Komfort wentylacji dzięki centrali Frapol OnyX Premium

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Komfort wentylacji dzięki centrali Frapol OnyX Premium

Większość czasu swojego życia spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Nadal jednak niewiele osób zdaje sobie w pełni sprawę z tego, jak duży wpływ na nasze samopoczucie i stan zdrowia ma jakość powietrza w tych pomieszczeniach. Gromadzące się w kiepsko wentylowanym budynku szkodliwe substancje mogą powodować nie tylko brak koncentracji i uczucie zmęczenia, ale również wywoływać reakcje alergiczne, bóle głowy oraz choroby dróg oddechowych, a nawet działać rakotwórczo. Źle działająca wentylacja jest też przyczyną nadmiernej wilgoci, która powoduje zagrzybienie ścian.

Możemy temu skutecznie przeciwdziałać instalując system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Centrala wentylacyjna dostarczy odpowiednią ilość przefiltrowanego powietrza do pomieszczeń „czystych” oraz usunie powietrze z pomieszczeń „brudnych”, przy okazji odzyskując ponad 90% ciepła z powietrza wywiewanego.

Aby to skutecznie zrealizować należy zapewnić odpowiednią dystrybucję powietrza wewnątrz budynku. Jednym z najlepszych systemów dystrybucji dla mieszkań i domów jednorodzinnych jest system rozdzielaczowy VENTIFLEX®.

W systemie tym powietrze z rekuperatora kierowane jest do rozdzielaczy, z których rozprowadzane jest elastycznymi kanałami o niewielkiej średnicy do tzw. skrzynek rozprężnych znajdujących się w poszczególnych pomieszczeniach. Pracę takiego systemu dobrze obrazuje animacja:

ONYX PREMIUM – rewolucja w technice centrali wentylacyjnych

Centrale wentylacyjne firmy Frapol wyznaczają nowy trend na rynku wysokosprawnych i energooszczędnych rekuperatorów. Standardowe rozwiązania nie są w stanie kontrolować poziomu wilgotności powietrza.

Urządzenia OnyX Premium wychodzą naprzeciw implementując opatentowany system zmian kierunków przepływających strumieni powietrza, co poza bardzo wysokim stopniem odzysku ciepła zapewnia także odzysk wilgoci z powietrza wywiewanego.

Rekuperator z powodzeniem utrzymuje wewnątrz budynku wilgotność na pożądanym poziomie 40–60%. Dodatkowo urządzenie oczyszcza powietrze przez molekularny filtr F7, absorbujący minimum 70% pyłów frakcji PM1, LZO i zapachów, skutecznie odcinając nas od problemu smogu.

Ekonomiczną pracę central OnyX realizuje zaawansowana automatyka z dotykowym panelem sterowania Frapol SMART, którego intuicyjna obsługa nie wymaga wertowania wielostronicowych instrukcji.

System wentylacji mechanicznej VENTIFLEX® – skuteczna metoda na dobre samopoczucie

Przedstawiony system dystrybucji powietrza VENTIFLEX® PLUS zdecydowanie wyróżnia się spośród innych systemów na rynku. Jest to system niezwykle uniwersalny - składa się z 10-ciu modułów (elementów), z których, jak z klocków lego, można zbudować praktycznie dowolny rozdzielacz lub skrzynkę rozprężną.

Zarówno elastyczne kanały wentylacyjne VENTIFLEX® jak i kształtki VENTIFLEX® PLUS cechują się niewielkimi rozmiarami, przez co łatwo je schować pod wylewką bądź nad sufitem podwieszanym, co nie zaburza estetyki budynku.

Moduły systemu VENTIFLEX® PLUS oraz kanały VENTIFLEX® są wykonane z tworzyw sztucznych, dzięki czemu nie są narażone na korozję, jak ma to miejsce w przypadku systemów metalowych.

Ponadto wszystkie elementy systemu są zabezpieczone za pomocą mikro-srebra, przez co mają silne właściwości bakterioi grzybobójcze. W efekcie tego produkty te posiadają 30-letnią gwarancję skuteczności biobójczej.

Prawidłowo zaprojektowane instalacje wentylacji oparte na systemach Frapol OnyX i Ground-Therm VENTIFLEX® zapewniają najwyższy komfort wentylacji w nowoczesnym budownictwie. Prawidłowy projekt dostarczą Państwu nasi projektanci lub współpracujące z nami firmy.

Logo Frapolwww.frapol.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Oczyszczacz powietrza - jak dobrze wybrać?
Oczyszczacz powietrza - jak dobrze wybrać?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny