Ekspresowy montaż ogrzewania podłogowego - Knauf Therm Floor Heating

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ekspresowy montaż ogrzewania podłogowego - Knauf Therm Floor Heating

Wodne ogrzewanie podłogowe jest obecnie bardzo często układane w pomieszczeniach takich jak łazienka czy salon na parterze. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań grzewczych taka instalacja działa w niskich temperaturach, pozwalając na duże oszczędności energii i poprawę komfortu przebywania w całym domu.

aktualizacja: 2018-08-02 11:24:57
Płyty Knauf Therm Floor Heating są dostępne w sprzedaży detalicznej w ilości już od 1 palety.
Fot. Knauf Therm

Wraz z rozwojem technologii ogrzewania podłogowego stało się ono wyjątkowo atrakcyjną alternatywą dla grzejników ściennych. Ze względu na subtelny i równomierny sposób oddawania ciepła ogrzewanie podłogowe nie wywołuje zjawiska wzbijania kurzu, co może być dużą zaletą dla osób z alergią lub chorobami układu oddechowego.

Atuty podłogowej instalacji grzewczej można docenić zwłaszcza w łazienkach, ze względu na możliwość szybkiego osuszenia podłogi i wysoki komfort cieplny, jaki jest odczuwalny przy dotknięciu posadzki bosą stopą. To właśnie z myślą o zastosowaniach w pomieszczeniach o małym metrażu firma Knauf Industries uruchomiła szybkie wysyłki kurierskie niewielkich ilości płyt Knauf Therm Floor Heating bezpośrednio do odbiorcy finalnego.

Płyty Knauf Therm Expert Floor Heating - szybki montaż

Montaż ogrzewania podłogowego to zazwyczaj stosunkowo skomplikowany proces, którego kluczowym elementem jest uzgodnienie projektu i dobór odpowiednich technologii systemowych. Koniecznym warunkiem poprawnego wykonania takiej instalacji jest odpowiednie odizolowanie termiczne rur grzewczych pracujących w niskich zakresach temperatur od wylewki podłogowej na gruncie, co pozwala uniknąć ubytków drogocennego ciepła.

Styropian Knauf Therm Expert Floor Heating jest dostępny w grubościach 20 i 30 mm Fot. Knauf Therm
Styropian Knauf Therm Expert Floor Heating jest dostępny w grubościach 20 i 30 mm
Fot. Knauf Therm

Do tej pory problemem przy wykonywaniu instalacji ogrzewania podłogowego w pojedynczych pomieszczeniach budynku była konieczność zamówienia z hurtowni jednorazowo większej ilości styropianu, niż wymaga tego metraż niewielkiej kuchni czy łazienki.

Oznaczało to, że prace związane z montażem ogrzewania podłogowego musiały iść w parze np. z termoizolacją podłóg w innych pomieszczeniach czy ociepleniem elewacji. W ramach nowej usługi sprzedaży detalicznej wystarczy zamówić u dystrybutora płyty Knauf Therm Expert Floor Heating w minimalnych ilościach już od jednej palety, a zostaną dostarczone bezpośrednio od producenta przesyłką kurierską.

Na jednej palecie mieszczą się cztery kartony o łącznej powierzchni krycia 30,8 m² lub 24,64 m² odpowiednio dla płyt o grubości 20 mm i 30 mm. Takie ilości to dokładnie tyle, ile jest potrzebne do wykonania izolacji podłogi w salonie lub niewielkiej kuchni i łazience.

Co więcej, skraca się czas oczekiwania na materiał, gdyż realizacja zamówienia przez kuriera trwa do trzech dni roboczych. Duża przewidywalność czasowa usługi pozwala łatwo skoordynować dostawę z pracami firmy wykonawczej. Samo zastosowanie płyt Knauf Therm Floor Heating przekłada się natomiast na przyspieszenie kolejnego etapu, jakim jest montaż rur grzewczych.

Płyty Knauf Therm Expert Floor Heating - click… i ogrzewanie ułożone

Budowa płyt Knauf Therm Heating sprawia, że czas wykonania 1m² podłogi skraca się aż o 20% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań! Materiał posiada większe niż standardowo stosowane płyty styropianowe wymiary 1100x700 mm, dzięki czemu jednorazowo można nimi pokryć większą powierzchnię, co znacząco wpływa na usprawnienie układania termoizolacji.

Dzięki odpowiednio wyprofilowanym krawędziom płyty są trwale łączone "na zamek", co dodatkowo zapobiega przeciekaniu wylewki pomiędzy płytami i warstwami ułożonego styropianu. Na wierzchu płyt znajdują się specjalnie ukształtowane wypustki, które umożliwiają osadzanie rur na zatrzask, bez użycia dodatkowych akcesoriów montażowych.

Orurowanie jest blokowane w określonym położeniu, dzięki czemu jest w pełni zatopione w wylewce. Struktura płyty z wypustkami znacząco ogranicza także ilość potrzebnej do wykonania wylewki masy posadzkowej, bo aż o 25% w porównaniu do wylewki na zwykłej płycie EPS z folią metalizowaną, co przekłada się na dalsze oszczędności w kosztach inwestycji.

Płyty Knauf Therm Expert Floor Heating - specjalna konstrukcja płyt pozwala na przyspieszenie prac montażowych.
Specjalna konstrukcja płyt pozwala na przyspieszenie prac montażowych.
Fot. Knauf Therm

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.styropianknauf.pl

Logotyp Knauf Therm
Producent:
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.,
Ul. Styropianowa 1; 96-320 Mszczonów, Adamowice
Tel.: +48 46 857 06 17
knaufindustries.polska@knauf.fr,
www.knauf-industries.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny