Pompy ciepła Edel do c.w.u.
Zacznijmy od podgrzewaczy ciepłej wody zintegrowanych z pompą ciepła, popularnie nazywanymi pompami ciepła do c.w.u. Umożliwiają one zupełnie niezależne podgrzewanie wody użytkowej, co jest szczególnie ważne poza sezonem grzewczym w przypadku stosowania kotłów stałopalnych. Dzięki stosunkowo wysokiemu współczynnikowi sprawności powietrznych pomp ciepła, rachunki za ciepłą wodę użytkową, zwłaszcza latem, mogą być naprawdę niskie. W ostatnim czasie zalewani jesteśmy tego typu urządzeniami sprowadzanych masowo z Chin pod bardziej lub mniej znanymi markami. Zobaczmy czym na ich tle odznacza się najnowsza pompa ciepła Edel marki Auer.
Zobacz ofertę Auer: |
|
![]() |
Zalety pompy ciepła Edel nie do pobicia
Pierwsza z zalet pompy ciepła Edel to zastosowanie nowoczesnych kompresorów oraz propanu jako czynnika chłodniczego, co w znaczący sposób wpływa na wysoką sprawność pompy w każdych warunkach pogodowych. Mimo, że przy wyższych temperaturach powietrza wszystkie niemal urządzenia wykazują podobną, wysoką sprawność, to dla nas najważniejsze jest to, jak pompa ciepła pracuje zwłaszcza przy niskich temperaturach, kiedy zwiększa się zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Wtedy właśnie ujawnia się przewaga pompy ciepła marki Auer.
Edel pozyskuje energię z powietrza zewnętrznego już od temperatury -12°C, czyli przy temperaturze, w której urządzenia tego typu podgrzewają wodę za pomocą grzałek elektrycznych. Przy tak niesprzyjających warunkach ciepła woda użytkowa podgrzewana jest do temperatury 60°C wyłącznie za pomocą pracy pompy ciepła. Edel osiąga przy tym wysoki współczynnik sprawności COP 3,3 wg zaostrzonej normy PN-EN 16147. Najistotniejsze jest jednak to, że współczynnik sprawności jest bardzo wysoki praktycznie w całym zakresie temperatur.
Kolejny mocny punkt to zastosowanie zbiornika ze stali chirurgicznej INOX 316L zintegrowanego z wymiennikiem ciepła w opatentowanej technologii eHD, zapewniającej optymalne wykorzystanie energii do podgrzewania wody. INOX 316L to materiał o podwyższonej odporności na korozję w środowiskach agresywnych, który gwarantuje trwałość urządzenia.
Proces produkcyjny oraz centrum badawcze AUER
Pompa ciepła HRC - moc na każdą pogodę
Co jednak jeżeli chcemy ogrzać cały budynek, a nie tylko wodę? Odpowiedzią marki Auer jest wysokotemperaturowa powietrzna pompa ciepła HRC.
Przewagą HRC nad innymi tego typu konstrukcjami są dwa niezależnie kompresory, zapewniające wysoki stopień modulacji mocy, w zakresie od 35 do 100% mocy. Możliwe są 3 tryby funkcjonowania: praca tylko kompresora niskiej mocy, wysokiej mocy albo praca obu kompresorów jednocześnie. Pompa ciepła HRC osiąga współczynnik sprawności COP na poziomie 4,5. Woda podgrzewana jest do temperatury 70°C przy temperaturze zewnętrznej -10°C, a praca pompy zagwarantowana jest do temperatury -20°C na zewnątrz przy zapewnieniu temperatury wody do 65°C.
Modulacja mocy gwarantuje niższe zużycie energii wzmocnione dodatkowo przez wydajny system odmrażania oraz redukcję prędkości obrotowej wentylatora podczas sezonów przejściowych. Efekt modulacji, zapewnia sprawne funkcjonowanie pompy ciepła bez dodatkowego źródła ciepła. HRC zawiera tylko 1,5 kg czynnika chłodniczego R 290 (propan), dzięki czemu nie wymaga obsługi przez specjalistów chłodnictwa. Pompa HRC dostępna jest w szerokim zakresie mocy od 7 do 140 kW.
Zawsze optymalny wybór
Zarówno Edel jak i HRC klasyfikują się w najwyższej klasie energetycznej. Obecnie marka Auer oferuje jedne z najlepszych pomp ciepła dostępnych na polskim rynku. Warto zdecydować się na najwyższą jakość, tym bardziej, że cena sprzyja takiemu wyborowi.
![]() |
CIEPŁO-TECH sp.j. Wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce www.auerpolska.com tel. 797 727 403 |
Dodaj komentarz