Pompa ciepła WATERKOTTE - grzeje, chłodzi i WYGLĄDA

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Pompa ciepła WATERKOTTE - grzeje, chłodzi i WYGLĄDA

Wyjątkowy, nowoczesny design "Made in Germany", funkcjonalność, wydajność - to cechy pomp ciepła oferowanych przez firmę WATERKOTTE. Jakie dodatkowe korzyści osiągniesz, gdy zainstalujesz je we własnym domu?

aktualizacja: 2019-03-12 10:03:52
HENNLICH SP. Z O.O.

Pompa ciepła WATERKOTTE - do ogrzewania i... chłodzenia domu

Ogrzewanie domu, chłodzenie w lecie, ciepła woda użytkowa w urządzeniu zajmującym 0,38 m². Pompy ciepła WATERKOTTE stereotypowo kojarzą się z ogrzewaniem lub podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej. Jednak warto wiedzieć, że pompa ciepła są także wyposażone w moduł chłodzący, który może również wspomagać chłodzenie domu, co jest bardzo pomocne szczególnie podczas letnich upałów.

Pompy ciepła WATERKOTTE nadają się dla wszystkich pomieszczeń w nowoczesnym jak i starym budownictwie, gdzie jest wymagana szybka regulacja temperatury, małe zapotrzebowanie powierzchni do instalacji urządzeń grzewczych, a głównym celem jest obniżenie kosztów podczas użytkowania.

Pompy ciepła WATERKOTTE można umiejscowić w np. pralni. Przy kotle grzewczym nie mamy już takiej możliwości. Różne modele pomp ciepła WATERKOTTE posiadają wbudowany zbiornik do podgrzania ciepłej wody użytkowej o pojemności do 200 litrów. W ten sposób urządzenie zajmujące nie więcej jak 0,38 m² zapewnia ciepło, chłodzenie podczas upałów oraz ciepłą wodę użytkową przez cały rok. 

Pompy ciepła WATERKOTTE

Pompy ciepła WATERKOTTE - pasują do każdego wnętrza

Pompy ciepła WATERKOTTE, które można zainstalować w każdym pomieszczeniu, wyglądem oraz poziomem hałasu pracy nie przewyższają innych tradycyjnych sprzętów gospodarstwa domowego. Wszystkie pompy ciepła WATERKOTTE można z powodzeniem zintegrować z wystrojem wnętrza.

Pompy ciepła Waterkotte można zainstalować w każdym pomieszczeniu, a wyglądem oraz poziomem hałasu pracy nie przewyższa inne tradycyjne sprzęty gospodarstwa domowego. Pompę ciepła można umiejscowić w np. pralni, suszarni czy piwnicy oraz w kuchni, ponieważ ciśnienie akustyczne pomp ciepła WATERKOTTE w zależności od modelu wynosi od 37 - 42 db(A), więc porównywalnie do lodówki. 

Pompy ciepła WATERKOTTE nadadzą się do każdego pomieszczenia

Pompa ciepła WATERKOTTE - ekonomia i ekologia

Pompy ciepła WATERKOTTE nie potrzebują paliwa. Do ogrzewania domu wykorzystują ciepło pobierane z otoczenia – gruntu, wody lub powietrza. Niskie koszty eksploatacji to główny czynnik zapewniający atrakcyjność takiego sposobu ogrzewania.

Pompy ciepła WATERKOTTE są doskonałym rozwiązaniem szczególnie tam, gdzie nie ma podłączenia do sieci gazowej, a występuje jedynie przyłącze energetyczne. Pompa ciepły WATERKOTTE nie wymagają przyłącza gazu, opału czy dodatkowego zbiornika na olej.

Można oszczędzić rezygnując z kominów. Nie ma potrzeby budowania zbiornika na paliwo (olej lub gaz) oraz sprawdzania jego stanu. Nakłady inwestycyjne zwracają się już po kilku pierwszych latach eksploatacji, a więc bardzo szybko w odniesieniu do kilkudziesięcioletniego okresu eksploatacji budynku.

Przeciętnie pompa ciepła WATERKOTTE, która zużywa 1 kWh energii elektrycznej, dostarcza 4 kWh ciepła. Nie powstają żadne spaliny, nie dochodzi do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Szkodliwe spaliny, pochodzą zazwyczaj z zanieczyszczenia emitowanego z kominów.

Pompa ciepła WATERKOTTE zainstalowana na zewnątrz budynku

Czystość w domu

Nie ma potrzeby ładowania opału, czyszczenia pieca i jego rozpalania. Wystarczy regularnie opłacać rachunki za energię elektryczną. Pompa ciepła nie wymaga (poza energią elektryczną) dostarczania paliwa, a całość pracy kontrolowana jest przez wbudowany sterownik.

W przypadku zaniku napięcia w sieci elektroenergetycznej praca pompy nie jest możliwa. Jednak zdarza się to rzadko. W tym przypadku warto wyposażyć dom w dodatkowe akumulatory lub dodatkowe źródło ciepła, np. kominek.

Pompy ciepła WATERKOTTE

Pompa ciepła WATERKOTTE - bezpieczeństwo

Pompy ciepła są najbezpieczniejszym sposobem ogrzewania obiektu. Przy ich użyciu nie ma ryzyka wybuchu, tak jak w przypadku instalacji gazowej, czy zaczadzenia, jak w przypadku instalacji olejowej czy paliwowej.

Sterowanie przez Internet

Na wyposażeniu standardowym jest panel obsługi i regulator sterowany temperaturą zewnętrzną. Prosty Interfejs pozwala na sterowanie pompą ciepła przez Internet lub smartphona.

Pompa ciepła WATERKOTTE w kuchni

Pompa ciepła WATERKOTTE w siłowni

Więcej informacji na www.hennlich.pl

Logo Hennlich ul. Thomasa Wilsona 24A
44-190 Knurów     
tel.: +48 (32) 420 67 00  
fax: +48 (32) 420 67 08
e-mail: hennlich@hennlich.pl
www.hennlich.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny