Niewielkie rekuperatory o wielkich możliwościach firmy Alnor Systemy Wentylacji

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2018-03-14 14:25:44
Niewielkie rekuperatory o wielkich możliwościach firmy Alnor Systemy Wentylacji

Wiemy dobrze, jak trudno znaleźć odpowiednie urządzenie w rozsądnej cenie. Jak wybrać najlepsze spośród wielu dostępnych na rynku? Przede wszystkim należy dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Alnor Systemy Wentylacji

Centrala ścienna HRU-MinistAir-W-450 Należy szukać produktów sprawdzonych i przebadanych oraz energooszczędnych, tak by inwestycja przynosiła jak najwięcej oszczędności. Alnor ma w swojej ofercie urządzenia odpowiadające potrzebom nawet najbardziej wymagających Klientów.

Centrale ścienne HRU-MinistAir-W-450

Centrale te cechuje znakomita wydajność - do 95% odzysku ciepła. Pozwala to w znacznym stopniu zniwelować straty energii. Dzięki funkcji by-pass - jeśli różnice temperatur są niewielkie lub kiedy powietrze na zewnątrz ma temperaturę wyższą niż w pomieszczeniu, możliwe jest przesyłanie powietrza z pominięciem wymiennika. Przefiltrowane świeże powietrze trafia wówczas do pomieszczeń bez wymiany ciepła z pomieszczeń.

Pracą rekuperatora łatwo sterować za pomocą praktycznego kontrolera, który w oparciu o zegar tygodniowy pozwala dopasować ilość nawiewanego powietrza oraz jego temperaturę do potrzeb mieszkańców.

Aby zwiększyć komfort domowników, rekuperator można połączyć z czujnikami CO2 czy wilgotności. Pozwoli to w sposób automatyczny dopasować parametry urządzenia do aktualnych warunków w pomieszczeniach. Czujniki można dokupić dodatkowo, nie stanowią jednak podstawowego wyposażenia rekuperatora.

W trosce o świeżość dostarczanego powietrza kontroler informuje o potrzebie wymiany filtrów. Funkcja sygnalizuje konieczność wymiany filtrów na podstawie sygnałów jakie są otrzymywane są od presostatu ciśnieniowego. Dzięki tej funkcji będziemy mieć pewność, że zawsze mamy czyste filtry i tym samym świeże powietrze w pomieszczeniach w których przebywamy. Presostat jest elementem dodatkowego wyposażenia rekuperatora.

Centralę HRU-MinistAir-W-450 wyróżniają następujące cechy:

 • Wymiennik przeciwprądowy z tworzywa sztucznego o dobrej szczelności i wysokiej odporności na starzenie
 • Odzysk ciepła do 95% zgodnie z normą EN 308 – lider na polskim rynku Funkcja przeciwzamrożeniowa zabezpiecza wymiennik przed zamarzaniem, utrzymując w jego wnętrzu temperaturę dodatnią;
 • Funkcja kontrolująca pracę nagrzewnicy elektrycznej wstępnej i wtórnej pozwala na odpowiednie sterowanie pracą nagrzewnicy wstępnej, gwarantuje zaciąganie powietrza z zewnątrz o odpowiedniej temperaturze chroniąc tym samym wymiennik przed zamarznięciem. Nagrzewnica wtórna w razie potrzeby dogrzewa powietrze nawiewane do pomieszczeń.
 • Funkcja kontroli filtrów sygnalizuje konieczność wymiany filtrów w zależności od stopnia ich zanieczyszczenia.
 • Możliwość podłączenia króćców w różnej konfiguracji. Dzięki temu można dostosować indywidualnie konstrukcję rekuperatora w zależności od miejsca i sposobu montażu.
 • Zegar tygodniowy umożliwia ustawienie cyklu pracy rekuperatora według kolejnych dni tygodnia.
 • Energooszczędne wentylatory EBM pozwalają na oszczędność energii elektrycznej

Rekuperatory HRU-ERGO

Rekuperatory HRU-ERGORekuperator HRU-ERGO - cichy i energooszczędny, odzyskujący zarówno ciepło jak i wilgoć z pomieszczenia pozwoli cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem przez cały rok.

Dzięki funkcji odszraniania nie ma konieczności stosowania nagrzewnicy wstępnej przed regulatorem. Ogrzanie wymiennika następuje dzięki zmianie stosunku powietrza ciepłego do zimnego wewnątrz wymiennika – ciepłe, wywiewane powietrze, będąc w nadmiarze w stosunku do powietrza nawiewanego, zabezpiecza wymiennik przed zamarzaniem, utrzymując w jego wnętrzu temperaturę dodatnią;

Dzięki zastosowaniu celulozowego wymiennika możliwy jest nie tylko odzysk ciepła ale także wilgoci. Pozwoli to na poprawę warunków klimatycznych w domach, gdzie nie ma dodatkowych nawilżaczy powietrza. Pracę rekuperatora pozwoli dopasować do potrzeb mieszkańców tygodniowy programator.

Rekuperator HRU-ERHO cechują:

 • Urządzenie wyposażone w sterownik z tygodniowym programatorem, oraz możliwością sterowania nagrzewnicą elektryczną.
 • Nowoczesny wymiennik przeciwprądowy z odzyskiem 84,5% zgodnie z normą EN 308.
 • Brak skroplin umożliwia montaż w dowolnej pozycji.
 • Odzyskana wilgoć eliminuje suchość w gardle i problemy skórne zwłaszcza w okresie zimowym.
 • Brak dodatkowych kosztów nawilżaczy i związanej z nimi obsługi.
 • Prosta konstrukcja umożliwia samodzielny serwis.
 • Cicha praca ogranicza koszty wytłumienia instalacji i umożliwia montaż niekoniecznie w kotłowni lub wydzielonym pomieszczeniu.
 • Funkcja odszraniania eliminuje koszty dodatkowej nagrzewnicy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firma Alnor przeprowadziła rzetelne i kompleksowe badania rekuperatorów w różnych warunkach atmosferycznych - letnich i zimowych oraz przy różnej wilgotności powietrza.

Rekuperatory Alnor - ciche i energooszczędne, odzyskujące zarówno ciepło jak i wilgoć z pomieszczeń pozwolą cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem przez cały rok.

ALNOR Systemy Wentylacji sp. z o.o.
Aleja Krakowska 10
05-552 Wola Mrokowska
Tel.: (22) 737 40 00
alnor@alnor.com.pl
www.alnor.com.pl

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny