Kominek jak marzenie…

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Kominek jak marzenie…

Zasiąść przed kominkiem, słuchać trzasku polan, wpatrywać się w ogień - to nadal obraz, który pojawia się w marzeniach wielu z nas. Kiedyś kominki były dostępnym dla niewielu atrybutem bogactwa, dziś są niemal na wyciągnięcie ręki. Stanowią nie tylko efektowny element wnętrza, ale - w przypadku nowoczesnych urządzeń - również efektywne źródło ciepła.

aktualizacja: 2023-03-17 14:46:11

Kominek nie jest meblem - to inwestycja, która będzie nam służyć długie lata, dlatego spośród jego producentów warto wybrać firmę z tradycjami i doświadczeniem w produkcji urządzeń grzewczych. Dobrze jest sprawdzić, czy urządzenia tej firmy są bezpieczne i spełniają wszystkie normy. Istotne jest także, czy firma zapewnia dobre wsparcie techniczne i posprzedażowe. Dla wielu z nas korzystne będzie skorzystanie z systemu ratalnego pozwalającego obniżyć koszty inwestycji. Te wszystkie wymagania spełnia firma Kratki - lider w produkcji kominków, pieców stojących oraz innych elementów z zakresu urządzeń grzewczych. Co znajdziemy w ofercie firmy Kratki?

Kominki z płaszczem wodnym - najwyższa efektywność

Kominek z płaszczem wodnym to urządzenie. Dzięki, któremu można ogrzać wszystkie, połączone instalacją pomieszczenia, ale także uzyskać ciepłą wodę użytkową. Zamontowany w kominku system podgrzewa wodę, ciepła woda przepływa wewnątrz płaszcza wodnego i krążąc w instalacji, dociera do grzejników w poszczególnych pomieszczeniach, nagrzewając je. Kominek z płaszczem wodnym pozwala na efektywne ogrzanie pomieszczeń w domu, a także dba o zapewnienie ciepłej wody u

Do intensywnego palenia doskonale nadaje się także wkład kominkowy MBM PW z zespołem wodnym. Zastosowany w nim zespół płaszcza wodnego umożliwia transfer dużej ilości ciepła ze spalin do systemu grzewczego, co wpływa pozytywnie na wysoką sprawność energetyczną wkładu. Duże znaczenie ma także zastosowanie systemu dwóch deflektorów, które wydłużają drogę spalin, co jest korzystne ze względów ekologicznych. Ten wybór będzie właściwy także wtedy, gdy zależy Ci na walorach wizualnych, bowiem wkład kominkowy MBM PW to urządzenie nie tylko innowacyjne, ale również bardzo efektowne. Projektanci zadbali o każdy detal. Warto też wspomnieć o tym, że ten kominek należy do serii Kratki Pro, a producent daje na wkład aż 10 lat gwarancji.

Wkład kominkowy MBM PW z zespołem wodnym przystosowany do intensywnego palenia.
Wkład kominkowy MBM PW z zespołem wodnym przystosowany do intensywnego palenia.

Maksymalne wykorzystanie ciepła zapewnia również kominek Lucy. Zaletą tego urządzenia grzewczego jest m.in. to, że jest w pełni szczelne, dzięki czemu może być wykorzystywane w domach z rekuperacją. Projektant tego modelu pomyślał także o tym, aby łatwo było utrzymać urządzenie w czystości. Sprzyjają temu wyjmowany ruszt i popielnik oraz specjalna perforowana konstrukcja klamki.

Wkłady z serii Lucy Slim dzięki płytkiej komorze spalania doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni oraz małym zapotrzebowaniu na moc grzewczą.
Wkłady z serii Lucy Slim dzięki płytkiej komorze spalania doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni oraz małym zapotrzebowaniu na moc grzewczą.

Wkłady DGP - najtańsze, wydajne rozwiązanie

DGP to w pełnym brzmieniu system Dystrybucji Gorącego Powietrza. Pomyśl o nim, jeśli ważne jest dla Ciebie, aby kominek był niedrogi a jednocześnie wydajny. Źródłem ciepła jest w nim wkład kominkowy, ogrzewający powietrze przesyłane także z okapu do innych pomieszczeń.

Nawet w znanych i popularnych systemach pojawiają się nowe rozwiązania i ciekawy design. Jest tak m.in. we wkładzie BLANKA, o horyzontalnej komorze spalania. Nie ma wątpliwości, że uwagę zwróci bardzo ciekawy design i zgrabna sylwetka, świetnie wpisująca się m.in. w stylistykę nowoczesnych wnętrz.

A że kominek niejedno ma imię - warto przyjrzeć się bliżej NADII, która jest najnowszym i najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem, z sześciokątną komorą i wysokimi parametrami spalania. Wyniki, jakie osiąga w zakresie standardów ekologicznych, są imponujące. Nadaje się m.in. do zastosowania w domach z rekuperacją. Zastosowano w nim szereg nowoczesnych technologii, w tym potrójny system dopowietrzenia komory, wpływający korzystnie na efektywność spalania czy kurtynę powietrza, pozwalającą na zachowanie czystej szyby. Kominek należy też do elitarnej serii PRO, a producent dał na niego aż 10 lat gwarancji.

I w końcu ZIBI - seria kominków jednoszybowych i narożnych, które zamówić można też w wersji DECO mający szybę z efektownym czarnym sitodrukiem.. To kominki, które wyjątkowo mocno cieszą oko - wyróżnia je jakość wykonania - do ich produkcji wykorzystana została najwyższej jakości stal. Dzięki temu, że kominki ZIBI są w pełni szczelne, można je zamontować w domach z wentylacją mechaniczną.

Wśród dostępnych modeli z tej serii uwagę przykuwają zwłaszcza bardzo efektowne wersje narożne, pozwalające na oglądanie ognia z dwóch stron. Nowoczesny design podkreślony został przez delikatną ramę frontową. Zamontuj ten kominek w otwartym pomieszczeniu, np. łączącym jadalnię i salon. Efekt murowany!

Wkład kominkowy NADIA
Wkład kominkowy NADIA to najnowsze, nowoczesne rozwiązanie dla każdego, kto chce cieszyć się łatwą obsługą kominka. Sześciokątna komora i niezwykle skuteczne parametry spalania to tylko niektóre zalety tego modelu.
Wkład kominkowy ZIBI
W serii wkładów kominkowych ZIBI znajdziemy zarówno kominki jedno-szybowe, jak i narożne, dostępne również w wersji Deco. Wkłady kominkowe Zibi są wykonane z wysokiej jakości stali, a ich palenisko zostało wyłożone materiałem akumulacyjnym Termotec.

Piece wolnostojące ponownie zdobywają salony

Popularne kozy znowu są w modzie! Jest w nich coś ponadczasowego, co sprawia, że jak bumerang wracają w projektach architektów. Zwróć np. uwagę na serię Koza AB, wykonaną ze stali wysokiej jakości. W zależności od Twoich upodobań i stylu wnętrza możesz wybrać jedną z kilku wersji - prostą, na nodze oraz kominek obrotowy. Niektóre modele wykończone zostały przepięknym kaflem. Dobrze jest wiedzieć, że piece z tej serii mogą być stosowane w domach z rekuperacją i wentylacją mechaniczną, bowiem są w pełni szczelne a do tego wyposażono je we wbudowany dolot powietrza wraz z przepustnicą. Ze względów użytkowych ceniona jest w nich wysoka sprawność i bardzo bogata oferta modeli, zróżnicowanych pod względem formy, koloru, wymiarów i funkcjonalności.

Seria pieców wolnostojących Koza AB
Seria pieców wolnostojących Koza AB o mocy 8 kW to stalowe kozy, które występują w wersji prostej, w wersji na nodze a także jako kominki obrotowe. Część z nich wykończona jest kaflem. Kozy wolnostojące AB wykonane są ze stali o wysokiej jakości zaś ich palenisko wyłożone jest materiałem akumulacyjnym Termotec.

Jeśli jesteś miłośnikiem nowoczesnych stylów, warto abyś zwrócił uwagę na piec Thor (nadający się także do domów z rekuperacją). Ma bardzo ciekawy kształt, zbudowany na bazie prostopadłościanu, a także bardzo korzystne rozwiązania techniczne, dzięki którym cechuje go efektywne spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury.

Piec Thor
Stalowy piec wolnostojący o ciekawym geometrycznym kształcie prostopadłościanu. Jego prosta forma przyciąga uwagę każdego. Piec Thor idealnie wpisuje się we współczesne trendy wystroju wnętrz oraz nadaje się do domów z rekuperacją.

Ostatni z pieców, który chcielibyśmy polecić w tej kategorii to Titan, model, który rozpoznać można po charakterystycznym zaokrąglonym froncie. Duża powierzchnia szyby frontowej oraz przestronna komora spalania pozwalają jeszcze mocniej cieszyć się obrazem ognia. Atutem jest także praktyczna półka, umieszczona w górnej części pieca, na której można postawić kubek z ulubionym napojem tak, by zapewnić płynowi wysoką temperaturę.

Użytkownicy doceniają również łatwość utrzymania tego modelu w czystości, bowiem jego ruszt i pojemnik na popiół są wyjmowane, a przeszklenie wykonane zostało w systemie czystej szyby.

Titan - piec z charakterystycznym zaokrąglonym frontem.
Titan to piec z charakterystycznym zaokrąglonym frontem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, piec zapewnia ekonomiczne i ekologiczne spalanie, co oznacza, że możesz się cieszyć pięknym wyjątkową grą płomieni, nie martwiąc się o środowisko.

Kominek powietrzny

A co z małymi salonami lub kameralnymi domami energooszczędnymi? Jeśli zastanawiasz się, jaki kominek byłby dla nich odpowiedni - zwróć uwagę na wkłady z serii Lucy Slim. Mają one płytką komorę spalania, przez co przeznaczone są przede wszystkim do pomieszczeń o stosunkowo niewielkiej powierzchni i niskim zapotrzebowaniu na moc grzewczą. Można je stosować w domach z rekuperacją, ponieważ wkłady z tej serii są w pełni szczelne, a dzięki temu, że producent wyposażył je w potrójny system dopowietrzenia komory spalania, są ekonomiczne i ekologiczne. Produkt należy do serii Kratki PRO, a producent daje na niego aż 10 lat gwarancji.

Unikalną estetyką wyróżnia się z kolei wkład kominkowy NBC. Ma on aż trójstronne przeszklenie, a jego drzwiczki otwierane są do góry. Front wyposażony został w żaroodporną ceramikę, która jest w stanie wytrzymać temperaturę nawet 800°C. Kominek jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale też bardzo efektywnie ogrzewa powietrze. Urządzenie spełnia normy ekologiczne EkoProjektu i może być stosowany w domach z rekuperacją. To propozycja również z serii PRO, co przekłada się na 10 lat gwarancji.

Jeśli jesteś rodzicem, z pewnością zainteresuje Cię fakt, że ten model kominka wyposażony został w blokadę rodzicielską, która zapobiega otwarciu drzwiczek przez dzieci. Dzięki podnoszonym i opuszczanym drzwiom jednorazowo można załadować dużą ilość drewna.

Wkład kominkowy NBC o trójstronnym przeszkleniu
Wkład kominkowy NBC o trójstronnym przeszkleniu, łączy w sobie unikalną estetykę i wyjątkowe właściwości użytkowe. Kominek ma drzwi otwierane do góry. Poza walorami wizualnymi, urządzenie gwarantuje sprawne ogrzewanie pomieszczeń i ekologiczne spalanie drewna.

Podsumowanie

Wysokiej jakości kominki firmy Kratki łączą tradycję z nowoczesnością. Są nie tylko estetyczne, ale także wyposażone zostały w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Nie bez znaczenia jest fakt, że są bezpieczne dla użytkowników oraz środowiska i spełniają wszelkie niezbędne normy. Warto wiedzieć, że decydując się na wyposażenie mieszkania w kominek zyskujemy efektywne źródło ciepła przy niskich kosztach inwestycji. Producent może także zaproponować system ratalny, który dodatkowo obniży koszty zakupu.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły