Jak dobrać odpowiedni system rekuperacji?

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak dobrać odpowiedni system rekuperacji?

Budując nowy dom na każdym kroku analizujemy potrzeby swojej rodziny. Zastanawiamy się nad projektem, materiałami, rozkładem pokoi, itd. Niestety, tak ważną kwestię jak odpowiednia jakość powietrza w domu często pomijamy. Tymczasem jest rozwiązanie, które może zapewnić Tobie i Twojej rodzinie zdrowe i świeże powietrze na co dzień. Tym rozwiązaniem jest rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

aktualizacja: 2018-05-29 07:22:28

Wybór dostawcy rekuperacji to kluczowy moment. Zawsze zwracaj uwagę, aby wybrane przez Ciebie rozwiązanie charakteryzowało się takimi cechami jak:

Skuteczność i oszczędności o każdej porze roku

Klasy energooszczędnościOdpowiednio dobrany wymiennik ciepła to gwarancja komfortu przez cały rok. Stosowany w centralach wentylacyjnych (rekuperacyjnych) Komfovent, niezamarzający wymiennik obrotowy sprawi, że nawet w zimie (również w bardzo niskich temperaturach) będziesz mógł cieszyć się świeżym powietrzem oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Dzięki wysokiej skuteczności urządzenia odzyskasz nawet do 85% ciepła, dzięki czemu będziesz realnie oszczędzać na ogrzewaniu. Przykładem centrali wentylacyjnej (rekuperatora) z obrotowym wymiennikiem ciepła są np. urządzenia Komfovent z serii DOMEKT R.

Niezawodność, jakość i serwis

Wybieraj wyłącznie sprawdzone rozwiązania z odpowiednim zapleczem technicznym. Sprawdź, czy producent, którego wybrałeś posiada podobnie jak Komfovent własne laboratoria badawcze, dział badań i rozwoju oraz dwustopniową kontrolę jakości gwarantujące wysoką niezawodność.

Kupując nowy sprzęt zawsze powinniśmy brać pod uwagę również serwis jaki oferuje nam producent. W przypadku central Komfovent jest to bezpośredni centralnie zarządzany serwis producenta. To bardzo ważne! Masz pewność, że w razie czego Twoja rekuperacja będzie w rękach profesjonalisty na co dzień zajmującego się wyłącznie tymi urządzeniami, a nie jakiejś małej "autoryzowanej" firmy zajmującej się tematem od czasu do czasu.

Atest

Łatwe, wygodne sterowanie Plug&Play

Nowoczesna automatyka, która będzie mózgiem Twojego systemu rekuperacji powinna być prosta, intuicyjna i po prostu przyjemna w obsłudze. Jednocześnie musi ona być już wstępnie fabrycznie skonfigurowana, tak abyś mógł cieszyć się świeżym powietrzem od razu po instalacji i "włożeniu wtyczki do prądu".

Decydując się na rekuperator Komfovent serii DOMEKT masz pewność, że system jest w pełni gotowy do pracy od pierwszej minuty. Sam zdecydujesz czy będziesz chciał wszystkim sterować poprzez estetyczny, wygodny panel sterowania LCD z ekranem dotykowym, zaawansowany systemu BMS (Building Management System), czy za pomocą własnego smartfona (aplikacja Android lub iOS) lub komputera (dowolna przeglądarka internetowa) - gwarantuje to zintegrowany moduł sieciowy (web server), który otrzymujesz w standardzie automatyki C6 SMART HOME.

Panel sterowania LCD z ekranem dotykowym, zaawansowany systemu BMS (Building Management System)

Komfovent DOMEKT to jakość potwierdzona międzynarodowymi certyfikatami:

Rekuperacja. Jak wybrać centralę wentylacyjną (rekuperator)

Rekuperacja. Jak wybrać centralę wentylacyjną (rekuperator)

Instalacja systemu wentylacji - elementy składowe (EN)

Instalacja systemu wentylacji - elementy składowe (EN)

Rekuperacja - proste sterowanie. Dotykowy panel sterowania C6.1 i C6.2

Rekuperacja - proste sterowanie. Dotykowy panel sterowania C6.1 i C6.2

Logotyp Ventia

Więcej informacji uzyskasz:
Ventia Sp. z o.o. - wyłączny dystrybutor marki Komfovent
na terenie Polski

Napisz: info@ventia.pl
Zobacz: www.ventia.pl

Zadzwoń: 22 841 11 65

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Jerzy Michalik

05 Paź 2018, 12:31

1. wymienniki obrotowe stosowane są w wielu rekuperatorach, nie tylko komfovent 2. jak się montuje centralę w domu, to generalnie jest ona w pomieszczeniu i nie powinna zamarznąc. 3.sugerowanie jakoby wymienniki w centralach komfovent był wymienniki ktore niezamarzają jest wprowadzaniem ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Oczyszczacz powietrza - jak dobrze wybrać?
Oczyszczacz powietrza - jak dobrze wybrać?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny