STOP SMOG: kampania STIEBEL ELTRON

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
STOP SMOG: kampania STIEBEL ELTRON

Promocja STOP SMOG od Stiebel Eltron! Firma przygotowała szereg kompletnych pakietów z pompami ciepła powietrze-woda i solanka-woda różnych mocy, także z opcją chłodzenia budynku oraz wentylacji i rekuperacji.

SMOG: EFEKT DZIAŁALNOŚCI CZŁOWIEKA

Smog jest nienaturalną mgłą, która powstaje wskutek działalności człowieka. Co nas truje? Fabryki, spaliny samochodowe, palenie węglem, drewnem, śmieciami i innymi paliwami stałymi w piecach. Zanieczyszczenie powietrza jest szczególnie odczuwalne w bezwietrzne dni, ponieważ brak wiatru uniemożliwia rozrzedzenie się mgły smogowej.

Gdy zaczyna się sezon grzewczy, do powietrza, którym oddychamy, dostaje się zwiększona ilość pyłów PM10 i PM2,5. Oddychanie fatalnym powietrzem wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Pyły PM2,5 są drobniejsze i bardziej niebezpieczne dla naszego organizmu od pyłów PM10. Docierają do układu oddechowego oraz krwionośnego. Dużo dłużej zostają w naszym organizmie. W takiej sytuacji wszelkie formy aktywności na wolnym powietrzu, szczególnie uprawianie sportu są odradzane.

Bezpośrednie i pośrednie efekty smogu są zatrważające: wzrost zachorowań na alergię, astmę, choroby kardiologiczne i nowotworowe, obniżenie odporności i umieralność człowieka. Pyły przenikają do wody, gleby i roślin. Jemy skażone mięso zwierząt, które wzrastały w takim środowisku.

Smog powoduje alergie

STOP, CZYLI CO MOŻEMY ZROBIĆ?

Przede wszystkim dbać o środowisko naturalne w każdy możliwy sposób. Jednym z nich jest likwidacja niskiej emisji zanieczyszczeń. To określenie oznacza wymianę starych pieców w domach na nowoczesne systemy grzewcze, które nie zanieczyszczają powietrza. Zacznij od "własnego ogródka".

BUDUJESZ NOWY DOM?

Jaki system grzewczy wybierzesz? "Tradycyjny", oparty na spalaniu w piecu? Wtedy musisz w domu zaplanować i zainwestować w grzejniki oraz specjalne pomieszczenie na kotłownię oraz komin. Pomyśl, że w letnie dni w ogrodzie Ty i Twoje dzieci będą oddychały spalinami z domowego komina. Przyłączenie gazu, kupno i składowanie węgla, czy drewna kosztuje. Niemałe koszty są związane również z kupnem i instalacją grzejników w każdym pomieszczeniu, wybudowaniem komina spełniającego odpowiednie normy.

Policz wszystkie koszty materialne i niematerialne i zastanów się, czy nie warto jednak postawić na niezależność energetyczną i zainwestować w ekologiczną pompę ciepła?

ZOBACZ, CO WYBRALI NASI KLIENCI

STOP SMOG: SKORZYSTAJ ZE SPECJALNEJ OFERTY

Dlatego w kampanii STOP SMOG firma STIEBEL ELTRON przygotowała szereg kompletnych pakietów z pompami ciepła powietrze-woda i solanka-woda różnych mocy, także z opcją chłodzenia budynku oraz wentylacji i rekuperacji. Dokładnie skonfigurowane pakiety posiadają potencjał, który można szybko wykorzystać i zastosować w starym i nowym budownictwie. Łączą wysoką jakość z pierwszorzędną wydajnością i bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do wydajności.

Dowiedz się więcej o kampanii STOP SMOG na:
https://www.stiebel-eltron.pl/pl/aktualnosci/stop_smog.html

Stiebel Eltron - logotyp

STIEBEL ELTRON Polska Sp. z o.o.
02-234 Warszawa
ul. Działkowa 2
www.stiebel-eltron.pl

Zdaniem naszych Czytelników

time image

22 Paź 2019, 13:21

Dnia 17.10.2019 o 11:52, Gość Marcin Ś napisał: Tryb antyzamarzaniowy... jak to się ma do ogrzewania domu jak bardzo spada wydajność samej pompy, rozumiem że załącza się grzałka elektryczna? Przekazujemy odpowiedź na pytanie otrzymane od firmy Stiebel ...

time image

Gość Marcin Ś

17 Paź 2019, 09:52

Tryb antyzamarzaniowy... jak to się ma do ogrzewania domu jak bardzo spada wydajność samej pompy, rozumiem że załącza się grzałka elektryczna?

time image

24 Wrz 2019, 08:33

3 godziny temu, Gość Kuba napisał: A co jeśli temperatura spadnie poniżej-20*C na dworze Przekazujemy odpowiedź na pytanie otrzymane od firmy Stiebel Eltron.   W przypadku spadku temperatury poniżej -20*C pompa ciepła na zewnątrz posiada tryb antyzamarzaniowy. ...

time image

Gość Kuba

24 Wrz 2019, 05:26

A co jeśli temperatura spadnie poniżej-20*C na dworze

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny