Uniwersalna pilarka dwutarczowa Tryton TPD860K

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Uniwersalna pilarka dwutarczowa Tryton TPD860K

Dzięki swojej uniwersalności pilarka dwutarczowa TPD860K jest idealnym uniwersalnym narzędziem tnącym, które przyda się w czasie prac instalacyjnych. Pozwala na wykonanie wielu cięć jednym narzędziem, oszczędza czas, a brak odrzutu znacznie ułatwia jej obsługę.

aktualizacja: 2019-05-17 13:53:02
PROFIX Sp. z o.o.

Prace instalatorskie to konieczność obcowania z elementami wykonanymi z różnych materiałów. Mamy przecież systemy oparte na rurach stalowych czy też całkowicie wykonane z tworzyw sztucznych. Przy pracach instalacyjnych zachodzi niekiedy konieczność docięcia elementów drewnianych czy drewnopochodnych lub przycięcia płytek ceramicznych, a nawet elementów betonowych.

Szerokie spektrum możliwych zastosowań to największa zaleta pilarki dwutarczowej Tryton TPD860K. Maszyna jest zbudowana na bazie tradycyjnej szlifierki kątowej, a elementem, dzięki któremu uzyskuje ona szerokie możliwości użytkowe, jest mechanizm dwóch tarcz przeciwbieżnych. Zamontowane na specjalnym łożysku obracają się w przeciwnych kierunkach. Z powodu symetrycznej pracy siły wywołane przez obie tarcze niwelują się, co pozwala na bardzo precyzyjne cięcie. Jest to szczególnie korzystne przy zagłębianiu tarczy w materiał.

Ponadto pilarka dwutarczowa TPD860K może ciąć zarówno w przód, jak i w tył. Jedną z największych zalet takiej pilarki jest bezpieczeństwo i precyzja cięcia. Maszyna dostarczana jest w kuferku. Znajdziemy w nim tarcze diamentowe oraz tarcze z węglikiem spiekanym. Pierwszym wymienionym kompletem przetniemy m.in. aluminium, beton i glazurę.

Natomiast tarcze wyposażone we wkładki widiowe zamocowane na górnej krawędzi zębów przetną drewno, płytę OSB czy MDF, sklejkę, PVC, plexi, metale kolorowe, stal i płytę gipsowo-kartonową - wszystko bez konieczności czasochłonnego wymieniania tarcz. Pilarka dwutarczowa TPD860K pozwala wykonywać cięcia, których nie można wykonać żadnym innym narzędziem, np. drewna z grubymi prętami metalowymi lub śrubami, jak i wszelkich innych materiałów kompozytowych lub zbrojonych. Pozwala także na szybkie wycinanie otworów w materiale. 

www.tryton-tools.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny