Skuteczne odprowadzanie ścieków

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Skuteczne odprowadzanie ścieków

Pomporozdrabniacze Wilo umożliwiają sprawne przesyłanie brudnej wody i ścieków do systemu kanalizacji sanitarnej bądź szamba. Warto pomyśleć o nich jeśli nasza kuchnia czy łazienka znajdują się poniżej poziomu instalacji odprowadzającej nieczystości, bądź są od niej znacznie oddalone.

aktualizacja: 2019-04-02 10:36:59
Wilo Polska

Niemiecka firma Wilo jest jednym z wiodących producentów pomp, wykorzystywanych w instalacjach zaopatrywania w wodę, ale także systemach ją odprowadzających. Niedawno koncern przedstawił nową generację pomporozdrabniaczy, przeznaczonych do różnych zastosowań.

Seria Wilo-HiDrainlift umożliwia odprowadzenie brudnej wody z kabin prysznicowych, umywalek, bidetów, pralek czy zmywarek. Zużyta woda wpływa do urządzenia i jest przepompowywana do oddalonego od kuchni bądź łazienki systemu kanalizacji (na maksymalną wysokość do 7 m i odległość do 70 m).

Pomporozdrabniacz Wilo HiDrainlift
Pomporozdrabniacz Wilo HiDrainlift
Pomporozdrabniacze Wilo HiDrainlift

Z kolei model Wilo-HiSewlift dedykowany jest do instalacji odprowadzenia ścieków sanitarnych (można montować go za sedesem lub zlewem), ponieważ wyposażony jest w młynek rozdrabniający grubsze frakcje zanieczyszczeń. Po przemieleniu są one mieszane z brudną wodą i przepompowywane do instalacji kanalizacyjnej na wysokość do 5 m i odległość do 90 m. Dzięki "młynkowi" rurociąg odprowadzający fekalia może mieć ponad dwukrotnie mniejszą średnicę w stosunku do instalacji odprowadzającej ścieki nierozdrobnione.

Pomporozdrabniacz Wilo HiSewlift
Pomporozdrabniacz Wilo HiSewlift
Pomporozdrabniacze Wilo HiSewlift

Obydwa urządzenia znajdują zastosowanie w pomieszczeniach zlokalizowanych poniżej poziomu instalacji kanalizacyjnej lub w pewnym od niej oddaleniu, jak np. piwnice czy garaże. Mogą być montowane zarówno w budynkach jedno- jak i wielorodzinnych.

Ciche, pomocne, bezpieczne

Dzięki hermetycznej, estetycznie wyglądającej obudowie nowe modele pomporozdrabniaczy są niezwykle ciche, zaś zintegrowany filtr z aktywnym węglem sprawia, że nie uwalniają nieprzyjemnych zapachów. Powoduje to, że są niezwykle dyskretne w użytkowaniu. Można montować je bezpośrednio za toaletą bądź podtynkowo, co ma tę zaletę, że są praktycznie niewidoczne. Dzięki zmniejszonej pojemności zbiornika, do którego trafiają zanieczyszczenia, łatwo wkomponować urządzenia w zabudowę łazienki.

Kolejny plus tego rozwiązania jest taki, że niewielki zasobnik szybko opróżnia się z nieczystości, które nie zalegają w nim dłużej, niż jest to konieczne.

Bezproblemowe działanie latami

Aby urządzenia bezawaryjnie działały i w 100% spełniały swoją funkcję, muszą być właściwie użytkowane. Dlatego należy unikać wrzucania do sedesu, umywalki czy zlewu materiałów mogących powodować ich zablokowanie, unieruchomienie czy nawet uszkodzenie. Należą do nich ręczniki papierowe, chusteczki dla dzieci, tampony i podpaski, prezerwatywy, monety, żyletki, a także duże ilości włosów (w umywalkach, wannach i prysznicach dobrze jest zamontować filtrujące je sitka). Jeśli już dojdzie do zapchania zbiornika, konstrukcja pomporozdrabniaczy sprawia, że agregat pompowy łatwo jest wymontować i wyczyścić.

Na swoje produkty firma Wilo udziela 2-letniej gwarancji w systemie door-to-door - przedstawiciel autoryzowanego serwisu, w czasie 48 godzin od zgłoszenia, pojawia się w naszym domu, dokonując naprawy urządzenia lub wymieniając je na nowe. Wcześniej wystarczy tylko wypełnić formularz serwisowy i wysłać go za pośrednictwem internetu.

Co ciekawe, 2-letnia gwarancja obejmuje nie tylko bezpłatne przeglądy i konserwację, ale także sytuacje, w których urządzenie zapcha się lub popsuje ze względu na niewłaściwe użytkowanie. Raz do roku serwis Wilo wyczyści je i naprawi w domu klienta całkowicie bezpłatnie! Po dwóch latach można dokupić za niewielką opłatą dodatkową ochronę gwarancyjną, obowiązującą przez okres od roku do trzech lat.

Wilo Logotyp
Adres:
ul. Jedności 5, 05-506 Lesznowola
(22) 702 61 61
Serwis:
serwis@wilo.pl
602 523 039
22 702 61 32
www.wilo.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny