Pompy ciepła Edel i HRC

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Pompy ciepła Edel i HRC

Rozwój powietrznych pomp ciepła jest tak znaczący, że obecnie urządzenia te są najchętniej wybieranym źródłem ciepła. W tym sezonie obserwujemy szybko rosnącą popularność podgrzewaczy wody zintegrowanych z pompą ciepła, popularnie nazywanymi pompami ciepła do c.w.u. To doskonałe urządzenia zapewniające zupełnie niezależnie ciepłą wodę użytkową przez cały rok, a dzięki wysokiemu współczynnikowi sprawności, rachunki z wodę mogą być naprawdę niskie.

aktualizacja: 2019-06-03 08:22:14

Auer już od lat stawia na rozwój powietrznych pomp ciepła, czego efektem jest najnowsza seria pomp ciepła do c.w.u. Edel oraz wysokotemperaturowe pompy ciepła HRC.

ZALETY NIE DO POBICIA

To co najbardziej wyróżnia pompy ciepła Edel to zastosowanie nowoczesnych kompresorów oraz propanu jako czynnika chłodniczego. Propan w znaczący sposób wpływa na wysoką sprawność pompy w każdych warunkach pogodowych. Mimo, że przy wyższych temperaturach powietrza wszystkie niemal urządzenia wykazują podobną, wysoką sprawność, to dla nas najważniejsze jest to, jak pompa ciepła pracuje zwłaszcza przy niskich temperaturach, kiedy zwiększa się potrzeba na ciepłą wodę.

Wtedy właśnie ujawnia się przewaga pompy ciepła marki Auer. Edel pozyskuje energię z powietrza zewnętrznego już od temperatury -12°C, czyli przy temperaturze, w której urządzenia tego typu podgrzewają wodę za pomocą grzałek elektrycznych. Przy tak niesprzyjających warunkach ciepła woda użytkowa podgrzewana jest do temperatury 60°C wyłącznie za pomocą pracy pompy ciepła. Edel osiąga przy tym wysoki współczynnik sprawności COP 3,3 wg zaostrzonej normy PN-EN 16147. Najistotniejsze jest jednak to, że współczynnik sprawności jest bardzo wysoki praktycznie w całym zakresie temperatur.

Kolejny mocny punkt to zastosowanie zbiornika ze stali chirurgicznej INOX 316L zintegrowanego z wymiennikiem ciepła w opatentowanej technologii eHD, zapewniającej optymalne wykorzystanie energii do podgrzewania wody. INOX 316L to materiał o podwyższonej odporności na korozję w środowiskach agresywnych, który gwarantuje trwałość urządzenia.

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA HRC

Pompy ciepła mają bardzo szerokie zastosowanie. W przypadku Edela jest to pompa niewielkiej mocy zintegrowana z podgrzewaczem i przeznaczona do określonego celu. Co jednak jeżeli chcemy ogrzać cały budynek albo basen? Odpowiedzią marki Auer jest wysokotemperaturowa powietrzna pompa ciepła HRC. Przewagą HRC nad innymi tego typu konstrukcjami są dwa niezależnie kompresory, zapewniające wysoki stopień modulacji mocy, w zakresie od 35 do 100% mocy.

Możliwe są 3 tryby funkcjonowania: praca tylko kompresora niskiej mocy, wysokiej mocy albo praca obu kompresorów jednocześnie. Pompa ciepła HRC osiąga współczynnik sprawności COP na poziomie 4,5. Woda podgrzewana jest do temperatury 70°C przy temperaturze zewnętrznej -10°C, a praca pompy zagwarantowana jest do temperatury -20°C na zewnątrz przy zapewnieniu temperatury wody do 65°C.

Efektywność pomp ciepła jest najbardziej widoczna przy stałym odbiorze energii, np. w przypadku podgrzewania basenu, gdzie przy bardzo dużej pojemności wodnej, optymalnym doborze mocy urządzenia i wartości przepływów jest to najlepszy i najtańszy sposób zapewnienia wymaganego komfortu cieplnego. Modulacja mocy w pompach HRC gwarantuje niższe zużycie energii i zapewnia sprawne funkcjonowanie pompy ciepła bez dodatkowego źródła ciepła. Gama HRC dostępna jest w szerokim zakresie mocy od 7 do 140 kW.

Pompy ciepła HRC

ZAWSZE OPTYMALNY WYBÓR

Zarówno Edel, jak i HRC klasyfikują się w najwyższej klasie energetycznej. Marka Auer oferuje obecnie jedne z najlepszych pomp ciepła dostępnych na polskim rynku. Warto zdecydować się na najwyższą jakość, tym bardziej, że cena sprzyja takiemu wyborowi.

Auer - logotyp

CIEPŁO-TECH sp.j.
Wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce
www.auerpolska.com
tel. 797 727 403

Zdaniem naszych Czytelników

time image

06 Cze 2019, 11:47

ooooo

time image

06 Cze 2019, 11:23

To jest Junkers  A dokładniej -  Junkers-Bosch 

time image

06 Cze 2019, 11:13

Urządzenia te są na rynku od lat, ale przyznam szczerze, że o tym konkretnie producencie, to słyszę pierwszy raz...

time image

Gość Krys

06 Cze 2019, 07:42

Pompa ciepła to świetne rozwiązanie do ogrzewania domu ekonomiczne i ekologiczne https://grzejniki-purmo.pl/cat/pompy-cieplav

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
10 zalet: Basenowa pompa ciepła PCWB HEWALEX
10 zalet: Basenowa pompa ciepła PCWB HEWALEX
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny