Dlaczego do ogrzania domu wybrać palet?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego do ogrzania domu wybrać palet?

Ostatnie wydarzenia pokazały Światu, a zwłaszcza Europie jak ważna jest niezależność energetyczna. Wojna na Ukrainie i związane z nią sankcje nałożone na Rosję, spowodowały znaczny wzrost cen paliw, zwłaszcza gazu, ropy i węgla. W dobie działań uniezależniających Polskę od wpływów energetycznych Rosji konsumenci poszukują nowych rozwiązań. Koniecznym też jest to, aby te działania miały korzystny wpływ nie tylko na nasze portfele, ale również nie wpływały negatywnie na środowisko naturalne.

aktualizacja: 2022-06-09 10:54:57

Pelet jest to paliwo w postaci granulatu o kształcie sprasowanych wałków o średnicy 6 - 8 mm i długości od kilku, do kilkudziesięciu milimetrów. Produkuje się go z biomasy, czyli sprasowanych pod wysokim ciśnieniem naturalnych produktów, odpadów i pozostałości z produkcji głównie drzewnej, które łatwo ulegają rozkładowi. Co najważniejsze do jego produkcji nie stosuje się żadnych sztucznych dodatków. Stosowanie tego typu paliwa zapewnia nie tylko wydajne użytkowanie, łatwy transport oraz magazynowanie, lecz również znacząco obniża koszty ogrzewania.

Nowoczesne kotły na pelet produkowane przez firmę LUMO Technika Grzewcza są jednymi z najbardziej zaawansowanych i wysokoefektywnych urządzeń grzewczych przystosowanych do spalania paliw stałych. Szeroki zakres mocy kotłów sprawia, iż są one doskonałym źródłem ciepła dla ogrzewania począwszy zarówno od obiektów o mniejszej kubaturze, takich jak mieszkania, domy jednorodzinne, czy pomieszczenia warsztatowe, aż do ogrzewania dużych budynków użyteczności publicznej, hal produkcyjnych itd. Spełniają one przy tym wymagania użytkowników oczekujących od nowoczesnego urządzenia minimum czynności obsługowych, wysokiego komfortu pracy oraz stosunkowo niskich kosztów eksploatacji.

Kotły typu Bio-max Plus o mocach: 15; 20; 25; 30 oraz 45kW

1. Kotły typu Bio-max Plus o mocach: 15; 20; 25; 30 oraz 45kW:

 • nowoczesna trzyciągowa konstrukcja wymiennika ciepła;
 • sprawność do 93%;
 • standartowo wyposażone w samoczyszczący palnik, podajnik paliwa i automatykę pogodową;
 • możliwość wyposażenia każdego z kotłów w zasobnik paliwa;
 • możliwość współpracy z wymiennikiem ciepłej wody użytkowej.
Kotły typu Bio-max Plus o mocach: 70; 100; 150 oraz 200kW

2. Kotły typu Bio-max Plus o mocach: 70; 100; 150 oraz 200kW:

 • nowoczesna trzyciągowa konstrukcja wymiennika ciepła;
 • sprawność do 95%;
 • standartowo wyposażone w samoczyszczący palnik, podajnik paliwa, automatykę pogodową, automatyczny system odpopielania oraz mobilny pojemnik na popiół;
 • możliwość współpracy z wymiennikiem ciepłej wody użytkowej.
Kotły typu Bio-max Mini i Bio-max Mini Kompakt

3. Kotły typu Bio-max Mini i Bio-max Mini Kompakt:

 • nowoczesna trzyciągowa konstrukcja wymiennika ciepła;
 • sprawność do 95%;
 • standartowo wyposażone w samoczyszczący palnik, podajnik paliwa i automatykę pogodową;
 • wbudowany zasobnik paliwa jako standard dla wersji Bio-max Mini Kompakt, opcjonalnie dla wersji Bio-max Mini;
 • możliwość współpracy z wymiennikiem ciepłej wody użytkowej.

Produkowane przez firmę LUMO Technika Grzewcza kotły mogą pracować zarówno w układzie otwartym jak i zamkniętym. Każdy kocioł z przeznaczeniem do pracy w układzie zamkniętym posiada fabrycznie wbudowaną wężownicę schładzającą blok wodny wraz z opcjonalnym zabezpieczeniem termicznym wypływu.

Wszystkie powyższe urządzenia spełniają wymogi stawiane ekologicznym kotłom niskoemisyjnym i mają certyfikat na spełnienie wymogów dla urządzeń grzewczych w klasie 5 zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012 oraz dyrektywy unijnej o ECODESIGNIE.


lumo.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania