Poznaj najnowsze rozwiązania grzewcze z pompami ciepła NIBE

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Poznaj najnowsze rozwiązania grzewcze z pompami ciepła NIBE

Szeroka oferta zaawansowanych technologicznie produktów marki NIBE pozwala na stworzenie wielozadaniowego systemu grzewczego opierającego się w 100% na odnawialnych źródłach energii. Oto rozwiązania marki NIBE, które pozwolą ogrzać dom energooszczędnie, komfortowo i ekologicznie.

aktualizacja: 2019-03-06 08:53:11
NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Powietrze jest za darmo - wykorzystaj je!

Powietrzne pompy ciepła NIBE to urządzenia zdobywające przewagę na rynku nowoczesnego ogrzewnictwa. Spowodowane jest to nie tylko przystępnymi cenami (zestaw przeznaczony do ogrzewania budynku NIBE SPLIT 6kW można kupić już za 14 000 zł netto!), ale także łatwością instalacji i obsługi. Pompy powietrzne jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz spada do -25°C.

Flagowym przykładem powietrznej pompy ciepła typu PREMIUM jest pompa ciepła NIBR F2120 osiągająca sprawność na poziomie pompy gruntowej na poziomie 5,05! Dodatkowymi atutami są niski poziom hałasu (9dB(A) w odległości 2m) oraz wysoka temperatura zasilania (63°C), co sprawia że pompy te świetnie sprawdzają się w obiektach o dużym zapotrzebowaniu na ciepło.

Powietrzna pompa ciepła F2120 typu monoblok z SCOP ma poziomie 5,05

Inteligentny system z energią z ziemi

Gruntowe pompy ciepła to urządzenia, które do ogrzewania budynku wykorzystują energię cieplną znajdującą się w gruncie. Samo urządzenie instalowane jest wewnątrz budynku, natomiast energia pozyskiwana jest przez kolektor gruntowy, wypełniony niezamarzającym roztworem glikolu.

Urządzenie może na równi z centralnym ogrzewaniem spełniać funkcję produkcji ciepłej wody użytkowej zarówno we wbudowanym jak i osobnym zbiorniku c.w.u. W okresie letnim poprzez wykorzystanie chłodu zawartego w ziemi oraz odwrócenie obiegu, gruntowa pompa ciepła realizuje również funkcję chłodzenia budynku zupełnie za darmo.

Kompaktowa gruntowa pompa ciepła F1245


Gruntowe pompy ciepła NIBE
pracują niezależnie od warunków pogodowych przez cały rok, co oznacza że roczny koszt ogrzewania domu o powierzchni 130 m2, będzie wynosił około 1400 zł. Są to urządzenia całkowicie bezobsługowe, dające możliwość wykorzystania tańszej energii elektrycznej w taryfie nocnej i weekendowej, dzięki możliwości tygodniowego programowania czasowego w trzech okresach na dobę.

Aktualnie najczęściej wybieranymi pompami ciepła w Polsce są NIBE F1245 oraz inwerterowe pompy Ciepła F1255, które samodzielnie dostosowują wydajność do bieżącego zapotrzebowania na ciepło budynku.

Komfort w Twoim domu z NIBE UPLINK

NIBE Uplink to aplikacja na smartfony i tablety, która umożliwia zdalny monitoring oraz sterowanie pracą całego systemu centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej dla uzyskania maksymalnego konfortu.

Zaawansowana technologia pozwala na pełne wykorzystanie zalet inteligentnego domu, tworząc algorytmy pracy pomiędzy urządzeniami sterowanymi cyfrowo (np. zwiększ wydajność wentylacji jeżeli czujnik wilgotności wskaże przekroczenie zadanego poziomu wilgotności), wykorzystując nową bezpłatną usługę internetową IFTTT (If This Than That).

Komfort zawsze i wszędzie z NIBE UPLINK

Rekuperator, czyli wentylacja bez strat ciepła

Aby zwiększyć komfort użytkowania budynku i obniżyć koszty eksploatacji budynku, coraz częściej instalowane są rekuperatory. Firma NIBE-BIAWAR w swojej ofercie posiada rekuperatory ERS oraz GV-HR, które zaprojektowane zostały w odpowiedzi na potrzeby użytkowników. Marka NIBE zadbała również o łatwość i komfort obsługi rekuperatorów, umożliwiając sterowanie i monitorowanie całości systemu przez Internet aplikacją NIBE UPLINK.

Do budynków istniejących, mieszkań oraz budynków wielorodzinnych z nieskuteczną wentylacją polecane są rekuperatory pokojowe DVC, które nie wymagają instalacji kanałów wentylacyjnych. W konsekwencji ich montaż nie wymaga remontu! Rekuperatory sterowane są za pomocą pilota i można je łączyć w systemy kaskadowe za pomocą aplikacji NIBE DVC 10. Pojedyncze urządzenie zapewnia wymianę i filtrację powietrza w pomieszczeniach o kubaturze do 50m3, a ich sprawność temperaturowa osiąga 97%.

Zadbaj o powietrze w swoim domu z rekuperatorami NIBE

100% OZE w Twoim domu?

Idealnym dopełnieniem systemu są systemy fotowoltaiczne NIBE PV, czyli kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnego źródła jakim jest promieniowanie słoneczne. Dzięki innowacyjnemu modułowi EME 20, pompa ciepła może na bieżąco wykorzystywać produkowaną energię, podnosząc jednocześnie wydajność pracy.

Dzięki współpracy pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi, mamy możliwość uzyskania najwyższego komfortu przebywania w budynku przy niemal zerowych rachunkach za energię (pozostaje opłata stała ok. 20 zł/mc za energię elektryczną) oraz zerową emisję zanieczyszczeń do atmosfery.

Inteligentny i wielozadaniowy system NIBE - 100% OZE

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość witos

17 Lut 2020, 19:25

Mam pompe 1155 pc i w tym roku do 20 stycznia zapłaciłem 420 zł, przewiduje ze do 20 marca bedzie nastepne 250 zł,czyli w sumie 670 zł(w domu 22 c i woda 210 litrow zbiornik temperatura 42 c. Dom ma 130 m2,izolacja scian 30 cm,rekuperator+izolacja dachu 40cm(mam podłączony osobny licznik pod pompe)

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny