Odkryj sekret monoblokowej pompy ciepła

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Odkryj sekret monoblokowej pompy ciepła

Monoblok to rodzaj konstrukcji: powietrzne pompy ciepła typu monoblok są w całości produkowane i montowane w fabryce. Wszystkie elementy - wentylator, parownik, sprężarka, zawór rozprężny oraz skraplacz - zamknięte są w jednym urządzeniu. Całość połączeń instalacji wewnątrz pompy zawierających gaz chłodniczy wykonywana jest również w czasie procesu produkcji. Układ termodynamiczny zostaje napełniony gazem chłodniczym, następnie zostaje szczelnie zamknięty i przetestowany w sposób niezwykle skrupulatny. Pompa ciepła jest hermetyczna, a co za tym idzie, bezpieczna.

aktualizacja: 2019-09-20 11:38:58
Animacja 360°

Wysokosprawna pompa ciepła HPA-O 8 Cs Plus od STIEBEL ELTRON typu monoblok wykorzystuje darmową energię naturalną z powietrza, aby ogrzać Twój dom.

Monoblokowa, inwerterowa pompa ciepła powietrze-woda HPA-O 8 CS Plus

Monoblokowa, inwerterowa pompa ciepła powietrze-woda HPA-O 8 CS Plus

 • monoblok jest kompletną, kompaktową pompą ciepła, bardzo prostą w montażu;
 • wyznacza nowe standardy ogrzewania w segmencie nowo budowanych domów jednorodzinnych;
 • ze względu na minimalną emisję dźwięku pompa może być stosowana nawet w wąskich przestrzeniach między budynkami;
 • Instalacja na zewnątrz budynku na ścianie lub na wspornikach;
 • nowoczesna technologia inwerterowa zapewnia wysoką wydajność;
 • funkcja I-COOL Technology - inteligente chłodzenie inwertera - odbywa się poprzez układ hydrauliczny pompy ciepła. W porównaniu z chłodzeniem przez powietrze zastosowany układ pozwala zoptymalizować i bardziej efektywnie chłodzić inwerter. Strumień przepływu czynnika chłodzącego jest kontrolowany i regulowany przez zawór co sprawia, że chłodzenie realizowane jest tylko w tedy, kiedy jest to konieczne. Dodatkowo odprowadzane z inwertera ciepło jest przekazywane do systemu ogrzewania a nie bezpowrotnie "wyrzucane" do środowiska.
 • funkcja ABC design (Anti-Block-Condensate) uniemożliwia zablokowanie odpływu kondensatu, powstającego przy rozmrażaniu pompy ciepła, i tym samym zamrożenie parownika. W dolnej płycie pompy ciepła obszar parownika jest otwarty.
 • chłodzenie aktywne - chłodzenie poprzez odbieranie ciepła z systemu grzewczego za pomocą ogrzewania powierzchniowego i klimakonwektorów;
 • maksymalna temperatura zasilania czynnika grzewczego +60°C (dla P4°C) i +50°C (dla P-8°C);
 • granica zastosowania: powietrze o temperaturze od -20°C do +40°C;
 • moc grzewcza P7/W35 (min./max.) wynosi odpowiednio 5,48/8,50;
 • współczynnik efektywności (COP) przy A7/W35 (EN 14511) wynosi 4,76;
 • poziom ciśnienia akustycznego (EN 12102) wynosi 57dB (A);
 • urządzenie wyposażone jest fabrycznie w elementy zabezpieczające (m.in. czujnik wysokiego ciśnienia, czujnik niskiego ciśnienia) oraz posiada zintegrowany system zabezpieczenia przez zamarzaniem. Przy temperaturze skraplacza 8°C włącza się automatycznie pompa obiegowa a gdy temperatura w obiegu grzewczym spadnie poniżej 5°C automatycznie włączy się pompa ciepła.
 • możliwość połączenia z instalacją fotowoltaiczną
 • certyfikat KEYMARK
 • klasa efektywności energetycznej A++
 • argumenty najwyższej jakości, efektywności i bezawaryjności oraz możliwość uzyskania dotacji w programie "Czyste Powietrze" szybko trafiły w gusta wielu indywidualnych Inwestorów.

Zalety monoblokowaej pomy ciepła

Ogrzewanie domu, powietrzna pompa ciepła HPA-O 8 CS Plus

Ogrzewanie domu, powietrzna pompa ciepła HPA-O 8 CS Plus

Funkcje i zalety monobloków w skrócie

 • Hermetyczność: pompa ciepła jest urządzeniem hermetycznym, z fabrycznie zamkniętym układem chłodniczym.
 • Brak przeglądów okresowych: pompa ciepła nie wymaga przeglądów wymaganych przez Ustawę F-gazową z dnia 15 maja 2015 r. Poz. 881, o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych. To oznacza więcej pieniędzy w Twoim portfelu.
 • Trwała szczelność: w monoblokowej pompie ciepła występuje mniejsze prawdopodobieństwo nieszczelności nawet po wielu latach eksploatacji.
 • Cicha kotłownia: chyba nikt nie lubi hałasu, szczególnie we własnym domu. Jednostka zewnętrzna oraz wszystkie elementy ruchome znajdują się na zewnątrz. W budynku nie ma elementów generujących dźwięki.
 • Cicha praca na zewnątrz: monoblokowa pompa ciepła pracuje bardzo cicho. Przy ustawieniu urządzenia na zewnątrz poziom mocy akustycznej wg EN 12102 wynosi tylko 57 dB. Dodatkowy tryb pracy SILENT MODE pozwala na bardzo cichą eksploatację, np. w nocy.
 • Uruchomienie i serwis: Dbamy o komfort naszych Klientów. Zapewnimy Ci bezpłatną kontrolę systemu przed uruchomieniem. Nasz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny obejmuje cały kraj. Monoblokowa pompa ciepła HPA-O 8 CS Plus jest praktycznie bezawaryjna, jednak - jak to w życiu bywa - wszystko może się zdarzyć. Dlatego możesz na nas liczyć, dbamy o prestiżowych Klientów.
 • Inwerter: zastosowanie technologii inwerterowej w monoblokowych pompach ciepła HPA-O 8 CS Plus powoduje, że urządzenie jest sterowane zależnie od aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Polega to na płynnej regulacji wydajności poprzez zmianę prędkości pracy sprężarki oraz wentylatora, co zapewnia wysoką wydajność systemu i znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Funkcja I-Cool zapewnia inteligentne chłodzenie inwertera poprzez układ hydrauliczny pompy ciepła.

Gotowe rozwiązanie

Inwerterowa, powietrzna pompa ciepła HPA-O 8 CS Plus

Zainteresowaliśmy Cię? To świetnie, ponieważ przygotowaliśmy specjalny, promocyjny zestaw z monoblokową powietrzną pompą ciepła HPA-O 8 CS Plus Set flex, który umożliwia dalszą elastyczną konfigurację. W zestawie oprócz pompy ciepła HPA-O 8CS Plus znajduje się moduł hydrauliczny HM Trend, który charakteryzuje się wysoką integracją istotnych elementów systemu grzewczego, co korzystnie wpływa na obniżenie czasu montażu, estetykę wykonania instalacji oraz eliminuje ryzyko powstania błędów montażowych.

W module HM Trend zintegrowano między innymi:

 • regulator pracy systemu WPM3, który zapewnia w pełni automatyczną pracę systemu pompy ciepła oraz regulację instalacji grzewczej w funkcji temperatury zewnętrznej;
 • elektroniczna pompa obiegowa układu c.o. / c.w.u. wielostopniowa grzałka elektryczna o mocy maks. 8,8 kW;
 • naczynie przeponowe układu c.o. o pojemności 24 litrów;
 • zawór bezpieczeństwa.

Zestaw jest przeznaczony do domów jednorodzinnych o powierzchni < 200 m² i spełnia 3 funkcje: ogrzewanie, chłodzenie, ciepła woda (z zewnętrznym zasobnikiem). Promocyjna cena zestawu wynosi 19.950,- zł. netto.

Promocyjna cena zestawu wynosi 19.950,- zł. netto.

Szczegóły:

kontakt@stiebel-eltron.pl
www.stiebel-eltron.pl

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Marcin Ś

17 Paź 2019, 09:52

Tryb antyzamarzaniowy... jak to się ma do ogrzewania domu jak bardzo spada wydajność samej pompy, rozumiem że załącza się grzałka elektryczna?

time image

24 Wrz 2019, 08:33

3 godziny temu, Gość Kuba napisał: A co jeśli temperatura spadnie poniżej-20*C na dworze Przekazujemy odpowiedź na pytanie otrzymane od firmy Stiebel Eltron.   W przypadku spadku temperatury poniżej -20*C pompa ciepła na zewnątrz posiada tryb antyzamarzaniowy. ...

time image

Gość Kuba

24 Wrz 2019, 05:26

A co jeśli temperatura spadnie poniżej-20*C na dworze

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny