Sposób na komfortowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Sposób na komfortowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Jaka powinna być temperatura w domu? Stare powiedzenie mówi, że taka przy której wszyscy domownicy są zadowoleni. A czasem niełatwo to osiągnąć. Najważniejsze jednak, żeby była dokładnie taka, jak chcemy. Co wymaga nie tylko dobrego kotła i prawidłowo zbudowanej instalacji, ale i odpowiedniego sterowania.

aktualizacja: 2019-10-07 09:06:56

Do snu lepiej nieco obniżyć temperaturę w sypialniach, tym bardziej może być niższa w salonie, w którym nocą przecież nikogo nie ma. Ale rano, kiedy wstajemy, powinniśmy już mieć ciepło. Wychodząc do pracy znów dobrze byłoby ją nieco obniżyć. Lecz wracając znów powinniśmy mieć miło i ciepło. Tak powinno być, ale kto ma o tym wszystkim pamiętać? Najlepiej żeby wszystko działo się samo, w pełni automatycznie. To możliwe z odpowiednim systemem sterowania temperaturą.

Sterowanie temperaturą - tak jak lubisz

To oczywiste, że dobre sterowanie instalacją grzewczą oznacza komfort - nie jest nam ani za zimno, ani zbyt ciepło. Ale to także konkretne oszczędności. Przegrzewanie pomieszczeń, działanie ogrzewania w pomieszczeniu, gdzie właśnie otworzyliśmy okna, albo utrzymywanie stale tej samej temperatury w domu to zupełnie niepotrzebne straty ciepła za które przecież płacimy.

Dlatego firma REHAU stworzyła NEA SMART 2.0 - system inteligentnej regulacji i sterowania ogrzewaniem. Nie tylko możemy dzięki niemu ustawić jaką temperaturę chcemy mieć w domu w określonym czasie. Łącznie z tym, że może zróżnicować temperaturę w pokojach poszczególnych domowników. Wszystko co wymieniono wyżej zrobi za nas, np. obniży temperaturę, gdy wychodzimy do pracy. Oczywiście, znów ją podniesie, gdy do niego wrócimy. A właściwie to zadziała, jeszcze zanim wejdziemy do budynku. Po prostu, dzięki technologii Geofencing, zlokalizuje naszego smartfona.

Telefonu z odpowiednią aplikacją możemy też w każdej chwili użyć do zmiany ustawień temperatury, nawet będąc poza domem. Przydaje się to, jeżeli mamy np. wrócić o innej godzinie niż zwykle. Z kolei będąc już na miejscu możemy komunikować się z NEA SMART 2.0 nawet głosowo, bo wykorzystuje zaawansowany system rozpoznawania mowy Amazon Alexa.

Grafika ustawienia temperatury, gdy znajdujemy się w obrębie domu
Grafika ustawienia temperatury, gdy opuszczamy dom
Grafika ustawienia temperatury, gdy znajdujemy się w obrębie domu (po lewej) i gdy go opuszczamy (po prawej)
Szczegółowe informacje na temat systemu NEA SMART 2.0:
https://www.rehau.com/pl-pl/regulatory-i-rozdzielacze

Kompletny system sterowanie ogrzewaniem NEA SMART 2.0

NEA SMART 2.0 to układ zbudowany modułowo, dzięki czemu można go łatwo dostosowywać do konkretnych potrzeb albo z czasem rozbudowywać. Podstawą jest centralna jednostka sterująca (baza) przystosowana do ukrycia w szafce z rozdzielaczem ogrzewania. Dzięki elektrozaworom może ona zmieniać przepływ wody w poszczególnych pętlach ogrzewania podłogowego, czy innego płaszczyznowego (sufitowego, ściennego).

W efekcie zmienia się temperatura we wnętrzach. Baza współpracuje z pokojowymi regulatorami temperatury, wewnętrznymi i zewnętrznym czujnikiem temperatury, smartfonem itd. W standardzie obsługuje do 8 pomieszczeń (do 12 pętli ogrzewania), ale w razie potrzeby można dodając odpowiedni moduł zwiększyć ich liczbę.

Zdalne sterowanie temperaturą w systemie NEA SMART 2.0
Zdalne sterowanie temperaturą w systemie NEA SMART 2.0

Co ważne, komunikacja w systemie może odbywać się kablowo (przewodem magistralnym) lub radiowo. Dzięki temu REHAU NEA SMART 2.0 można bez trudu zastosować nie tylko w nowych domach, ale także w tych modernizowanych. Stary system sterowania zmieniamy szybko, bez uciążliwego robienia bruzd w tynku i układania kabli. Możliwości działania w obu wersjach są takie same.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

27 Sie 2019, 15:35

2 godziny temu, Parkiet Komplex napisał: Kwestia czasu, świadomości i środowiska. Z czasem jeden zrobi, drugi popatrzy jak to działa, a trzeci położy drewno z większym czy pełnym przekonaniem. Mam szerszy obraz z tytułu zawodu - podłogówka ...

time image

27 Sie 2019, 13:21

7 godzin temu, mhtyl napisał: Drewno przy podłogówce to nie  mit, ale po co z uporem powtarzać że drewno przy ogrzewaniu podłogowym samo sie obroniło? jakby było ono stosowane "na co dzień" powszechnie jak np panele laminowane .Z moich wielu znajomych  nikt nie ...

time image

27 Sie 2019, 06:01

Drewno przy podłogówce to nie  mit, ale po co z uporem powtarzać że drewno przy ogrzewaniu podłogowym samo sie obroniło? jakby było ono stosowane "na co dzień" powszechnie jak np panele laminowane .Z moich wielu znajomych  nikt nie kładł drewna na podłogówce, więc twierdzenie ...

time image

26 Sie 2019, 20:52

7 godzin temu, Gość REHAU napisał: Czytelniku! Trudno pisać o ogólnych kosztach ogrzewania podłogowego - jest zbyt dużo czynników, które mogą wpłynąć na ostateczny kosztorys. Zapraszamy do kontaktu z instalatorem https://www.rehau.com/pl-pl/autoryzowany-wykonawca-gpwc, ...

time image

Gość REHAU

26 Sie 2019, 13:25

Czytelniku! Trudno pisać o ogólnych kosztach ogrzewania podłogowego - jest zbyt dużo czynników, które mogą wpłynąć na ostateczny kosztorys. Zapraszamy do kontaktu z instalatorem https://www.rehau.com/pl-pl/autoryzowany-wykonawca-gpwc, który przygotuje wycenę pod indywidualny ...

time image

Gość Czytelnik

17 Sie 2019, 07:17

Wszystko fajnie, ładny sttykuł sponsorowany, tylko dlaczego nic tu nie pisze co ile kosztuje? Czy ten tak zachwalany system jest aż tak koszmarnie drogi?

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny