Zalety podczas zabudowy i konserwacji
W celu poprawy warunków zabudowy oraz konserwacji oczyszczalni INNO-CLEAN wprowadzono modyfikacje polegające na zastosowaniu:
- zbiorników typu B5 lub B6 tylko z jednym włazem i z wykonaną metodą rotacyjną ścianką dzielącą
- kolumny czyszczącej, na której zabudowane są wszystkie przewody do podnoszenia powietrzem i napowietrzania. Dzięki jednoręcznym zamknięciom i bagnetowym przyłączom możliwa jest prosta konserwacja bez użycia narzędzi. Dodatkowo w kolumnie zabudowany jest studzienka do poboru próbek na odpływie z oczyszczalni.
Jak działa INNO-CLEAN?
Oczyszczalnia INNO-CLEAN działa na zasadzie SBR (sekwencyjny reaktor biologiczny). W pierwszej komorze oczyszczalni, czyli w osadniku wstępnym następuje proces oczyszczania mechanicznego, w czasie którego w procesach flotacji i sedymentacji oddzielane są części stałe zawarte w ściekach od części płynnych.
Części stałe opadają na dno tworząc osad. W osadniku wstępnym zachodzi również pierwsza faza rozpadu związków organicznych zawartych w ściekach komunalnych, czyli amonifikacja. Ścieki z osadnika wstępnego, po osiągnięciu określonego poziomu są przepompowywane do komory osadu czynnego, gdzie przebiega zasadnicza faza procesu oczyszczania biologicznego.

Następnie ma miejsce faza osadzania, która trwa 2 godziny. Woda, która zebrała się w górnej części komory zostaje odpompowana. Cykl kończy się po 8 godzinach. Jeśli w ciągu minionych ośmiu godzin zbiorą się nowe ścieki, cykl zaczyna się od nowa, jeśli nie, lub napłynie ich niewielka ilość – urządzenie przełącza się na tryb oszczędzania energii.
Pozostały zbędny osad czynny cofa się do osadnika wstępnego. Niewątpliwą zaletą tej generacji oczyszczalni INNO-CLEAN® jest opcja utrzymywania warunków właściwych dla przeżycia osadu czynnego podczas długotrwałych przerw w dostawie ścieków surowych.
Oczyszczanie biologiczne obniża koszty eksploatacji
Z tego względu, że biologiczny proces oczyszczania bazuje na cechach oczyszczających mikroorganizmów, nie ma konieczności stosowania tutaj kosztownych w utrzymaniu urządzeń filtracyjnych oraz substancji chemicznych.
Oprócz tego zamiast pompy, która wymaga wielu nakładów na prace konserwacyjne, zastosowany został energooszczędny kompresor. Dzięki temu obniżają się sumaryczne koszty eksploatacji i konserwacji urządzenia.
Nowe urządzenie nadaje się do klas oczyszczania C i D i jest przeznaczone do budynków mieszkalnych liczących od 4 do 50 mieszkańców.
20-letnia gwarancja na materiał
Zastosowane tworzywo PE-HD oraz monolityczna konstrukcja zbiornika gwarantują nie tylko łatwy transport i zabudowę ale również długotrwała szczelność oraz odporność na pęknięcia i ścieki agresywne.
{mosloadmodule mod_firmy}
Dodaj komentarz