Systemy grzewcze NIBE z podwójnym dofinansowaniem!

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Systemy grzewcze NIBE z podwójnym dofinansowaniem!

Decydując się na kupno pompy ciepła marki NIBE, możemy skorzystać do końca maja ze Szwedzkiej Dotacji, pozwalającej obniżyć cenę instalacji nawet o 10 tys. zł, ale także uzyskać dofinansowanie w ramach rządowego programu "Czyste powietrze". Obydwa upusty można połączyć dodatkowo z ulgą podatkową. Premiowane rozwiązanie znacznie redukuje koszty ogrzewania, które musielibyśmy ponosić montując w domu piec gazowy czy kocioł na paliwa stałe

aktualizacja: 2019-03-07 13:50:25

Pompa ciepła to ekologiczne, przyjazne środowisku źródło ogrzewania, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Można zamontować ją w nowym domu, ale także w starszym budynku przy okazji modernizacji instalacji grzewczej. Szwedzki producent gruntowych oraz powietrznych pomp ciepła - firma NIBE-BIAWAR - od 1 marca 2019 r. wprowadził niezwykle atrakcyjny system dopłat do oferowanych przez siebie urządzeń.

Szeroka oferta zaawansowanych technologicznie produktów marki NIBE pozwala na stworzenie wielozadaniowego systemu grzewczego opierającego się w 100% na odnawialnych źródłach energii.

Niższe koszty ogrzewania dzięki pompom ciepła

Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne, ponieważ generują znacznie mniejsze koszty ogrzewania w porównaniu do pieca na gaz czy kotła na paliwa stałe. Z doświadczeń użytkowników wynika, że nawet pompy gruntowe starszego typu pozwalają obniżyć koszty ogrzewania 4-krotnie. Podobne oszczędności zapewniają pompy powietrzne, których ceny zaczynają się już od 14 tys. zł netto.

Pompy ciepła pracują, niezależnie od warunków pogodowych, przez cały rok. Z wyliczeń wynika, że roczny koszt ogrzania domu o pow. 130 m kw. za pomocą pompy gruntowej wynosi zaledwie około 1400 zł i jest to koszt energii elektrycznej potrzebnej do zasilania sprężarki pompy ciepła. Ponadto są to urządzenia całkowicie bezobsługowe, dające możliwość wykorzystania tańszej energii elektrycznej w taryfie nocnej i weekendowej, dzięki możliwości czasowego programowania. To zużycie prądu można zredukować niemal do zera, uzupełniając system o panele fotowoltaiczne NIBE PV, czyli kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnego źródła, jakim jest promieniowanie słoneczne. Dzięki modułowi komunikacji pomiędzy systemem PV a pompą ciepła NIBE EME 20 pompa ciepła może na bieżąco wykorzystywać produkowaną energię, podnosząc jednocześnie wydajność pracy.

Czym jest Szwedzka Dotacja?

Szwedzka Dotacja to program dofinansowania urządzeń marki NIBE - europejskiego lidera na rynku pomp ciepła. Obowiązuje on jedynie przez trzy miesiące - od 1 marca do końca maja tego roku - i jest nim objętych 150 sztuk gruntowych pomp ciepła oraz 150 sztuk powietrznych pomp ciepła NIBE. Na stronie www.szwedzkadotacja.pl cały czas bije licznik, pokazujący dokładną liczbę urządzeń objętych promocją. A tych w szybkim tempie ubywa, dlatego dobrze jest się pospieszyć!

Szwedzka Dotacja przeznaczona jest dla końcowych użytkowników, dokonujących zakupu pompy ciepła za pośrednictwem wybranej firmy instalacyjnej lub dystrybutora. Dopłata do samej pompy wynosi 5000 zł. Jeśli jednak dokupimy do niej rekuperator NIBE ERS lub GV-HR - zwiększa się do 6000 zł. Gdy do pompy dołączymy zestaw fotowoltaiczny NIBE PV - dotacja wyniesie 9000 zł, jeśli natomiast zaopatrzymy się dodatkowo w rekuperator i zestaw fotowoltaiczny - otrzymamy maksymalną dopłatę w wysokości 10 000 zł.

Aby skorzystać z dofinansowania należy do 31 maja 2019 r. dokonać rejestracji poprzez stronę internetową www.szwedzkadotacja.pl, wypełniając stosowny formularz. Po dokonaniu rejestracji uczestnik otrzymuje mailowo kupon, który umożliwia zarezerwowanie urządzeń na 14 dni, a następnie po wybraniu instalatora, zamówienie pompy ciepła NIBE w cenie obniżonej o kwotę dotacji.

O przyznaniu dotacji decyduje kolejność wypełnionych i wysłanych faxem lub mailem kuponów. Promocją objęte są wszystkie pompy ciepła do budynków jednorodzinnych. Szczegółowy wykaz urządzeń dostępny jest na stronie www.szwedzkadotacja.pl.

Dofinansowanie z programu "Czyste powietrze"

Wnioski w ramach programu "Czyste powietrze", który premiuje m.in. ekologiczne rozwiązania grzewcze, można składać do połowy 2027 roku. Rząd zamierza przeznaczyć na niego aż 103 mld zł, z czego większość będą stanowiły bezzwrotne dotacje. Na początku roku dokonano zmian w prawie, co skutkowało chwilowym zawieszeniem przyjmowania wniosków, jednak od 21 stycznia wszystkie Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) wznowiły ich nabór.

Dotacje (od 15 do 90%) i pożyczki (zwykle w formie łączonej) uzyskiwane w ramach programu mogą pokrywać do 100 proc. kosztów kwalifikowanych. Dla powietrznych pomp ciepła maksymalne koszty kwalifikowane na jeden budynek to 30 000 zł, zaś dla gruntowych pomp ciepła - 45 000 zł. Wysokość przyznanej dotacji zależy od dochodu na jedną osobę w gospodarstwie domowym. Im jest on wyższy, tym procentowy udział dotacji w puli kosztów kwalifikowanych maleje. Jednak w takim przypadku można posiłkować się niskooprocentowaną pożyczką.

Wraz z początkiem roku weszły w życie znowalizowane ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, uwzględniające tzw. ulgę termomodernizacyjną (w ciągu trzech lat można odliczyć od dochodu nawet 53 tys. zł) oraz zwalniające od podatku świadczenia, otrzymywane ze środków WFOŚiGW.

Celem zarówno ulgi, jak i zwolnienia od podatku jest zachęcanie inwestorów indywidualnych do przeprowadzenia termomodernizacji istniejących już budynków oraz zastosowania bardziej przyjaznych środowisku źródeł ciepła, w tym pomp ciepła z przyłączami.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

14 Mar 2019, 09:43

6 godzin temu, Gość Lila napisał: Mam rozpoczęta budowę dom ul powieszchni 92m ile kosztowało by mnie zalozenie urzadzen ogrzewanie na pompę ciepła ogółem i ile doplat Otrzymaliśmy odpowiedź z firmy NIBE: W celu dobrania odpowiedniego urządzenia do ...

time image

Gość Lila

14 Mar 2019, 03:52

Mam rozpoczęta budowę dom ul powieszchni 92m ile kosztowało by mnie zalozenie urzadzen ogrzewanie na pompę ciepła ogółem i ile doplat

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
5 pytań o powietrzną pompę ciepła: Neoheat Fuji Electric
5 pytań o powietrzną pompę ciepła: Neoheat Fuji Electric
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny