Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Skuteczne antysmogowe rozwiązanie

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Skuteczne antysmogowe rozwiązanie

W sezonie grzewczym o smogu nie da się w Polsce zapomnieć. Z wielu kominów bucha dym, niosący ze sobą szkodliwe dla ludzi substancje. Na zewnątrz trudno z nim walczyć, ale w domu można już odetchnąć pełną piersią - TARCZA ANTYSMOGOWA firmy PRO-VENT skutecznie eliminuje nawet 99,95% szkodliwych cząstek tworzących smog.

aktualizacja: 2020-12-18 08:42:47
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia smog przyczynia się w Polsce rocznie do śmierci ponad 40 tys. ludzi. Na liście 50-ciu najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast przeszło trzydzieści pozycji regularnie zajmują te z naszego kraju!

Znajdujące się w smogu pyły PM10 powodują kaszel, trudności z oddychaniem, zadyszkę. Zwiększają zagrożenie infekcjami układu oddechowego oraz zaostrzają objawy chorób alergicznych. Cząstki PM2.5 wpływają na przebieg chorób serca i zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwory.

W skali kraju zjawiska smogu nie da się wyeliminować jeszcze przez wiele lat, ale w domu można sięz nim uporać dość szybko. W budynkach z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną, całe doprowadzane do środka powietrze jest filtrowane i w ten sposób oczyszczane np. z pyłków roślin czy szkodliwych zanieczyszczeń chemicznych.

Firma PRO-VENT, uznany polski producent rekuperatorów, czyli central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła, opracowała TARCZĘ ANTYSMOGOWĄ - kompletny system antysmogowej wentylacji budynków.

Zasada działania Tarczy Antysmogowej
Zasada działania Tarczy Antysmogowej

Jak to działa?

Centrala wentylacyjna to urządzenie elektryczne, które zapewnia wymianę powietrza w budynku poprzez usuwanie tego zużytego i doprowadzanie w jego miejsce świeżego. Służą do tego osobne kanały wentylacyjne. Dodatkowo, w wariancie z odzyskiem ciepła, ciepło z powietrza wyrzucanego z domu jest przekazywane doprowadzanemu, co pozwala na znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, całe powietrze doprowadzane do wnętrza domu jest w centrali wentylacyjnej filtrowane, standardowo przez filtry zgrubne klasy G4, które wyłapują większe pyłki kwiatowe i około połowy pyłów PM10.

Pomiary, które wykonał Klient korzystający z systemu Tarczy antysmogowej w swoim domu jednorodzinnym. Po lewej - pomiar stężenia pyłu zawieszonego na zewnątrz domu, po prawej - pomiar wewnątrz.

Nowatorski pomysł firmy PRO-VENT polega na umieszczeniu w systemie wentylacyjnym, zaraz za rekuperatorem PRO-VENT MISTRAL PRO lub PRO-VENT MISTRAL SMART drugiego urządzenia, którym jest elektro-jonizacyjny filtr antysmogowy PRO-VENT CLEAN R. W ten sposób powstaje TARCZA ANTYSMOGOWA, o skuteczności filtracji cząstek stałych (PM10, PM2.5, PM1) na poziomie 99,95%!

TARCZĘ uruchamia się za pomocą automatyki rekuperatora, który utrzymuje wówczas kontrolowane nadciśnienie, eliminując ryzyko napływu do budynku zanieczyszczonego powietrza bezpośrednio z zewnątrz (przez jakieś nieszczelności). Rozwiązanie zapewnia skuteczną i oszczędną wentylację, ale przede wszystkim doprowadzenie wyłącznie oczyszczonego i zdrowego powietrza do wszystkich pomieszczeń. Dzięki temu cały budynek wypełnia powietrze uzdatnione, bez smogu. To istotna przewaga wentylacji mechanicznej nad przenośnymi oczyszczaczami powietrza. Korzystając z niej, oczyszczonym powietrzem wypełniamy cały dom, natomiast większość oczyszczaczy przenośnych przewidziano do pracy w pomieszczeniach o powierzchni do 30 m2, zatem skuteczne są tylko w tym pokoju, w którym stoją.

Antysmogowy filtr PRO-VENT CLEAN R działa na zasadzie elektroaktywnej neutralizacji, a następnie separacji wszelkich zanieczyszczeń w opatentowanej technologii Stopfield®. Nie tylko skutecznie filtruje cząstki stałe, likwiduje również bakterie i wirusy (co w czasie pandemii jest wyjątkowo istotne) oraz redukuje uciążliwe zapachy. Wbudowany w urządzenie jonizator umożliwia nasycenie powietrza korzystnymi dla zdrowia ujemnymi jonami.

Skuteczność filtrów

Zdaniem naszych Czytelników

time image

27 Sty 2020, 10:08

19 godzin temu, Gość e-mail: leonzero@interia.pl Leon napisał: icu picu mój Panicu..! Małpujecie systemy grawitacji powietrza z krajów arabskich. Tam, od setek lat, ogrzewa się i schładza powietrze bez naciągania klientów na olbrzymie koszty! Jeżeli jest ktoś zainteresowany ...

time image

Gość e-mail: leonzero@interia.pl Leon

26 Sty 2020, 14:37

Picu picu mój Panicu..! Małpujecie systemy grawitacji powietrza z krajów arabskich. Tam, od setek lat, ogrzewa się i schładza powietrze bez naciągania klientów na olbrzymie koszty! Jeżeli jest ktoś zainteresowany systemami arabskimi, proponuję wycieczkę ...

time image

09 Lis 2019, 16:47

4 godziny temu, Pomocnik napisał: Wymiennik Ciepła PROVENT-GEO to unikatowe, oryginalne rozwiązanie umożliwiające pozyskanie zawartego w gruncie chłodu latem oraz ciepła w okresie grzewczym w maksymalnie wydajnym stopniu. Jaka cena dla domu 130m2, 200m2? 

time image

Gość Roman Marcinkowski

09 Lis 2019, 11:52

Jaki jest koszt założenia wymiennika ciepła w domu ok 160m2

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Jeśli czytasz ten artykuł to sprawdź takźe asortyment firm

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne

Rekuperatory

Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje