Rozsądna alternatywa - elektryczne kotły grzewcze Elterm

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Rozsądna alternatywa - elektryczne kotły grzewcze Elterm

Każde, nawet najlepsze i najdroższe źródło ciepła może całkiem nieoczekiwanie ulec awarii. Szczęście, jeśli serwis producenta znajduje się niedaleko i ma czas, by nasze zgłoszenie potraktować priorytetowo. Oczywiście można liczyć na taki scenariusz, rozsądniej byłoby jednak zabezpieczyć się na niekorzystny obrót spraw. Przedstawiamy kilka najbardziej popularnych wariantów zastosowania naszych urządzeń.

Nasze kotły elektryczne najczęściej instalowane są...

Piktogram: kocioł na paliwo stałe i kominek z płaszczem wodnym

... z kotłami na paliwo stałe oraz kominkami z płaszczem wodnym (możliwa jest praca w układzie otwartym oraz zamkniętym). Kocioł elektryczny wykorzystywany jest jako źródło szczytowe, jako główne w sytuacji dłuższej nieobecności użytkownika lub na wypadek awarii.

Piktogram: pompa ciepła i kocioł gazowy

... z pompami ciepła, jako źródło szczytowe lub awaryjne. Często pełnią także rolę ogrzewania tymczasowego, wykorzystywanego w trakcie oczekiwania na podłączenie gazu sieciowego, a następnie pozostają już na stałe w instalacji z kotłem gazowym.

Piktogram: elektrownie wiatrowe i instalacje fotowoltaiczne

... z przydomowymi elektrowniami wiatrowymi oraz instalacjami fotowoltaicznymi. Dodatkową zachętą do produkowania własnej energii jest coraz bardziej dostępna oferta dofinansowania "zielonych" projektów, a także utrzymujący się od dłuższego czasu spadek cen komponentów, zwłaszcza modułów PV.

Piktogram: instalacje wykorzystujące ciepło technologiczne

... z instalacjami wykorzystującymi ciepło technologiczne do celów grzewczych, w czasie planowych konserwacji, awarii lub jako główne źródła ciepła o mocy do 1,5MW. Coraz częściej, za sprawą kompatybilnych sterowników GSM oraz Wi-Fi, nasze kotły montowane są w domkach letniskowych użytkowanych zimą okazjonalnie.

Piktogram: instalacje w domach energooszczędnych i pasywnych

... w domach wysoce energooszczędnych oraz pasywnych, gdzie w związku ze znikomym zapotrzebowaniem na energię w połączeniu z relatywnie niskim kosztem inwestycyjnym, trudno o bardziej rozsądną alternatywę. Biorąc pod uwagę koszt w cyklu życia (LCC), ogrzewanie elektryczne warto rozważyć także w innych sytuacjach.

Elektryczne kotły wodne (w odróżnieniu do innych elektrycznych źródeł ciepła) wykorzystują instalację c.o., umożliwiają zatem wymianę urządzenia grzewczego (m.in. na kocioł na paliwo stałe, kocioł gazowy, czy pompę ciepła), jeśli inwestor zechce tego w przyszłości dokonać.

Elterm: mała firma - duże możliwości

Elterm logotyp

ELTERM M.M. Kaszuba sp.j.,
ul. Przemysłowa 5 
86-200 Chełmno 
tel. 56 686 93 05
biuro@elterm.pl 
www.elterm.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Nowe kotły kondensacyjne jednofunkcyjne Onnline Mono i dwufunkcyjne Onnline Duo
Nowe kotły kondensacyjne jednofunkcyjne Onnline Mono i dwufunkcyjne Onnline Duo
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny