5 kluczowych kwestii przy wyborze akumulatorowej wiertarko-wkrętarki

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
5 kluczowych kwestii przy wyborze akumulatorowej wiertarko-wkrętarki

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa to niezbędne narzędzie pracy zarówno w firmie budowlanej, jak i w domu. Jej małe rozmiary i duże możliwości działania powodują, że sporo firm produkujących urządzenia ma ten produkt w swoim portfolio.

aktualizacja: 2019-10-22 06:26:47

Jak zatem dokonać odpowiedniego wyboru, biorąc pod uwagę cenę, jakość i możliwości elektronarzędzi, bez szkody dla portfela, ale i naszych nerwów, gdy urządzenie zawiedzie? Poniżej prezentujemy kluczowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie wkrętarki akumulatorowej.

Przede wszystkim musimy zastanowić się, do czego wiertarko-wkrętarka akumulatorowa ma się przydać. Czy jest to urządzenie, po które będziemy sięgać sporadycznie przy domowych remontach czy skręcaniu mebli, czy też będzie to sprzęt, który ma nam służyć na co dzień i, jednym słowem, na siebie zarabiać. A skoro ma zarabiać, to nie możemy sobie pozwolić na przestoje związane z jego awarią. Jednym z najpopularniejszych modeli jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Metabo POWERMAXX BS 12, kompaktowa i lekka ze światłem roboczym LED oraz praktycznym zaczepem do paska na końcówki wkrętakowe.

Profesjonaliści sięgają również po model POWERMAXX BS 12 BL Q PRO, bezszczotkową wiertarko-wkrętarkę o kompaktowej budowie do uniwersalnych i trudnych zastosowań z systemem Quick, który umożliwia szybką wymianę uchwytu narzędziowego.

1. Akumulator czy kabel?

Wkrętarki sieciowe od zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród specjalistów, jednak nowoczesne wkrętarki akumulatorowe zapewniają taką samą wydajność, jak urządzenia na kablu, bez konieczności korzystania z przedłużaczy, które ograniczają ruchy i utrudniają pracę.

Wiertarko-wkrętarka POWERMAXX BS 12 BL Q PRO Metabo to urządzenie dla profesjonalistów, które sprawdzi się zarówno w warsztacie samochodowym przy odkręcaniu elementów tapicerki, jak i przy składaniu mebli czy wkręcaniu wkrętów, gdy na budowie przez 8 h trzymamy urządzenie nad głową. Dzięki dodatkowemu uchwytowi na bity przy rączce nie trzeba się schylać czy chować ich po kieszeniach, a jedynie systematycznie wymieniać.

2. Jaka moc wiertarko-wkrętarki?

Na rynku dostępny jest szeroki zakres urządzeń z akumulatorami o napięciach od 3,6 do nawet 36 V, jednak najbardziej popularną klasą napięciową jest klasa 18 V. Im wyższa moc narzędzia, tym może ono wykonać trudniejsze prace. Większe wartości dają nam również możliwość korzystania z urządzeń tak jak z wiertarki, te zaś o niższych parametrach - bardzo często pozwalają jedynie wykorzystywać urządzenie do wkręcania. Na rynku pojawiają się również urządzenia wyposażone w udar mechaniczny, umożliwiający wiercenie otworów w porothermie lub klasycznej cegle wypalanej. W przypadku Metabo wkrętarki wyposażone w udar mają symbol rozpoczynający się od liter SB.

Mężczyzna z wiertarko-wkrętarką Metabo

3. Na co zwrócić uwagę przy akumulatorze?

Większość wkrętarek dostępnych na rynku posiada baterie litowo-jonowe, dzięki czemu akumulatory zyskują większą żywotność. Technologia LiHD w akumulatorach Metabo zapewnia wydajność, która w żaden sposób nie ustępuje urządzeniom sieciowym. Akumulator ma 3-krotnie lepszą przewodność, za sprawą zastosowania łączników ogniw ze specjalnego stopu miedzi, oraz powiększone powierzchnie styków i ogniwa, które zostały zastosowane również w najnowocześniejszych bateriach samochodowych.

Dodatkowo sam akumulator posiada wyświetlacz, na którym możemy sprawdzić stan jego naładowania. Kupując wkrętarko-wiertarkę do swojego parku maszynowego, warto także sprawdzić, czy akumulator jest kompatybilny z innymi urządzeniami. Akumulatory Metabo są w pełni kompatybilne w danej klasie napięciowej, np. 18 V akumulator Metabo zasili wszystkie urządzenia Metabo w klasie 18 V.

4. Czas pracy wiertarko-wkrętarki

Przy używaniu wiertarko-wkrętarki w codziennej pracy istotny jest nie tylko czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu, ale i czas, w jakim ładuje się akumulator. Im krótszy, tym szybciej będziemy mogli wrócić do przerwanej czynności. Pojemność akumulatora wyrażana jest w amperogodzinach. Im wyższa pojemność akumulatora, tym relatywnie dłuższy czas pracy urządzeniem.

5. Dodatkowe wyposażenie wiertarko-wkrętarki

Zakup dobrego sprzętu w rozsądnej cenie może przyprawiać o zawrót głowy. Wybierając urządzenie, zwróćmy również uwagę na to, czy ma ono możliwość ustawienia momentu obrotowego, dzięki czemu możemy dobrać siłę wkręcania do rodzaju materiału. W przypadku POWERMAXX BS 12 BL Q PRO maksymalny moment obrotowy przy wkręcaniu miękkim to 18 Nm, przy wkręcaniu twardym 45 Nm, a regulowany moment obrotowy wynosi 0,5–5 Nm.

Istotna jest również waga wkrętarki, zwłaszcza jeśli pracujemy z urządzeniem cały dzień. Modele Metabo, z łącznie z akumulatorami, ważą jedynie kilogram, w związku z czym nawet długotrwałe prace nie nadwyrężają naszego nadgarstka. Na podwyższenie komfortu działania wpływają także diody, które doświetlają obszar roboczy. Pozostała najważniejsza kwestia - jeśli urządzenie ma nam posłużyć na długie lata, warto zadbać także o dobry serwis.

Metabo to nie tylko niemiecka jakość, ale i 3-letnia gwarancja na akumulator, serwis w 24 h, a także możliwość rozszerzenia gwarancji na urządzenie do 3 lat poprzez rejestrację na stronie www.metabo.pl.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość

11 Lis 2019, 09:35

Dokładnie, nie zauważyłem innych marek

time image

Gość Dominik

06 Lis 2019, 13:49

Dlaczego należy wybrac metabo? - tak powienien wyglądać tytuł reklamy.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Agregat malarski - jak używać i konserwować?
Agregat malarski - jak używać i konserwować?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny