GRZEJNIKI REGULUS®-system - ścienne i kanałowe - do stosowania z pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
GRZEJNIKI REGULUS®-system - ścienne i kanałowe - do stosowania z pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi

Jak długo w ciągu dnia i w jakich godzinach przebywamy w różnych pomieszczeniach w domu? To istotne pytanie, które zadaje sobie każdy, kto planuje modernizację instalacji c.o. Zapewnienie odpowiedniej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, zróżnicowanej w zależności od pory dnia wymaga elastycznego działania instalacji grzewczej - od produkcji ciepła przez jego ewentualne magazynowanie, a na emisji kończąc.

aktualizacja: 2018-03-21 11:33:58

Sprawnie działająca instalacja opiera się na zoptymalizowanym działaniu wymienionych wcześniej procesów - ponieważ optymalnie wyprodukowane ciepło może być nieoptymalnie dystrybuowanie, w efekcie czego mogą powstawać straty. Dodatkowo w bilansie cieplnym budynków coraz większe znaczenie odgrywają zyski ciepła - dlatego zadaniem efektywnie działającej instalacji jest szybka reakcja na ich pojawienie się, a także ograniczenie strat ciepła. Wg skandynawskich instytutów, dzięki zastosowaniu grzejników, efektywność ta rośnie o minimum 15% w stosunku do ogrzewania podłogowego płaszczyznowego.

Grzejniki REGULUS®-system - ścienne oraz kanałowe - świetnie spisują się w instalacjach z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, takimi jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła - przez co optymalnie wpisują się w ideę poszanowania energii. Dla współcześnie budowanych obiektów, z nowoczesną termoizolacją, są najlepszą alternatywą - gwarantują użytkownikowi możliwość wyboru różnych sposobów ogrzewania.

Grzejnik ścienny SOLLARIUS
Grzejnik ścienny SOLLARIUS

Korzyści z zastosowania grzejników REGULUS®-system wynikają wprost z ich konstrukcji: małej pojemności wodnej (małej masy własnej), a co za tym idzie niskiej bezwładności cieplnej oraz dużej powierzchni grzewczej. Mała pojemność wodna grzejnika to nie tylko niski koszt uzyskania temperatury efektywnego grzania, ale również możliwość szybkiego zatrzymania grzania (np. w razie zysków ciepła - silne nasłonecznienie lub np. wyjazdu).

Grzejniki REGULUS®-system - zarówno ścienne jak i kanałowe - umożliwiają szybkie podniesienie temperatury powietrza w wybranych pomieszczeniach (lub w całym domu). To bardzo istotna cecha, która przydaje się szczególnie w naszym zmiennym klimacie. W okresach przejściowych (wiosna, jesień) lub nawet w środku chłodnego lata można na chwilę włączyć ogrzewanie, nie ponosząc zbyt dużych kosztów. Ścienne i kanałowe grzejniki REGULUS®-system zapewniają komfort cieplny niewielkim kosztem.

Ogrzewanie kanałowe CANAL - aranżacja 1
Ogrzewanie kanałowe CANAL - aranżacja 2
Ogrzewanie kanałowe CANAL

Przy modernizacji instalacji c.o., instalując pompy ciepła remont instalacji można ograniczyć do wymiany starych grzejników na grzejniki REGULUS®-system z serii E-Vent, czyli z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem. Biorąc pod uwagę współczesne trendy oraz politykę państwa w obrębie ograniczenia szkodliwych emisji, to najtańszy i najsprawniejszy sposób przebudowy instalacji z tradycyjnej na niskotemperaturową.

JAK OPTYMALNIE ROZPROWADZAĆ CIEPŁO?

Coraz większym uznaniem cieszy się koncepcja hybrydowa - opierająca się na dwóch układach: "odchudzonym" (przez co tańszym inwestycyjnie) ogrzewaniu podłogowym, dysponującym około 30% potrzebnej mocy grzewczej oraz dynamicznie pracującym układzie grzejnikowym, dysponującym 70% potrzebnej mocy. Oba układy pracują w tej samej niskiej temperaturze zasilania. Główną funkcję grzania zawsze pełnią grzejniki, natomiast ogrzewanie podłogowe płaszczyznowe instaluje się w strefach komunikacji, zabezpieczając efekt ciepłej podłogi (można go zastąpić matami elektrycznymi).

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny