Budynek samowystarczalny - 100% OZE od NIBE

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Budynek samowystarczalny - 100% OZE od NIBE

W obliczu narastających problemów związanych z wyczerpywaniem się zasobów paliw kopalnych, wzrostem ich cen, a także pogorszeniem się stanu środowiska naturalnego, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii jako głównych źródeł energetycznych staje się koniecznością. Szeroka gama zaawansowanych technologicznie produktów marki NIBE pozwala na stworzenie energooszczędnego, komfortowego i ekologicznego systemu grzewczego, opierającego się w 100% na alternatywnych źródłach energii.

Wysokowydajna powietrzna pompa ciepła

Kompletny i energooszczędny system grzewczo-chłodniczy NIBE SPLIT został zaprojektowany w celu zapewnienia optymalnego komfortu cieplnego przez cały rok. System ten spełnia funkcje ogrzewania, produkcji ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia w ekonomiczny i przyjazny dla środowiska sposób.

Pompa ciepła NIBE SPLIT zapewnia, aż 58°C na zasilaniu systemu grzewczego z pracy samej sprężarki, a z dodatkowym źródłem ciepła aż do +65°C, będąc tym samym idealnym rozwiązaniem do termomodernizacji budynków, w których użytkownicy chcą zachować istniejący system grzejnikowy. Dzięki możliwości odwrócenia obiegu chłodniczego, system NIBE SPLIT oprócz ogrzewania i produkcji c.w.u., zapewnia również chłodzenie w okresie letnim.

Dzięki wykorzystaniu w pompach ciepła NIBE SPLIT technologii inwerterowej, moc sprężarki dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, dzięki czemu urządzenia te zapewniają wyższą niż tradycyjne pompy, efektywność pracy. Technologia ta zapewnia większą trwałość, większy komfort i mniejsze zużycie prąd, dzięki czemu pompy ciepła osiągają wysoki współczynnik sprawności. Współczynnik sprawności COP pompy SPLIT 6 kW wynosi 5,32 przy A7/W35 wg EN14511.

Pompa ciepła NIBE SPLIT wyróżnia się niezwykłą elastycznością w doborze lokalizacji i prostotą instalacji. Obie jednostki łączy się ze sobą systemem rur, a następnie wypełnia się czynnikiem chłodniczym R410A, w który pompa ciepła jest fabrycznie wyposażona. Jednostkę zewnętrzną możemy zawiesić na ścianie budynku, za pomocą uchwytów ściennych lub postawić na stelażu naziemnym przy ścianie budynku.

Inteligentna wentylacja z odzyskiem ciepła

Aby wspomóc pracę pompy ciepła, a tym samym zapewnić niższe rachunki za prąd i lepsze warunki komfortu wewnątrz pomieszczeń, warto rozważyć instalację kontrolowanej wentylacji z odzyskiem ciepła. Rekuperator NIBE ERS lub GV-HR pozwala na zachowanie wymaganej wymiany powietrza nawet przy zamkniętych oknach i jednocześnie umożliwia ponowne wykorzystanie energii z powietrza wywiewanego. Chłodniejsze powietrze zewnętrzne ogrzewa się od powietrza wywiewanego, dzięki czemu na jego ogrzewanie zużywana jest mniejsza ilość energii.

Rekuperator NIBE ERS 10-400 to urządzenie przeznaczone do domów jednorodzinnych do 300 m³ o wydajności 420 m² przy 150 Pa. Praca całego system z pompą ciepła i wentylacją, sterowana jest za pomocą jednego, wielofunkcyjnego sterownika pompy ciepła umieszczonego na pompie ciepła lub zdalnie za pomocą systemu NIBE UPLINK.

Rekuperator NIBE ERS
Rekuperator NIBE ERS

Darmowa energia ze słońca

Dopełnieniem energooszczędnego systemu są kompletne zestawy fotowoltaiczne NIBE PV do produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Dobrze dobrane panele są w stanie całkowicie pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną pompy ciepła a nawet całego domu i zredukować rachunki niemal do zera. Dzięki modułowi komunikacyjnemu NIBE EME 20, pompa ciepła NIBE może zwiększać wydajność pracy, korzystając z bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV dostępne są w ośmiu zestawach o mocy: 3, 4, 5, 6, 9, 12, 15 i 24 kW. Aby idealnie dostosować instalację, panele można dodawać lub odejmować w zależności od potrzeb i powierzchni dachu budynku. Dzięki zastosowaniu pakietu paneli fotowoltaicznych składających się z 10-40 paneli można uzyskać zestawy od 3 do 12 kW. Do większych instalacji stosowane są pakiety 15 i 24 kW, które można pomnożyć do pożądanej wydajności.

System fotowoltaiczny NIBE PV
System fotowoltaiczny NIBE PV

WOLNOŚĆ ZAWSZE I WSZĘDZIE - NIBE UPLINK

NIBE Uplink to proste w obsłudze i przyjazne użytkownikowi narzędzie do monitorowania i zarządzania pompą ciepła NIBE przez Internet z dowolnego miejsca na ziemi. Poprzez system NIBE Uplink można uzyskać podgląd na aktualny status pompy ciepła oraz pobrać najnowszą aktualizację oprogramowania, zupełnie za darmo. Aplikacja umożliwia również zdalną diagnostykę pracy systemu grzewczego, co wpływa na niższe koszty serwisu. W przypadku wystąpienia zakłóceń w pracy pompy ciepła, za pomocą e-mail lub telefonu komórkowego system wysyła ostrzeżenie, które pozwoli na szybką reakcję serwisową.

Zdalne sterowanie pompą ciepła dzięki aplikacji NIBE Uplink
Zdalne sterowanie pompą ciepła dzięki aplikacji NIBE Uplink

Inteligentny i wielozadaniowy system NIBE nagrodzony Złotym Medalem Targów ENEX

System NIBE składający się z jednostki AMS 10-6, rekuperatora ERS 10-400, zestawu fotowoltaicznego NIBE PV oraz zaawansowanego sterownika SMO 40 został doceniony i nagrodzony Złotym Medalem Targów ENEX 2019. System ten zapewnia komfortowe, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie, chłodzenie, produkcję c.w.u oraz wentylację z odzyskiem ciepła, wykorzystując energię słoneczną.

Moduł SMO 40 umożliwia sterowanie pompą ciepła, rekuperacją oraz przekazuje informacje o bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca do pompy ciepła, która automatycznie zwiększa swoją wydajność. Sterowany zdalnie przez aplikację NIBE UPLINK system zapewnia niemal zerowe rachunki za energię oraz eliminuje emisję CO2 i innych zanieczyszczeń do atmosfery. 100% energii potrzebnej do domu pochodzi z OZE!

System NIBE składający się z jednostki AMS 10-6, rekuperatora ERS 10-400, zestawu fotowoltaicznego NIBE PV oraz zaawansowanego sterownika SMO 40
System NIBE zapewnia ogrzewanie, chłodzenie, produkcję c.w.u. oraz wentylację z odzyskiem ciepła, wykorzystując energię słoneczną

NIBE AB to przedsiębiorstwo będące największym producentem urządzeń grzewczych oraz liderem na rynku europejskim w sprzedaży pomp ciepła i elektrycznych ogrzewaczy wody. Ten szwedzki koncern od 1952 roku zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań w zakresie ogrzewania budynków w gospodarstwach domowych oraz w dużych obiektach komercyjnych. Firma NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. dołączyła do rodziny NIBE w 2000 roku, stopniowo wprowadzając do oferty urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, w tym pompy ciepła, stając się liderem sektora w Polsce. W ubiegłym roku firma NIBE-BIAWAR obchodziła jubileusz 50-lecia, który zwieńczony zostanie otwarciem nowoczesnej fabryki jesienią 2019.

Magda Turecka
Specjalista ds. Marketingu NIBE.
NIBE-Biawar Sp. Z o.o.

www.nibe.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny