Na co zwracać uwagę przy wyborze najlepszej pompy ciepła?

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Na co zwracać uwagę przy wyborze najlepszej pompy ciepła?

Nie da się ukryć, że powietrzne pompy ciepła są coraz częściej wybieranym źródłem ciepła. Są to przeważnie bardzo podobne do siebie konstrukcje, dysponujące, przynajmniej na papierze, zbliżonymi parametrami. Na co więc należy zwracać uwagę przy wyborze najlepszej pompy ciepła?

aktualizacja: 2019-02-06 08:48:19

Pompy ciepła Edel do c.w.u.

Zacznijmy od podgrzewaczy ciepłej wody zintegrowanych z pompą ciepła, popularnie nazywanymi pompami ciepła do c.w.u. Umożliwiają one zupełnie niezależne podgrzewanie wody użytkowej, co jest szczególnie ważne poza sezonem grzewczym w przypadku stosowania kotłów stałopalnych. Dzięki stosunkowo wysokiemu współczynnikowi sprawności powietrznych pomp ciepła, rachunki za ciepłą wodę użytkową, zwłaszcza latem, mogą być naprawdę niskie. W ostatnim czasie zalewani jesteśmy tego typu urządzeniami sprowadzanych masowo z Chin pod bardziej lub mniej znanymi markami. Zobaczmy czym na ich tle odznacza się najnowsza pompa ciepła Edel marki Auer.

Zobacz ofertę Auer:

Zalety pompy ciepła Edel nie do pobicia

Pierwsza z zalet pompy ciepła Edel to zastosowanie nowoczesnych kompresorów oraz propanu jako czynnika chłodniczego, co w znaczący sposób wpływa na wysoką sprawność pompy w każdych warunkach pogodowych. Mimo, że przy wyższych temperaturach powietrza wszystkie niemal urządzenia wykazują podobną, wysoką sprawność, to dla nas najważniejsze jest to, jak pompa ciepła pracuje zwłaszcza przy niskich temperaturach, kiedy zwiększa się zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Wtedy właśnie ujawnia się przewaga pompy ciepła marki Auer.

Edel pozyskuje energię z powietrza zewnętrznego już od temperatury -12°C, czyli przy temperaturze, w której urządzenia tego typu podgrzewają wodę za pomocą grzałek elektrycznych. Przy tak niesprzyjających warunkach ciepła woda użytkowa podgrzewana jest do temperatury 60°C wyłącznie za pomocą pracy pompy ciepła. Edel osiąga przy tym wysoki współczynnik sprawności COP 3,3 wg zaostrzonej normy PN-EN 16147. Najistotniejsze jest jednak to, że współczynnik sprawności jest bardzo wysoki praktycznie w całym zakresie temperatur.

Kolejny mocny punkt to zastosowanie zbiornika ze stali chirurgicznej INOX 316L zintegrowanego z wymiennikiem ciepła w opatentowanej technologii eHD, zapewniającej optymalne wykorzystanie energii do podgrzewania wody. INOX 316L to materiał o podwyższonej odporności na korozję w środowiskach agresywnych, który gwarantuje trwałość urządzenia.

Proces produkcyjny oraz centrum badawcze AUER

Pompa ciepła HRC - moc na każdą pogodę

Co jednak jeżeli chcemy ogrzać cały budynek, a nie tylko wodę? Odpowiedzią marki Auer jest wysokotemperaturowa powietrzna pompa ciepła HRC.

Przewagą HRC nad innymi tego typu konstrukcjami są dwa niezależnie kompresory, zapewniające wysoki stopień modulacji mocy, w zakresie od 35 do 100% mocy. Możliwe są 3 tryby funkcjonowania: praca tylko kompresora niskiej mocy, wysokiej mocy albo praca obu kompresorów jednocześnie. Pompa ciepła HRC osiąga współczynnik sprawności COP na poziomie 4,5. Woda podgrzewana jest do temperatury 70°C przy temperaturze zewnętrznej -10°C, a praca pompy zagwarantowana jest do temperatury -20°C na zewnątrz przy zapewnieniu temperatury wody do 65°C.

Modulacja mocy gwarantuje niższe zużycie energii wzmocnione dodatkowo przez wydajny system odmrażania oraz redukcję prędkości obrotowej wentylatora podczas sezonów przejściowych. Efekt modulacji, zapewnia sprawne funkcjonowanie pompy ciepła bez dodatkowego źródła ciepła. HRC zawiera tylko 1,5 kg czynnika chłodniczego R 290 (propan), dzięki czemu nie wymaga obsługi przez specjalistów chłodnictwa. Pompa HRC dostępna jest w szerokim zakresie mocy od 7 do 140 kW.

Zawsze optymalny wybór

Zarówno Edel jak i HRC klasyfikują się w najwyższej klasie energetycznej. Obecnie marka Auer oferuje jedne z najlepszych pomp ciepła dostępnych na polskim rynku. Warto zdecydować się na najwyższą jakość, tym bardziej, że cena sprzyja takiemu wyborowi.

Auer - logo
CIEPŁO-TECH sp.j.
Wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce
www.auerpolska.com
tel. 797 727 403

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
5 pytań o powietrzną pompę ciepła: Neoheat Fuji Electric
5 pytań o powietrzną pompę ciepła: Neoheat Fuji Electric
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny