Skuteczne antysmogowe rozwiązanie

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Skuteczne antysmogowe rozwiązanie

W sezonie grzewczym o smogu nie da się w Polsce zapomnieć. Z wielu kominów bucha dym, niosący ze sobą szkodliwe dla ludzi substancje. Na zewnątrz trudno z nim walczyć, ale w domu można już odetchnąć pełną piersią - TARCZA ANTYSMOGOWA firmy PRO-VENT skutecznie eliminuje nawet 99,95% szkodliwych cząstek tworzących smog.

aktualizacja: 2020-12-18 08:42:47
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia smog przyczynia się w Polsce rocznie do śmierci ponad 40 tys. ludzi. Na liście 50-ciu najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast przeszło trzydzieści pozycji regularnie zajmują te z naszego kraju!

Znajdujące się w smogu pyły PM10 powodują kaszel, trudności z oddychaniem, zadyszkę. Zwiększają zagrożenie infekcjami układu oddechowego oraz zaostrzają objawy chorób alergicznych. Cząstki PM2.5 wpływają na przebieg chorób serca i zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwory.

W skali kraju zjawiska smogu nie da się wyeliminować jeszcze przez wiele lat, ale w domu można sięz nim uporać dość szybko. W budynkach z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną, całe doprowadzane do środka powietrze jest filtrowane i w ten sposób oczyszczane np. z pyłków roślin czy szkodliwych zanieczyszczeń chemicznych.

Firma PRO-VENT, uznany polski producent rekuperatorów, czyli central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła, opracowała TARCZĘ ANTYSMOGOWĄ - kompletny system antysmogowej wentylacji budynków.

Zasada działania Tarczy Antysmogowej
Zasada działania Tarczy Antysmogowej

Jak to działa?

Centrala wentylacyjna to urządzenie elektryczne, które zapewnia wymianę powietrza w budynku poprzez usuwanie tego zużytego i doprowadzanie w jego miejsce świeżego. Służą do tego osobne kanały wentylacyjne. Dodatkowo, w wariancie z odzyskiem ciepła, ciepło z powietrza wyrzucanego z domu jest przekazywane doprowadzanemu, co pozwala na znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, całe powietrze doprowadzane do wnętrza domu jest w centrali wentylacyjnej filtrowane, standardowo przez filtry zgrubne klasy G4, które wyłapują większe pyłki kwiatowe i około połowy pyłów PM10.

Pomiary, które wykonał Klient korzystający z systemu Tarczy antysmogowej w swoim domu jednorodzinnym. Po lewej - pomiar stężenia pyłu zawieszonego na zewnątrz domu, po prawej - pomiar wewnątrz.

Nowatorski pomysł firmy PRO-VENT polega na umieszczeniu w systemie wentylacyjnym, zaraz za rekuperatorem PRO-VENT MISTRAL PRO lub PRO-VENT MISTRAL SMART drugiego urządzenia, którym jest elektro-jonizacyjny filtr antysmogowy PRO-VENT CLEAN R. W ten sposób powstaje TARCZA ANTYSMOGOWA, o skuteczności filtracji cząstek stałych (PM10, PM2.5, PM1) na poziomie 99,95%!

TARCZĘ uruchamia się za pomocą automatyki rekuperatora, który utrzymuje wówczas kontrolowane nadciśnienie, eliminując ryzyko napływu do budynku zanieczyszczonego powietrza bezpośrednio z zewnątrz (przez jakieś nieszczelności). Rozwiązanie zapewnia skuteczną i oszczędną wentylację, ale przede wszystkim doprowadzenie wyłącznie oczyszczonego i zdrowego powietrza do wszystkich pomieszczeń. Dzięki temu cały budynek wypełnia powietrze uzdatnione, bez smogu. To istotna przewaga wentylacji mechanicznej nad przenośnymi oczyszczaczami powietrza. Korzystając z niej, oczyszczonym powietrzem wypełniamy cały dom, natomiast większość oczyszczaczy przenośnych przewidziano do pracy w pomieszczeniach o powierzchni do 30 m2, zatem skuteczne są tylko w tym pokoju, w którym stoją.

Antysmogowy filtr PRO-VENT CLEAN R działa na zasadzie elektroaktywnej neutralizacji, a następnie separacji wszelkich zanieczyszczeń w opatentowanej technologii Stopfield®. Nie tylko skutecznie filtruje cząstki stałe, likwiduje również bakterie i wirusy (co w czasie pandemii jest wyjątkowo istotne) oraz redukuje uciążliwe zapachy. Wbudowany w urządzenie jonizator umożliwia nasycenie powietrza korzystnymi dla zdrowia ujemnymi jonami.

Skuteczność filtrów

Zdaniem naszych Czytelników

time image

27 Sty 2020, 10:08

19 godzin temu, Gość e-mail: leonzero@interia.pl Leon napisał: icu picu mój Panicu..! Małpujecie systemy grawitacji powietrza z krajów arabskich. Tam, od setek lat, ogrzewa się i schładza powietrze bez naciągania klientów na olbrzymie koszty! Jeżeli jest ktoś zainteresowany ...

time image

Gość e-mail: leonzero@interia.pl Leon

26 Sty 2020, 14:37

Picu picu mój Panicu..! Małpujecie systemy grawitacji powietrza z krajów arabskich. Tam, od setek lat, ogrzewa się i schładza powietrze bez naciągania klientów na olbrzymie koszty! Jeżeli jest ktoś zainteresowany systemami arabskimi, proponuję wycieczkę ...

time image

09 Lis 2019, 16:47

4 godziny temu, Pomocnik napisał: Wymiennik Ciepła PROVENT-GEO to unikatowe, oryginalne rozwiązanie umożliwiające pozyskanie zawartego w gruncie chłodu latem oraz ciepła w okresie grzewczym w maksymalnie wydajnym stopniu. Jaka cena dla domu 130m2, 200m2? 

time image

Gość Roman Marcinkowski

09 Lis 2019, 11:52

Jaki jest koszt założenia wymiennika ciepła w domu ok 160m2

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje