają wpływ na zmniejszenie Twoich rachunków.

aktualizacja: 2019-02-04 08:37:13
Oras Olesno

Baterie elektroniczne pozwalają nie tylko oszczędzać wodę - nawet o 50% - i zmniejszać opłaty za jej zużycie, lecz także zwiększyć komfort i higienę użytkowania. Udowodnił to test rodzinny, który przeprowadziła firma Oras.

Elektroniczne baterie Oras - test rodzinnyEksperyment rodzinny - duże oszczędności

Eksperyment polegał na zmierzeniu poziomu zużycia wody przez dotychczasowo użytkowaną baterię oraz nową – elektroniczną i porównaniu otrzymanych wyników.

Rodzina nr 1, korzystając z baterii elektronicznej Oras Electra, zmniejszyła ilość zużytej wody o 30%. Oszczędność na poziomie 49% dotyczyła wody zimnej, natomiast 23% - wody ciepłej.

Rodzina nr 2 wykazała natomiast całkowitą oszczędność wynoszącą 48% - 77% wody zimnej, a 9% wody ciepłej. Zaawansowana technologia wykorzystywana w armaturze sanitarnej marki Oras

Po zakończeniu testów obie rodziny zgodnie stwierdziły, że baterie elektroniczne to świetny sposób na zmniejszenie rachunków i utrzymanie powierzchni urządzenia w czystości.

Sposób funkcjonowania baterii został doceniony również przez dzieci, które zwróciły uwagę na mniejsze zużycie wody niż w przypadku baterii z uchwytami.

Baterie elektronicznie - bezdotykowo

Bateriami elektronicznymi, które pozwolą zmniejszyć zużycie wody, a co za tym idzie nasze rachunki, są baterie Oras serii Electra, Optima czy Cubista. Ich uruchamianie odbywa się bezdotykowo. Dzięki czułym sensorom wykonanym w technologii Autofocus baterie bezbłędnie rejestrują obiekty i zapewniają bezproblemowe działanie nawet w wilgotnych lub zakurzonych pomieszczeniach - w przeciwieństwie do czujników działających na podczerwień.

Dzięki otwieraniu i zamykaniu przepływu wody bez konieczności dotykania samego urządzenia możliwe jest przy tym znaczne zminimalizowanie rozprzestrzeniania się bakterii i zarazków. Przepływ wody uruchamia się elektronicznie, a woda płynie tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.

Bateria elektroniczna Oras Cubista
  Bateria elektroniczna Oras Cubista

Aerator, czyli woda pełna powietrza

Do produkcji baterii marki Oras wykorzystuje się specjalne aeratory. Elementy, które wyglądem przypominają sitko, montuje się zwykle na końcu wylewki. Tak skonstruowana bateria sprawia, że przepływająca woda miesza się z powietrzem.

Aerator dodaje wodzie "objętości", dzięki czemu przy takim samym czasie korzystania zużywa się jej mniej nawet o 80%. Efektywność urządzenia jest taka sama jak w przypadku modeli bez aeratora, natomiast ilość wypływającej wody może zmniejszyć się nawet do 5 l/min.

Bateria elektroniczna Oras Electra
  Bateria elektroniczna Oras Electra

Baterie z rączką natrysku Bidetta - także z technologią Wi-Fi

Firma Oras oferuje swoim klientom baterie z rączką natrysku Bidetta, których uruchamianie może odbywać się manualnie oraz elektronicznie. Rozwiązanie to zapewnia utrzymanie wysokiej higieny osobistej i ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Sprawia także, że korzystanie z wody jest ekonomiczne i minimalizuje jej straty np. podczas napełniania wiadra lub innych dużych pojemników.

Wersja elektroniczna rączki Bidetta, w której wykorzystano technologię Wi-Fi, pozwala uruchomić przepływ bieżącej wody bez uprzedniego włączania baterii. Podczas podnoszenia rączki natrysku z baterii zaczyna wypływać woda.

Aby przekierować jej strumień z baterii na Bidettę, należy nacisnąć przycisk na rączce natrysku. Przepływ zamyka się w momencie włożenia rączki Bidetta do uchwytu. Uruchamianie elektroniczne znajduje swoje zastosowanie w sytuacji, gdy rączka natrysku znajduje się w pewnej odległości od umywalki. Rozwiązanie to jest nie tylko funkcjonalne, ale pozwala także korzystać z zasobów natury w sposób świadomy i odpowiedzialny.

Bateria elektroniczna Oras Optima
  Bateria elektroniczna Oras Optima

***

Kilkudziesięcioprocentowe oszczędności pozwalają w znacznym stopniu polepszyć kondycję domowego budżetu. Natomiast samo korzystanie z baterii elektronicznych wpływa na komfort i pozwala użytkownikom mieć własny wkład w codzienne dbanie o środowisko.

Logo Oras
 
Oras Olesno Sp. z o.o
ul. Leśna 2
46-300 Olesno
Tel: (34) 350 92 45
e-mail: info.poland@oras.com
www.oras.com/pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny