REGULUS®-system - niskotemperaturowe grzejniki na czasie

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
REGULUS®-system - niskotemperaturowe grzejniki na czasie

Ile godzin w ciągu doby i o jakiej porze przebywamy w poszczególnych pomiesz­czeniach? To tylko jedno z ważnych pytań, które powinien sobie zadać każdy użytkownik.

aktualizacja: 2018-05-25 08:20:18

Zapewnienie optymalnego poziomu temperatury komfortu cieplnego wymaga wyjątkowo elastycznej reakcji instalacji grzewczej jako całości, poczynając od procesu produkcji ciepła, poprzez jego ewentualne magazynowanie, na jego emisji kończąc. Można optymalnie produkować ciepło, lecz nieoptymalnie je dystrybuować.

W bilansie cieplnym domów coraz większy udział mają dodatkowe zyski ciepła. Szybka odpowiedź na ich pojawienie się plus niskie straty ciepła instalacji są kluczowymi elementami efektywnych energetycznie instalacji grzewczych. Przy zastosowaniu grzejników efektywność ta, jak pokazują badania skandynawskich instytutów, rośnie o co najmniej 15% w stosunku do ogrzewania podłogowego.

Wszystkie systemy grzejnikowe REGULUS®-system optymalnie wpisują się w ideę poszanowania energii, znakomicie współpracując z niskotemperaturowymi źródłami ciepła jak kotły kondensacyjne i pompy ciepła. Dla ocieplonego domu są najlepszą alternatywą, gdyż dają użytkownikowi wybór różnych sposobów ogrzewania.

Zysk z ich zastosowania wynika z ich małej pojemności wodnej i małej masy własnej, a co za tym idzie minimalnej bezwładności cieplnej. Mała masa grzejnika oznacza niski koszt doprowadzenia instalacji do temperatury efektywnego grzania, a także daje możliwość szybkiego przerwania grzania w razie pojawienia się zysków ciepła lub np. opuszczenia domu na dłużej. Całkowity brak grzania oznacza całkowity brak kosztu grzania.

Regulusy dają możliwość relatywnie szybkie­go podwyższenia temperatury powietrza w całym domu lub w wybranych pomieszczeniach. Szczególnie ta ostatnia cecha w naszej strefie klimatycznej o przewadze okresów przejściowych (wiosna, jesień) ma walor kluczowy. Można wszak, nawet w środku chłodniejszego, wilgotnego lata, na chwilę włączyć ogrzewanie po to by "przełamać" chłód, podnieść temperaturę. Komfort cieplny małym kosztem.

REGULUS®-system - grzejnik CANAL

HYBRYDOWA DYSTRYBUCJA CIEPŁA

Nowatorska koncepcja konfiguracji instalacji dystrybucji ciepła. Mocno "odchudzone", a zatem dużo tańsze inwestycyjnie ogrzewa­nie podłogowe, dysponujące około 30% potrzebnej mocy grzewczej, instaluje się jedynie w strefach komunikacji, zabezpieczając efekt ciepłej czy też neutralnej podłogi dla ciepłolubnych domowników i zastępując ko­nieczność przewymiarowania grzejników. Łączymy je z dynamicznie pracującym układem grzejnikowym, dysponującym 70% potrzebnej mocy grzewczej. Oba układy pracują w tej samej niskiej temperaturze zasilania.

Wodne ogrzewanie podłogowe w strefach komunikacji można zastąpić matami elek­trycznymi. Główną funkcję grzania zawsze pełnią grzejniki.

Instalując pompy ciepła w modernizowanych obiektach, przeróbkę instalacji można ograniczyć do wymiany grzejników na grzejniki REGULUS®-system serii E-VENT. Z uwagi na obecną politykę państwa w zakresie ograniczenia szkodliwych emisji, będzie to najczęstszy i najtańszy sposób przebudowy instalacji z tradycyjnej na niskotemperaturową.

REGULUS®-system - logo
REGULUS®-system
ul. Grażyńskiego 51, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 812 36 69, 33 815 10 25
e-mail: regulus@regulus.com.pl
www.regulus.com.pl

Bogusław Wójcik
właściciel REGULUS®-system

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny