Wiemy jak być SMART - NIBE SERIA S

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wiemy jak być SMART - NIBE SERIA S

Żyjemy w świecie który ciągle ewoluuje, a technologia która nas otacza staje się coraz bardziej zaawansowana i coraz bardziej zintegrowana z naszym codziennym życiem… i domem, którego sercem jest współgrająca z domownikami pompa ciepła. W 2020 roku ofertę marki NIBE wzbogaciła nowa seria pomp ciepła najnowszej generacji - NIBE SERIA S. 

aktualizacja: 2020-05-08 11:33:35
NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Nowa seria pomp ciepła S oferuje produkty wypełnione inteligentną technologią, która szybko staje się naturalną częścią inteligentnego domu. Dzięki połączeniu Wi-Fi, możliwe jest nie tylko sterowanie pompą ciepła bezpośrednio ze smartfona (aplikacja myUplink), ale także zdalne uruchamianie diagnostyki, bezprzewodowe podłączenie akcesoriów oraz pełna komunikacja urządzeń w chmurze obliczeniowej. Inteligentna technologia serii S umożliwia również obsługę urządzenia za pomocą głosu, a dzięki pełnej synchronizacji systemu operacyjnego w serii S wszystkie procesy zarządzania i współpracy przebiegają płynnie. 

Pompy ciepła NIBE S wyposażone zostały w niezwykle intuicyjny i przyjazny dla użytkownika wyświetlacz z kolorowym panelem dotykowym, a zaawansowany system operacyjny oraz proste komunikaty ułatwią obsługę zarówno użytkownikowi, jak i instalatorowi.

MAKSYMALNY KOMFORT 

Nowa aplikacja MyUplink to optymalny sposób sterowania pompami ciepła NIBE Serii S bezpośrednio ze smartfona lub poprzez stronę internetową www.myuplink.com. Po nawiązaniu połączenia pomiędzy pompą ciepła, a aplikacją możesz odczytywać informacje o pompie ciepła w czasie rzeczywistym, dostosowywać ustawienia i nadzorować proces instalacji, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz! Obsługa pompy ciepła nigdy nie była prostsza, dzięki dwóm wersjom aplikacji: dla użytkownika i dla instalatora/serwisanta. Nowa aplikacja myUplink umożliwia również zdalną i bezpłatną aktualizację oprogramowania. 

Aplikacja MyUplink to:

 • Dwie wersje aplikacji: dla użytkownika MyUplink i instalatora/serwisanta MyUplink PRO
 • Niezwykle przyjazny i intuicyjny interfejs
 • Proste i klarowne komunikaty
 • Ulepszony pulpit nawigacyjny
 • Zdalne sterowanie i diagnostyka przez telefon
 • Podgląd aktualnej pracy pompy ciepła 
 • Obsługa wielu języków
 • Ethernet, Wi-Fi i łączność bezprzewodowa inteligentnego domu  
 • Dostęp z poziomu menu do zaawansowanych ustawień eksperckich
 • Dane firmy instalacyjnej bezpośrednio w aplikacji
 • Łatwy dostęp do funkcji Premium (sterowanie/rozszerzona historia)
 • Bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania
 • Synchronizacja pracy pompy z aktualnymi warunkami pogodowymi
 • Kreator uruchomienia pompy ciepła
Aplikacja MyUplink
Aplikacja MyUplink 

SERCE INTELIGENTNEGO DOMU - INWERTEROWA GRUNTOWA POMPA CIEPŁA NIBE S1255 

NIBE S1255 to najbardziej zaawansowana technologicznie gruntowa pompa ciepła NIBE z modulowaną mocą grzewczą do 6, 12 lub 16 kW. Model o mocy 6 kW jest dostępny w wersji z wbudowanym modułem chłodzenia pasywnego NIBE S1255 PC. Typoszereg NIBE S1255 wyposażony został w inwerterowo sterowaną sprężarkę i elektroniczne pompy obiegowe z płynną regulacją prędkości. Dzięki automatycznemu dostosowywaniu parametrów pracy do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, pompa ciepła pracuje bez skoków poboru energii, co powoduje niższe rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę.

Zastosowanie inwerterowych sprężarek pozwala również na skrócenie czasu rozruchu systemu, bezpieczny dobór urządzenia, brak konieczności stosowania zbiornika buforowego, możliwość rozbudowy domu w późniejszym czasie oraz cichą pracę. Poziom ciśnienia akustycznego pompy ciepła NIBE S1255-6 PC, waha się w granicach 21-28 dB(A) (wg EN 11203, przy B0/W35 w odl. 1m), co oznacza że pompa ciepła pracuje ciszej niż lodówka. Zastosowana technologia sprawiła, że urządzenie osiąga najwyższą klasę energetyczną A+++ i bardzo wysoki średnioroczny współczynnik sprawności SCOP=5,5!

Pompa ciepła NIBE S1255
Pompa ciepła NIBE S1255 

Innowacyjna pompa ciepła NIBE S1255 to urządzenie, które wpisuje się w aktualny trend domu w wersji SMART. Pompa ciepła może m.in. optymalizować współpracę z fotowoltaiką, stacją meteorologiczną lub względem bieżącej ceny energii elektrycznej w systemach smart-grid, stabilizując sieć elektroenergetyczną.

Urządzenie zaprojektowane w technologii SMART ma kolorowy, dotykowy wyświetlacz z wbudowanym przewodnikiem możliwości programowania oraz dwie wbudowane anteny, dzięki czemu możliwe jest w pełni zdalne sterowanie systemem z telefonu lub tabletu poprzez aplikację MyUplink. To wszystko pomaga w procesie planowania i instalacji pomp ciepła i wspiera poprawne działanie tych urządzeń podczas ich eksploatacji. Możliwość sterowania głosowego, bezprzewodowy odczyt wilgotności czy stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniu to dodatkowe atuty tej innowacyjnej pompy ciepła.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość witos

17 Lut 2020, 19:25

Mam pompe 1155 pc i w tym roku do 20 stycznia zapłaciłem 420 zł, przewiduje ze do 20 marca bedzie nastepne 250 zł,czyli w sumie 670 zł(w domu 22 c i woda 210 litrow zbiornik temperatura 42 c. Dom ma 130 m2,izolacja scian 30 cm,rekuperator+izolacja dachu 40cm(mam podłączony osobny licznik pod pompe)

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje